reklama

"Rozpakowane" z szyjkowego tematu ;)

Justyna_maj2017

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Aga ja też bym chciała pożegnać smoczek, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Na razie daje jej czas aż piątki wyjdą i wtedy będę myśleć. Martynce dałam wczoraj smoczek i Agatka jej zabiera i wkłada do buzi :D także wszystkie smoczki są jej. W żłobku nie ma smoczka tyle dobrze.

Powoli też się przymierzamy do nocnika, bo Agatka czasami chce, żeby ją posadzić. Jeszcze nie zrobiła do niego nic, ale sama chce siedzieć, a to już postęp ;)

Czekam z niecierpliwością do poniedziałku, żeby Agatka poszła do żłobka, bo rozniesie mi mieszkanie :D

IMG_20190224_192737.jpeg

reklama

Justyna33.84

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej,
Justyna _maj przepiekna Martynka, kluseczka :-)))

Marcysia,
Duzo zdrowka dla Was. Chlopcy sie teraz wychoruja i potem bedzie spokoj.

Kuzynka ma 4 dzieci i z jednym miala ogromne problemy z mowieniem i jezdzila do logopedy pare razy i nagle zaczal mowic.

W pt. Dzwonilam do przychodni zeby zglosic NOPa i niestety musialam wczesniej jechac z Maciem do przychodni zeby lekarz to obejrzal a teraz to juz lipa. Nie pojechalam bo mial goraczke i nie chcialam zeby czegos zlapal. Obecnie rumienia brak i lekki guz zostal. Ciagle przykladamy soda.
Duzo zdrowkaaaa

Kindziorek

Rozwiązania
0
Justyna maj fajna malutka.

Aga jesli Ada odgryzionego smoka wywala to moze wlasnie sprobowac to wykorzystac. Jak Ada bedzie sie domagac smoka to dac jej ten zepsuty. Na poczatku mogą byc problemy ale szybko to minie. Warto jednak miec w zapasie dobry.
U syna ta metoda działała ale przy Karoli nie, zabralam jej smoka i nie dawałam przez pare dni problem ale sie przyzwyczaila. Najpierw odstawilam smoka do drzemki w dzien. Jak tu bylo juz dobrze to potem wieczorem... Poszlo jakos.
Ja dzis mam lekarza. Zobaczymy co bedzie

mamaelaela

Rozwiązania
5
Kindziorek kciuki za udaną wizytę. My wróciliśmy właśnie od chirurga dziecięcego bo mały ma stulejke i jakiegoś wodniaczka w jąderkach. Może się jeszcze wchłonąć. Nic więcej nie mówił

AgaBabajaga

Rozwiązania
0
Kindziorek,
Przestała przegryzać te smoczki. Jeszcze jakos nie mam siły stoczyc tej walki. Ale będę musiała niebawem...
Dzieci prawie wyzdrowiały, A ja znowu przeziębiona jestem :mad: już mi ręce opadają...

Kindziorek

Rozwiązania
0
Po wizycie. Szyjka nie mierzona z powodu spinania brzucha. Wazne ze siedzie w pesarze ale jest rozpulchniona. Z maluchem wszystko w porządku.

Miłego popołudnia

mamaelaela

Rozwiązania
5
Mój ma jeszcze smoka do spania na noc i na drzemkę. Nie wiem chyba nie będę zabierać póki co

Justyna33.84

Rozwiązania
0
Mój ma jeszcze smoka do spania na noc i na drzemkę. Nie wiem chyba nie będę zabierać póki co
Mamaela,
Byc moze tj przyczyna braku mowienia przez Twojego synka. U mnie w rodzinie byla dziewczynka, ktora miala 2,5roczku i smok byl czesto, potem z czasem do snu tylko. Mala nawijala non stop tylko po swojemu i nikt nic nie rozumial. Byla u kilku logopedow i wszyscy potwierdzili ze smok ma wplyw na wymowe, zgryz i prawidlowe mowienie.
Mama mi mowila zeby wczesniej odstawic od smoka bo potem bedzie gorzej i ten logopeda to potwierdzil. Przyzwyczajenie robi swoje niestety. Moj synek mial 15mcy jak z dnia na dzien odstawilam smoka, bo bardzo dlugo tylko do snu dawalam.
U nas na ulicy jest chlopczyk, ktory 4.1 skonczyl 2latka i nic prawie nie mowi bo smok non stop wiec jak ma mowic?! On to zupelnie jakis smokocholik normalnie bo po 3 przy sobie nosil jeszcze jesienia i tylko wymienial je co chwile. Ja bylam podziwiona.

mamaelaela

Rozwiązania
5
Justyna fakt logopeda kazała nam odstawić smoka całkowicie ale wątpię że miałby aż taki wpływ na mowe. No bo smoka w dzień ma przez kilkanaście minut jak zasypia, a przez pozostałe godziny go nie używa a i tak mówić nie chce. On ogólnie nie był smoczkowy nigdy, nie korzystał ze smoczka w dzień, z butli skorzystał parę razy do 3 miesiąca życia a tak to nigdy od tamtej pory a ponoć butelka też psuje zgryz i może mieć wpływ na mowe, mój na piersi do tej pory i jak na przekór mówić nie chce :(
Chyba i nas coś dopada. Wczoraj na wieczór mały dostał gorączki 38° i ogólnie był taki słaby i rozbity. Dziś rano już tylko 37.5 i nadal lekkie osłabienie. Nie kaszle i nie ma kataru, gardło nie jest czerwone, za to bidulkowi od miesiąca już chyba 5 wychodzą :( widać że bardzo bolą go dziąsła ale nigdy nie miał temperatury na zęby 38°...co o tym myślicie ? Kiedy może się choroba po gorączce ujawnić ?

reklama

Justyna_maj2017

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Justyna nie zgodzę się z tym smoczkiem. Moje bratanice obie używały smoczka, a jedna nadal używa i to bardzo dużo i obie mówiły już proste zdania w okolicy drugich urodzin. Może faktycznie smoczek wpływa na mowę u niektórych dzieci, ale widocznie nie tak samo u każdego dziecka. Agatka w żłobku nie ma w ogóle smoczka tylko do spania, w domu używa, ale też nie cały czas. Mówi po swojemu, ale też zaczyna składać zdania które rozumiemy. Np. "Gdzie jest mambo?" "mama daj" "a kto to" Mambo to smoczek u niej ;) także do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie.

Mamaela u nas ostatnio Agatka miała taką chorobę, że 3 dni miała gorączkę i nic innego poza tym nie było. Potem mąż to złapał i 2 dni miał coś takiego. Może to taki sam wirus? Albo trzydniowka?

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku