reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpakowane marcóweczki

Czy Wasze dzieci przechodzą teraz skok rozwojowy? Moje ewidentnie tak :)

A jak z drzemkami w ciągu dnia u Was? Ile i jak długie?
Ja mam wrażenie, że skok rozwojowy u Oresta zaczął się koło 6 miesiąca i po prostu jeszcze się nie skończył. 🤷‍♀️
W każdym razie tym razem nie było żadnych dni ze słoneczkiem z wykresu.
Drzemki to różnie. Jak dobrze pójdzie do dwie po 30-60minut. A jak pójdzie gorzej to wcale.
A jak u Was z jedzeniem? U nas się troszkę ruszyło i Orest powoli akceptuje inną konsystencje niż gładka. I porcje też lepiej bo tak ok 100-150g na posiłek a je dwa takie.
Ale wciąż króluje cycuś. Wczoraj 11 razy 🤦‍♀️
@annika1801 podziwiam, że dajesz rade. Ja przy jednym pije zimną kawę... kiedyś marzyłam o trójce dzieci ale teraz zdecydowanie planujemy zostać przy jednym.
 
reklama
Ja mam wrażenie, że skok rozwojowy u Oresta zaczął się koło 6 miesiąca i po prostu jeszcze się nie skończył. 🤷‍♀️
W każdym razie tym razem nie było żadnych dni ze słoneczkiem z wykresu.
Drzemki to różnie. Jak dobrze pójdzie do dwie po 30-60minut. A jak pójdzie gorzej to wcale.
A jak u Was z jedzeniem? U nas się troszkę ruszyło i Orest powoli akceptuje inną konsystencje niż gładka. I porcje też lepiej bo tak ok 100-150g na posiłek a je dwa takie.
Ale wciąż króluje cycuś. Wczoraj 11 razy 🤦‍♀️
@annika1801 podziwiam, że dajesz rade. Ja przy jednym pije zimną kawę... kiedyś marzyłam o trójce dzieci ale teraz zdecydowanie planujemy zostać przy jednym.
Lekko nie jest. Najgorzej z podnoszeniem i wnoszeniem go na trzecie piętro. Kolejna ciąża była w planie może za jakiś czas ale stało się inaczej. Trzeba jakiś dać rade.
 
U nas z jedzeniem to wygląda tak, że pije dużo mm zwłaszcza nocą (często nawet) 2x po 150 ml. Wychodzi 750-1000 ml na dzień plus produkty, których gramatur nie liczę. Lubi serek grani z Piątnicy, serki homogenizowane bio, pomarańcze, pomidory, chlebek z masłem, marchewkę, dynię, ziemniaki, rybę, jajko plus różne przeciery i musy owocowe, czasem banana. Czasem zje parę łyżek kaszki ale raczej to odrzuca. Kiedyś zjadł też mojej roboty zupę pomidorową. Dopiero zaczyna się rozkręcać z jedzeniem naszego dorosłego jedzenia i różnych konsystencji ale memla w buzi np ten chleb,jajko, rybę i przełyka często zapijając wodą. Ząbkuje ciągle. Ma już górną jedynkę i lada dzień przebije się druga. Długo były problemy z jedzeniem bo go bolało.
 
Hej, zagląda to ktoś jeszcze? Nie mogłam znaleźć tego wątku i tak mi zeszło kilka miesięcy😄 a byłam taka aktywna na początku 😅 jak ktoś zajrzy, to córcia 7 marca roczek skończy, waży 7,7 kg, nosi ubranka głównie 74, nie chodzi, nie mamy kitki na głowie, dwa zęby w buzi. Wszędzie jej pełno, brojnisia mała. Koniec kwietnia/ początek maja czekamy na brata 🙂
 
Hej, zagląda to ktoś jeszcze? Nie mogłam znaleźć tego wątku i tak mi zeszło kilka miesięcy😄 a byłam taka aktywna na początku 😅 jak ktoś zajrzy, to córcia 7 marca roczek skończy, waży 7,7 kg, nosi ubranka głównie 74, nie chodzi, nie mamy kitki na głowie, dwa zęby w buzi. Wszędzie jej pełno, brojnisia mała. Koniec kwietnia/ początek maja czekamy na brata 🙂
24.03 Synuś skończy rok. Waży około 9,5 kg. Nosi rozmiar 80. Ma 4 zęby. kilka dni temu zaczął raczkować, a do chodzenia daleka droga :). U nas na rodzeństwo się nie zanosi. Wam serdecznie gratuluję :)
 
Hej, zagląda to ktoś jeszcze? Nie mogłam znaleźć tego wątku i tak mi zeszło kilka miesięcy😄 a byłam taka aktywna na początku 😅 jak ktoś zajrzy, to córcia 7 marca roczek skończy, waży 7,7 kg, nosi ubranka głównie 74, nie chodzi, nie mamy kitki na głowie, dwa zęby w buzi. Wszędzie jej pełno, brojnisia mała. Koniec kwietnia/ początek maja czekamy na brata 🙂
Hej
Gratulacje 😊 my poprzestajemy na jednym dziecku.
Orest 15 marca kończy roczek.
Waży ok 10kg, ubranka różnie, zależy od firmy, 80-86cm.
Czyprynki nie ma. Ząbki ma cztery.
Stawia pierwsze samodzielne kroczki ale po 2-3 zazwyczaj ląduje na pupci. Raczkowanie nadal rządzi.
Księciunio ogólnie jest raczej charakterny.
Cały czas na cycu. Nie należy do dzieci, które jedzą same całe pulpeciki z kluseczkami.
Stałe posiłki zjada raczej podane łyżeczką, sam więcej rozwala niż je 😂 pije sam z niekapka chociaż podlewanie dywanu to też super zabawa przy obiedzie 🤦‍♀️😁
Fajnie dowiedzieć się co tam u Was słychać 😊
 
Moja nie umie właśnie pić z kubka choć bardzo by zastanawiałam się nad jakimś niejadkiem czy coś w tym stylu. Marcelinka je raczej większe kawałki, uwielbia ziemniaki i jogurt naturalny. Ależ ten rok szybko nam zleciał, szybciej niż ciąża 😁 moja też na rączki, najszybszy sposób przemieszczania się dla niej. Potrafi nawet dość długo sama stać, ale nie odwazy się zrobić kroczku. Choć przyznam, że jakoś mi nie przeszkadza, że nie chodzi ;)
 
reklama
Hej, zagląda to ktoś jeszcze? Nie mogłam znaleźć tego wątku i tak mi zeszło kilka miesięcy😄 a byłam taka aktywna na początku 😅 jak ktoś zajrzy, to córcia 7 marca roczek skończy, waży 7,7 kg, nosi ubranka głównie 74, nie chodzi, nie mamy kitki na głowie, dwa zęby w buzi. Wszędzie jej pełno, brojnisia mała. Koniec kwietnia/ początek maja czekamy na brata 🙂
Ooo super. Nasz brzdąc 10.03 roczek waży chudzinka 7.6kg ciuszki 80. 4 ząbki ktorymi nas gryzie i chodzi jak mu sie podoba. Bez problemu przejdzie kilka metrów kopnie piłkę ale na ogół woli na czworaka. Za nic w świecie nie chce powoedziec mama i calymi dniami slysze tata baba dzidzi daj to idź nie lala😂😂😂 czekamy na siostrzyczkę termin 14.04
 
Do góry