reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpoznanie nietolerancji laktozy

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Witam, moja 3,5 miesięczna córka odkąd przeszła na mleko modyfikowane wypija go dokładnie po 85 ml (jakby miała miarkę w brzuszku), potem się jej zabulgocze, "puści bączka", wygnie ostro, wręcz wypręży do tyłu i ani łyka więcej. Tym sposobem karmię ją bardzo często, a większe odstępy czasowe nic nie dają. Czy to może być objaw nietoleracji laktozy albo innej alergii? Co myślicie?
Nadmienię, że pediatra, jako pierwsze mleko po moim zapisal nam Bebilon Pepti (nie wiedzieć dlaczego), ale tego przyjmowała maks. 30 ml, więc w akcie desperacji zmieniłam jej na zwykłe Bebiko i tak obserwuje od kilku dni. Jutro pójdę ją zważyć, więc będę wiedziała czy przybiera. Kupki robi ładne - gęsta jajecznica.
Kwestia butelki to raczej też nie jest, bo pije z Aventu, a ja kupiłam wąski smoczek NUK, to też nic nie dało.
Jak myślicie?
 
reklama
Marlena** po pierwsze od jak dawna karmisz dzieciątko mm? Po drugie mleko Bebiko niestety takie problemy powoduje ... My też byliśmy od samego poczatku na Bebiko i nasza Malutka robiła to samo przy każdym karmieniu, w dodatku miała kolki i nie mogła zrobić kupki. po miesięcu zmieniliśmy na Bebilon i problemy odeszły. Co do bebilon pepti to dziwne że Wam go lekarka zapisała, chyba że któreś z Was ma albo miało alergię na białko lub coś innego i przepisała to profilaktycznie. A nie smakowało dzięciątku pewnie dlatego że jest gorzkie...
 
Moje corki jak mialy 2 miesiace mialy stwierdzona nietolerancje laktozy. Przez te 2 miesiace karmilam piersia, dbalam o diete a mimo to darly sie wieczorami jak opetane, ulewalo sie im kwasem - cos w rodzaju zgagi sadzac po zapachu. LEkarka potwierdzila ze to przez laktoze i przepislaa pepti, problem minal po ok tygodniu. Moje tez sie prezyly i nie mogly baka puscic i tak kilka godz darcia codziennie. Nie dziwie sie ze Twoje dziecko nie chce pic pepti to strasznie smierdzi, moje sa jakies dziwne ale do tej pory wypijaja nawet 4 razy po 120 ml a na wieczor i 300 :/ Wydaje mi sie ze bez podstawy lekarka Ci tego mleka nie przepisala, jest ono tez na kolki a po opisie ze Twoje dziecko sie prezy i bulgocze jej w brzuchu (u nas bylo to samo) mozna stwierdzic ze jakies problemy z brzuchem jednak sa. obserwuj a jesli bedziesz juz koniecznie musiala dac pepti dodaj troche kleiku ryzowego znacznie zmienia smak
 
Zosia pije mm okolo tygodnia - pierwsze kilka dni bebilon pepti - ale, że tam mało wypijała - to od 5 dnie jest na bebiko. Przez ostatnie dwa tygodnie przybrała na wadze tylko 300 gram (ale wtym jednym miała biegunkę i rota wirus wyszedł lekko dodatni), więc tłumaczę sobie te straty tym, że w brzuszku musi sie wszytsko unormować. Podałam jej bebiko, bo tylko takie było mleko u mnie w sklepie osiedlowym, a chciałam zacząć od bebilonu. Nie chciałabym jej robić rewolny w brzuszku. Myślicie, że po tych 5 dniach już mogę przejeśc na Bebilon? Lekarka mowi, żeby nie skakać po mlekach, ale wiem, że dużo dzieci zajada sie bebilonem? Czy to nie za szybka zmiana?
Podejrzewam, ze lekarka zapisała mi beblon pepti ze względu na to, że Zosia już 2 razy przechodziła rota wirusa (wynik z kału lekko dodatni). Pewnie profilaktycznie. Jej się nie ulewa, nie ma kolek, nie płacze, tylko ta dziwna ilość mleka i bulgoczący brzuch... Kupki ma mm nauczyła się już robić i 1 na dobę, czasami 2 zrobi.
Myślicie, że spróbować z Bebilonem czy to za wcześnie? Poczekać kilka dni czy tygodni? Ale szkoda mi, żeby nie tyła/rosła...
Co myślicie?
 
To faktycznie od niedawna Zosia pije mleko modyfikowane, może własnie przez to że dopiero początek przygody z mieszanką. Brzuszek musi się przyzwyczaić. To że tak mało przybiera moze faktycznie jest spowodowane tym że miała biegunkę. Co do zmiany mleka to powiem Ci tak, ja jako świeżo upieczona mamusia pierwszego dziecka nie chciałam Majeczce zmieniać mleka (była na BEbiko) czekałam że może się wszystko unormuje ale widziałam jak cierpi wiec bez wahania z mężem postanowiliśmy zmienić mleko, wybraliśmy Bebilon i Maja je uwielbia i od razu wszystko się poprawiło. Nawet nie próbowaliśmy stopniowo od razu zmeniliśmy i nie było żadnych rewolucji. Także myślę że śmiało możesz zmienić mleczko - Bebilon jest drogi ale fakt, wart swojej ceny. Z resztą sama jako mamusia będziesz wiedzieć co zrobić :) trzymam kciuki :)))
 
I tak też zrobiłam. Podałam jej Bebilon. Wypiła już po 100 ml. W brzuszku już jakby bulgotało się mniej, ale pewnie sobie to wkręcam. Będe obserwawać dalej...może się uda!
 
Nasza miala alergie na bialko mk, gdy przeszlismy na mleko hipoalergiczne kolki przeszly, kupa w normie. Po jakism czasie zaczela miec suche placki na skorze w zgieciach lokci i nog i medzy lopatkami, jak przy AZS. Okazalo sie ze to nietolerancja laktozy, odkad jestesmy na pepti skora ladna.
 
reklama
Temat stary ale się udziele bo przypadkiem wpadłam na temat i to się aż prosi o skomentowanie, na problemy z brzuszkiem z powodu nietolerancji laktozy Bebilon pepti haha przecież tam jest wręcz zabójcza ilość 7.1 są mleka z ilością laktozy 2.68 2.7 czy 2.9,ktos pisał że pomogło więc problem nie leżał po stronie nietolerancji laktozy zapewne
 
reklama
Do góry