reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpakowane marcóweczki

@kipotka ppwinnoe się myć dziaselka i język, dziecko jednak je mleko więc tan się to zbiera wraz z bakteriami. Poza tym uczysz wtedy dziecko od małego higieny jamy ustnej, że coś tam trzeba w tej buzi robić. Ja myje rano i wieczorem tak jak i sama mam poranną i wieczorna higienę :)
 
reklama
My kąpiemy tak co 2-3 dzień. W buzi jeszcze nigdy mu nic nie myłam nikt nic nie mówił ani na filmikach o pielęgnacji noworodka tego nie było. Serio trzeba? Raz dziennie czy częściej? Wystarczy gazik z wodą?
No właśnie nie wiem czy trzeba. Bo widziałam filmik na bebiprogram że buzia noworodka dobrze sobie radzi sama z higieną. Tylko moja mama i położna, która jest jeszcze starsza niż moja mama mówiły żeby ten osad z mleka scierac bo sie mogą plesniawki czy coś takiego zrobić. Moja mama mówiła, ze swoim dzieciom myla buzie czystą wodą i pieluszka tetrowa. A polozna mowila gazikiem i wodą. Tylko weź umyj wnętrze buzi mojej małej jak nie da sobie za bardzo ;/
 
@kipotka ppwinnoe się myć dziaselka i język, dziecko jednak je mleko więc tan się to zbiera wraz z bakteriami. Poza tym uczysz wtedy dziecko od małego higieny jamy ustnej, że coś tam trzeba w tej buzi robić. Ja myje rano i wieczorem tak jak i sama mam poranną i wieczorna higienę :)
A właśnie a czym myjesz? Bo widziałam też takie szczoteczki na palec silikonowe i nie wiem czy można jej użyć.
 
Drogie Użytkowniczki BB,

Nasza Ania przygotowała następne spotkania ze specjalistami, oraz otworzyła wątki, w których można zadawać pytania, a pytania zostaną wykorzystane w trakcie spotkań on-line w poniższych terminach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nich, ciężkie czasy izolacji i niezbyt korzystna sytuacja z dostępem do służby zdrowia powodują, że często brakuje nam fachowego wsparcia, tym bardziej wiedza i porady zdobyte w czasie spotkań mogą okazać się dla nas na wagę złota.

3 kwietnia - spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą:

Link do: 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

4 kwietnia - spotkanie z psycholog i edukatorką okołoporodową:

Link do: 5.04 o godz. 13 psycholog i edukatorka okołoporodowa odpowie na pytania.

7 kwietnia -spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną:

Link do: 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

Wszystkie spotkania są rejestrowane, a w poniższym wątku zebrane wszystkie razem:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Serdecznie Was zachęcam do zapoznania się z nimi, są super pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi (mod)
 
Ja tez myje buzię albo gazikiem albo czysta tetra. I przegotowana woda. Orest bardzo lubi te zabiegi, otwiera buzię szeroko i czasem gryzie mi palec.
A wczorajsza kąpiel była super. Więcej wody do wanienki wlałam i woda 38 stopni. Mam hamaczek w wanience i maly miał całe plecki zanurzone w wodzie. Wyglądał na zadowolonego i byl bardzo spokojny, zły się zrobił dopiero po wyjęciu z wody. Próbował nawet z boku hamaczka wkładać raz jedna, raz druga nóżke do wody.
A spał później pięknie jak aniołek.
 
Ja tez myje buzię albo gazikiem albo czysta tetra. I przegotowana woda. Orest bardzo lubi te zabiegi, otwiera buzię szeroko i czasem gryzie mi palec.
A wczorajsza kąpiel była super. Więcej wody do wanienki wlałam i woda 38 stopni. Mam hamaczek w wanience i maly miał całe plecki zanurzone w wodzie. Wyglądał na zadowolonego i byl bardzo spokojny, zły się zrobił dopiero po wyjęciu z wody. Próbował nawet z boku hamaczka wkładać raz jedna, raz druga nóżke do wody.
A spał później pięknie jak aniołek.
Jak wygląda taki hamaczek do wanienki? Ciekawe rozwiązanie. Mojej małej by się pewnie spodobało, bo lubi ciepłą wodę.
 
reklama

Załączniki

  • Screenshot_20200403-182450.png
    Screenshot_20200403-182450.png
    64,3 KB · Wyświetleń: 81
Do góry