reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpoczęte szczepienia w Polsce jak kontynuowac je w UK

Dołączył(a)
13 Grudzień 2011
Postów
2
Miasto
Trowbridge
Prosze o porade synek ma 13 miesięcy. Szczepiony jest programem podstawowych szczepien 3ukłucia.
Wyjezdzamy do UK na dłuzszy czas chciałabym zeby szczepiony był juz tam. Jakie informacje powinnam zabrać ze soba by został zaszczepiony polskim kalendarzem szczepien?? Szczepienia jakie mial w Polsce:
1)trzy szczepionki WZW nazwa szczepionki: EUVAX B dawka 0,5
DATY SZCZEPIEŃ:
I
25.11.2010r,
II
drugiej daty nie mamy wpisanej,
III
29.04.2011r
2)jedno szczepienie odra świnka rózyczka PIORIX
DATA:
28.10.2011r.
3)trzy szczepionki: przeciwko błonnicy tężcowi, krztuścowi DTP i nazwa szczepionki mamy wpisane nr. 20909
DATY:
I 25.11.2010r. ,
II 7.01.2011r.,
III 22.02.2011r.
dwie szczepionki: przeciwko poliomyelitis IPV nazwa tez tylko nr. D0533
DATY:
I 7.01.2011r,
II 22.02.2011r
I pod hasłem inne szczepienia
trzy szczepienia HIBERIX
DATY:
I 25.11.2010r
II 7.01.2011r
III 22.02.2011r.
I Pytanie co zabrac ze soba? Czy można zrobić jakies dodatkowe szczepienie które w Polsce jest płatne a warto zrobić? Bardzo prosze o pomoc w naszej przychodni nie dowiedziałam sie nic oprócz tego ze dziecko trzeba zaszczepic
Mamy w ksiażeczce wpisane szczepienie MMR ale to chyba dotyczy daty 28.10.2011r
 
reklama
Z doświadczenia mogę powiedzieć wszystkim mama nie ma co się martwić warto z Polski wziąć tylko kartę szczepień zadzwonili do nas i wszystko wytłumaczyli synek dostał szczepienia dodatkowe pneumokoki i menindokoki.
 
tak jak kolezanka wyżej napisała dodatkowo doszczepią ci malca na meningi i pneumokoki. natomiast nie będą ci ciągnąć polskiego kalendarza szczepień automatycznie pielęgniarka zmieni na angielski i dostanie tylko to co mu brakowało a tu jest obowiązkowe.
najważniejsze żebyś miała ze sobą kartę szczepien lub książeczkę zdrowia w której sa te szczepienia uwzględnione wraz z datami.
ja na twoim miejscu poszłabym do przychodni w której malca szczepiłas i poprosiła o wpisanie brakujących dat, porównała twoje wpisy z oryginałami pielegniarki i dokładnie dowiedziała się na co był szczepiony.
 
Do góry