reklama

Rozpoczęte szczepienia w Polsce jak kontynuowac je w UK

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez xxxdytkaxxx, 13 Grudzień 2011.

1. xxxdytkaxxx

xxxdytkaxxx Początkująca w BB

Prosze o porade synek ma 13 miesięcy. Szczepiony jest programem podstawowych szczepien 3ukłucia.
    Wyjezdzamy do UK na dłuzszy czas chciałabym zeby szczepiony był juz tam. Jakie informacje powinnam zabrać ze soba by został zaszczepiony polskim kalendarzem szczepien?? Szczepienia jakie mial w Polsce:
    1)trzy szczepionki WZW nazwa szczepionki: EUVAX B dawka 0,5
    DATY SZCZEPIEŃ:
    I
    25.11.2010r,
    II
    drugiej daty nie mamy wpisanej,
    III
    29.04.2011r
    2)jedno szczepienie odra świnka rózyczka PIORIX
    DATA:
    28.10.2011r.
    3)trzy szczepionki: przeciwko błonnicy tężcowi, krztuścowi DTP i nazwa szczepionki mamy wpisane nr. 20909
    DATY:
    I 25.11.2010r. ,
    II 7.01.2011r.,
    III 22.02.2011r.
    dwie szczepionki: przeciwko poliomyelitis IPV nazwa tez tylko nr. D0533
    DATY:
    I 7.01.2011r,
    II 22.02.2011r
    I pod hasłem inne szczepienia
    trzy szczepienia HIBERIX
    DATY:
    I 25.11.2010r
    II 7.01.2011r
    III 22.02.2011r.
    I Pytanie co zabrac ze soba? Czy można zrobić jakies dodatkowe szczepienie które w Polsce jest płatne a warto zrobić? Bardzo prosze o pomoc w naszej przychodni nie dowiedziałam sie nic oprócz tego ze dziecko trzeba zaszczepic
    Mamy w ksiażeczce wpisane szczepienie MMR ale to chyba dotyczy daty 28.10.2011r

2. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Witam,
    Niestety zupełnie nie potrafię pomóc, nie mam pojęcia, jak się takie sprawy załatwia - może farto poszukać pomocy na forum mam w UK, one pewnie będą wiedziały więcej.
    Pozdrawiam!

3. reklama
  4. xxxdytkaxxx

xxxdytkaxxx Początkująca w BB

Z doświadczenia mogę powiedzieć wszystkim mama nie ma co się martwić warto z Polski wziąć tylko kartę szczepień zadzwonili do nas i wszystko wytłumaczyli synek dostał szczepienia dodatkowe pneumokoki i menindokoki.

5. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

tak jak kolezanka wyżej napisała dodatkowo doszczepią ci malca na meningi i pneumokoki. natomiast nie będą ci ciągnąć polskiego kalendarza szczepień automatycznie pielęgniarka zmieni na angielski i dostanie tylko to co mu brakowało a tu jest obowiązkowe.
    najważniejsze żebyś miała ze sobą kartę szczepien lub książeczkę zdrowia w której sa te szczepienia uwzględnione wraz z datami.
    ja na twoim miejscu poszłabym do przychodni w której malca szczepiłas i poprosiła o wpisanie brakujących dat, porównała twoje wpisy z oryginałami pielegniarki i dokładnie dowiedziała się na co był szczepiony.

Poleć forum