reklama

"Rozpakowane" z szyjkowego tematu ;)

Justyna33.84

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Justyna nie zgodzę się z tym smoczkiem. Moje bratanice obie używały smoczka, a jedna nadal używa i to bardzo dużo i obie mówiły już proste zdania w okolicy drugich urodzin. Może faktycznie smoczek wpływa na mowę u niektórych dzieci, ale widocznie nie tak samo u każdego dziecka. Agatka w żłobku nie ma w ogóle smoczka tylko do spania, w domu używa, ale też nie cały czas. Mówi po swojemu, ale też zaczyna składać zdania które rozumiemy. Np. "Gdzie jest mambo?" "mama daj" "a kto to" Mambo to smoczek u niej ;) także do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie.

Mamaela u nas ostatnio Agatka miała taką chorobę, że 3 dni miała gorączkę i nic innego poza tym nie było. Potem mąż to złapał i 2 dni miał coś takiego. Może to taki sam wirus? Albo trzydniowka?
Alez oczywiscie, ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i nie mozna wszystkichcdo jednego worka wrzucic.

U nas dzis piekna pogoda, swieci slonko i odsiemy na drugi spacerek.

reklama

mamaelaela

Rozwiązania
5
Hej. U nas to jednak nie choroba. Gorączka minęła, ale nadal strasznie marudny i dziś nawet obiadu nie tknął.
Byliśmy dziś u innej logopedy w ośrodku psychologiczno-pedagogicznym. Mały nie wykazuje jakichkolwiek zaburzeń więc to prawdopodobnie samoistny opóźniony rozwój mowy. Miała jeszcze gorsze przypadki i dzieciaki zaczynały mówić. A ogólnie to była zadziwiona tym jak układa układanki wszystko wskazuje i bezbłędnie rozróżnia, nawet takie nietypowe zwierzęta typu zielona świnia itp. Ogólnie wszystko ok :) jak ktoś chce to mogę wysłać linki jakie konkretnie książki i gry nam poleciła, ale też np proste instrumenty muzyczne. Trochę spokojniejsza jestem

mamaelaela

Rozwiązania
5
Nie no jestem załamana. Niby gorączka minęła już kolejnego dnia ale coś się dzieje. Mały nie śpi przez większą część nocy ( a przecież pisałam niedawno jak pięknie śpi ) do tego drugi dzień z rzędu wywalił obiad z talerza i nic nie zjadł. Przez 80% dnia stoi i beczy, po prostu stoi i beczy bez powodu i nic do niego nie dociera, nie chce się bawić, ma aż już oczy napuchnięte. Trwa to od tygdnia, wcześniej tylko mocno pocierał sobie twarz w okolicach zębów. Zachowuje się jak by strasznie cierpiał, a zębów jak nie było tak nie ma, nie wiem już co robić, ile ten koszmar będzie trwał. Do tego jutro jadę na uczelnie na cały weekend i boję się że mały jeszcze gorzej będzie się zachowywał.
A jak wasze dzieci przechodzą zęby ? Ja już sama nie wiem czy to zęby:( ale chory nie jest

Justyna_maj2017

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Mamaela Agatka okropnie przechodziła i nadal przechodzi przez ząbkowanie. Potrafi właśnie byc cały dzień marudna i płaczliwa, a jak się któryś przebija to bez kija nie podchodz... W nocy koncerty urządza. Na szczęście w tym tygodniu przebiła sie przedostatnia piątka i ostatnia też wychodzi. W końcu będzie spokój, bo ząbkowanie spędza nam sen z powiek od jej 7 miesiąca...

mamaelaela

Rozwiązania
5
Justyna to podobnie jak u nas od 7 miesiąca. Z czego najgorzej wspominam wychodzenie 4 i 3, a ciągnęło się to przez całą poprzednią wiosnę i część lata, byłam załamana. Jesienią była przerwa i w końcu mały zaczął przesypiac swoje pierwsze noce. I znowu powrót do koszmaru :/ a długo wam te 5 wychodzą ?

Justyna_maj2017

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
3 były najgorsze faktycznie. Piątki wychodzą od września.... Koszmarnie długo to trwa :(

Justyna33.84

Rozwiązania
0
U nas tez 3jki byly najgorsze pol mca nie chcial jesc. 5ek jeszcze nie widac, choc pediatra mowi ze gorna prawa jakby zaczyna sie wyrzynac. Macius b.czesto wklada cos do buzi lub dziabnie mnie.

Mamaela, jakie to ksiazeczki?

AgaBabajaga

Rozwiązania
0
Hej
Ada pokazuje, ze ją boli w buzi, w miejscu górnych piątek. Pewnie tez jej wychodzą.
Wczoraj dostala szczepionkę Bexero- meningokoki B. Póki co jest ok, tylko mała gorączka w okolicy 38,5.
Siedzimy dziś w domu wiec Ada wariuje z nudow. Skacze po meblach, biega, co chwile chce cos jeść albo pic...gorączka jej najwyraźniej nie przeszkadza :) ja nie moge nic zrobic bo caly czas z czegoś ją ściągam. Oby do wieczora;)

marcysia_mati

Rozwiązania
0
Mamaela. Na stulejke mam super maść na receptę triderm. Po kąpieli naciagwsz lekko i smarujesz w środku i dookoła. Mojemu starszemu pomoglo
Kindziorek kciuki za udaną wizytę. My wróciliśmy właśnie od chirurga dziecięcego bo mały ma stulejke i jakiegoś wodniaczka w jąderkach. Może się jeszcze wchłonąć. Nic więcej nie mówił

reklama

marcysia_mati

Rozwiązania
0
Mamaela. Wyślij te książki.
Justyna. Śliczna ta malutka. Podobna do siostrzyczki ;D. Maluszki są takie cudowne. Moja siostra też ma córeczkę.

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku