reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpakowane marcóweczki

Ja już miałam 8 tyg po porodzie karmiac ciagle piersia😜 potem po dwóch tyg płomienie. Kalendarzowe powinnam dostać wczoraj ale ani widu....
Ja mam najstarszą corke,potem syn i teraz znowu syn wiec dla równowagi babeczka by sie przydala
Ja za tydzień idę na kontrolę, więc się dowiem jak to tam wygląda. To moja mama tak miała syn, córka, syn, córka i po 9 latach kolejna córka :)
 
reklama
Ja urodziłam 15.03 i też jeszcze okresu brak. Dwa dni było delikatne plamienie i ból lekki jak na okres', myślałam że coś się z tego rozwinie ale po 2 dniach zniknęło. Co do małego to grzeczny dzieciak z niego ale mam wrażenie że ma obecnie jakiś skok rozwojowy bo od paru dni robi awanturki, bo np nie podoba mu się pozycja w której jest noszony, raz się śmieje A za sekundę robi podkowke i wygląda jak najsmutniejsze dziecko świata :) no i ma właśnie etap że się jakby szarpie z piersiach, wygląda to tak jakby był zły. Przerabialiśmy to już więc mam nadzieję że tak jak wtedy minie po tygodniu.
@jarana13 apropo jedzenia to ja znowu bez pomarańczy nie mogę się obejść i jem prawie codziennie za to jakoś boję się miodu i tego unikam
 
Ja urodziłam 15.03 i też jeszcze okresu brak. Dwa dni było delikatne plamienie i ból lekki jak na okres', myślałam że coś się z tego rozwinie ale po 2 dniach zniknęło. Co do małego to grzeczny dzieciak z niego ale mam wrażenie że ma obecnie jakiś skok rozwojowy bo od paru dni robi awanturki, bo np nie podoba mu się pozycja w której jest noszony, raz się śmieje A za sekundę robi podkowke i wygląda jak najsmutniejsze dziecko świata :) no i ma właśnie etap że się jakby szarpie z piersiach, wygląda to tak jakby był zły. Przerabialiśmy to już więc mam nadzieję że tak jak wtedy minie po tygodniu.
@jarana13 apropo jedzenia to ja znowu bez pomarańczy nie mogę się obejść i jem prawie codziennie za to jakoś boję się miodu i tego unikam
Kurcze ja tak nie mam, że tego czy tego unikam i testuje, obserwuje po czym Mały może czuć się gorzej :( wczoraj była krótka histeria, ale większa niż przez ostatnie dni i zupełnie nie mam pojęcia po czym, bo jadłam podobne rzeczy co zazwyczaj. Okresu nie mam a minęło 9,5 tygodnia. Nie brakuje mi go heh
 
Ja urodziłam 15.03 i też jeszcze okresu brak. Dwa dni było delikatne plamienie i ból lekki jak na okres', myślałam że coś się z tego rozwinie ale po 2 dniach zniknęło. Co do małego to grzeczny dzieciak z niego ale mam wrażenie że ma obecnie jakiś skok rozwojowy bo od paru dni robi awanturki, bo np nie podoba mu się pozycja w której jest noszony, raz się śmieje A za sekundę robi podkowke i wygląda jak najsmutniejsze dziecko świata :) no i ma właśnie etap że się jakby szarpie z piersiach, wygląda to tak jakby był zły. Przerabialiśmy to już więc mam nadzieję że tak jak wtedy minie po tygodniu.
@jarana13 apropo jedzenia to ja znowu bez pomarańczy nie mogę się obejść i jem prawie codziennie za to jakoś boję się miodu i tego unikam
Ja za to miodem herbatę słodze czasami. Nie są to duże ilości ale jednak. Też się bałam ale kiedyś się po prostu zapomniałam i poslodzilam. Zorientowałam się w połowie kubaska dopiero (A kubasek mam litrowy) ale na szczęście nie było bólu brzuszka.
Co do okresu to nie miałam póki nie zaczęłam brać tabletek. Dostalam niecale 2tygodnie później (czyli wczoraj) 😔 A też nie tesknilam za tym.
 
Ja za to miodem herbatę słodze czasami. Nie są to duże ilości ale jednak. Też się bałam ale kiedyś się po prostu zapomniałam i poslodzilam. Zorientowałam się w połowie kubaska dopiero (A kubasek mam litrowy) ale na szczęście nie było bólu brzuszka.
Co do okresu to nie miałam póki nie zaczęłam brać tabletek. Dostalam niecale 2tygodnie później (czyli wczoraj) 😔 A też nie tesknilam za tym.
A wiecie dlaczego brzuszek może boleć od miodu? Nigdzie tej informacji nie znalazłam, ale przestałam słodzić miodem i chyba pomogło.
 
A wiecie dlaczego brzuszek może boleć od miodu? Nigdzie tej informacji nie znalazłam, ale przestałam słodzić miodem i chyba pomogło.
Ja znalazłam coś takiego:

"Istnieją doniesienia naukowe potwierdzające związek spożywania miodu przez niemowlęta i małe dzieci z zakażeniem bakterią Clostridium botulinum. Bakteria ta może wywołać ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym, dlatego też nie należy podawać miodu dzieciom poniżej 12. miesiąca życia."

I coś takiego kilka razy:

"Miód jest również pokarmem dość silnie alergizującym, więc zalecałabym unikanie go matkom karmiącym piersią dzieci z alergią pokarmową lub z grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia alergii pokarmowej."

Mam nadzieję, że pomogłam.😊
 
Ja znalazłam coś takiego:

"Istnieją doniesienia naukowe potwierdzające związek spożywania miodu przez niemowlęta i małe dzieci z zakażeniem bakterią Clostridium botulinum. Bakteria ta może wywołać ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym, dlatego też nie należy podawać miodu dzieciom poniżej 12. miesiąca życia."

I coś takiego kilka razy:

"Miód jest również pokarmem dość silnie alergizującym, więc zalecałabym unikanie go matkom karmiącym piersią dzieci z alergią pokarmową lub z grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia alergii pokarmowej."

Mam nadzieję, że pomogłam.😊
Dziękuję :))
 
Dziewczyny, jakie kupy robią Wasze maluchy? Właśnie mnie tknęło, że coś może być nie tak, bo od kilku tygodni kupy się zmieniły. Są zazwyczaj wodniste, ze śluzem, często albo zawsze strzelające i mają chyba mniej grudek niż kiedyś. Często przeciekają przez pieluchę jak 3x raz po raz zrobi. Do tego zaczęły bardziej śmierdzieć no i są trochę ciemniejsze czyli bardziej pomarańcz niż żółć. Obawiam się jakiejś alergii na mleko, a tak bardzo chciałam tego uniknąć :( piję sporo mleka tak z pół litra dziennie plus jakiś serek i jogurt.. Pytania są następujące:
1. Jakie kupy robią teraz Wasze dzieci?
2. Jak często?
3. Czy czasem prężą się, stękają i długo nie mogą wydusić kupy?
4. Czy kupy stały się bardziej śmierdzące niż wcześniej?
5. Czy jak robią kupę to z pierdem i głośno?
 
Ostatnia edycja:
Moj synek robi rozne żółte ciemnozolte zielonkawe czasem dzwonilam poloznej mowila ze moga sie zdarzyć ( ja mieszkam w danii i oni maja zupelnie inne podejscie powoedziala mi ze jak by kupka orzez tydzien byla caly czas zielona za kazdym razem to moge dla kontroli wybrac się do lekarza) maly robi z rana dwa konrety pozniej w ciagu dnia moze 3 i na wieczor konkret albo dwa orzed samym spaniem bardzo zadko zalatwia sie w nocy kupki maja grutki raz wiecej raz mniej i tez czasem się prezy i dusi a czasem tylko cyca dostaje i wtedy leci i leci :) jak sie zalatwia slysze to bardzo wyraźnie takie glosne pierdy dluzsze i krotsze :) a jak juz sie zalatwi to usmiech od ucha do uchaa
 
reklama
Aa zapomnialas wydaje mi sie czasem ze śmierdzą okropnie ale tez nie kazda moze to zalezy co zjem
Dziewczyny, jakie kupy robią Wasze maluchy? Właśnie mnie tknęło, że coś może być nie tak, bo od kilku tygodni kupy się zmieniły. Są zazwyczaj wodniste, ze śluzem, często albo zawsze strzelające i mają chyba mniej grudek niż kiedyś. Często przeciekają przez pieluchę jak 3x raz po raz zrobi. Do tego zaczęły bardziej śmierdzieć no i są trochę ciemniejsze czyli bardziej pomarańcz niż żółć. Obawiam się jakiejś alergii na mleko, a tak bardzo chciałam tego uniknąć :( piję sporo mleka tak z pół litra dziennie plus jakiś serek i jogurt.. Pytania są następujące:
1. Jakie kupy robią teraz Wasze dzieci?
2. Jak często?
3. Czy czasem prężą się, stękają i długo nie mogą wydusić kupy?
4. Czy kupy stały się bardziej śmierdzące niż wcześniej?
5. Czy jak robią kupę to z pierdem i głośno?
 
Do góry