reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozrywka czyli zabawy z naszymi maluszkami:))

Fajny wątek, na pewno będzie tu ruch bo bobaski coraz większe :tak:

A swojej małej śpiewam tzw piosenki wymyślanki, czyli do melodii piosenek i różnych reklam wymyślam słowa pasujące do bieżącej sytuacji i śpiewam o Lence grubasku i mamusi co ją bardzo kocha :-D mój mąż czasem ma niezły ubaw :-D i małej to się podoba, bo bardzo się cieszy.
 
reklama
a widziałyście to Ćwiczenia po porodzie z niemowlakiem - Video - BabyOnline.pl

Dla niemowlaka do 3 miesiąca życia najbardziej przydatne wydają się zabawy :

- gimnastyka, czyli poruszanie przy muzyce rączkami i nóżkami malca leżącego na pleckach;
- przewroty , czyli ćwiczenie przewracania się z plecków na brzuszek i odwrotnie;
- gaworzenie, czyli powtarzanie za maluchem wypowiadanych przez niego dźwięków oraz wprowadzanie nowych tak , by dziecko chciało je naśladować;
- podnoszenie główki , gdy dziecko leży na brzuszku na brzuchu mamy , polegające na
- pokazywaniu mu zabawki , za którą będzie wodziło wzrokiem;
- pogaduchy , czyli opowiadanie dziecku różnych historii, im więcej mówi się do dziecka , tym szybciej zaczyna ono gaworzyć;
-wspólne kąpiele.

Dla niemowlaka od trzeciego do szóstego miesiąca najlepiej wybrać :

- naśladowanie min, czyli pokazywanie dziecku min, które będzie starało się naśladować ;
- gaworzenie ;
- zmiany pola widzenia dziecka, to znaczy pokazywanie mu otaczającego go świata z różnych perspektyw : podłogi , krzesła, stołu ,łóżka;
- podnoszenie , czyli unoszenie za rączki niemowlaka leżącego na pleckach do pozycji stojącej;
- pacynki, czyli poruszanie ręką ubraną w kolorową pacynkę i rozmawianie z dzieckiem.

Dla niemowlaka od szóstego do dziewiątego miesiąca korzystne są zabawy :

- zimne , miękkie i ciepłe , czyli spacer po mieszkaniu w poszukiwaniu bodźców dotykowych ;
- malec uczy się , że coś jest, np. miękkie, mokre, puszyste;
- teatrzyk pacynkowy;
- picie z kubeczka ; udawanie , że pije się z plastikowego kubeczka , a potem podanie go dziecku, które z pewnością zechce naśladować czynności;
- taniec, czyli tańczenie z dzieckiem na ręku w rytm muzyki, zmienianie rytmu;
- ćwiczenia na dużej pluszowej piłce z przytrzymywaniem dziecka , doskonała forma dbałości o koordynację ruchową .

Dla niemowlaka od dziewiątego do dwunastego miesiąca:

- przesypywanie , np. płatków lub mąki z jednego plastikowego kubeczka do drugiego;
- przelewanie wody z kubeczka do kubeczka;
- przelewanie wody łyżeczką z kubeczka do kubeczka;
- wkładanie jednorazowych kubeczków jeden w drugi i wyjmowanie ;
- poszukiwania , czyli nastawienie ukrytej pozytywki i wspólne poszukiwanie jej na kolanach;
- papuga , czyli pokazywanie dziecku pewnych ruchów, np. otwieranie i zamykanie pięści ,
- kiwanie głową i zachęcanie do naśladowania ich .
 
Ostatnio jak bylismy u tesciów Natalka zaczęła marudzić. Próbowałam położyc ja spać, ale przeszkadzało jej światło, więc zrobiłam jej taką jakby budkę z pieluszki rozłozonej na poduszkach. A ze pieluszka była we wzorki Natalcia zaczęła sie na nie gapić, cieszyć i gadać do nich, a pieluszkę łapać i ciągać. Dobrą godzinę była tym zajęta:szok: Żadnej zabawie jeszcze nie poświeciła tyle czasu, więc polecam:-D
 
Ostatnio jak bylismy u tesciów Natalka zaczęła marudzić. Próbowałam położyc ja spać, ale przeszkadzało jej światło, więc zrobiłam jej taką jakby budkę z pieluszki rozłozonej na poduszkach. A ze pieluszka była we wzorki Natalcia zaczęła sie na nie gapić, cieszyć i gadać do nich, a pieluszkę łapać i ciągać. Dobrą godzinę była tym zajęta:szok: Żadnej zabawie jeszcze nie poświeciła tyle czasu, więc polecam:-D
To prawda, czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze- na nic fisher price, i inne drogie zabawki, jak w ruch pójdą garnki, pokrywki i stare gazety czy worki :-) :-D:-D
 
Gola dokładnie! Mojego brata póltoraroczna córka najchętniej bawi się właśnie miskami, gazetami itp. duperelkami, a zabawki co jej dziadek ze Stanów przysyła od razu ida w kąt hehe:)P
 
Maciek tez uwielbial zabawe garnkami i opakowaniami po mleku albo puszkami :-) Za to zabawki Fisher Price szybko go nudzily wiec je odsprzedawalismy dalej....

Kuba ma na lozeczku taki ochraniacz we wzorki i temu lubi poswiecac czas - gapi sie. Albo smieje sie do myszki z pozytywki, albo do usmiechnietych twarzy z obrazkow jakie mu namalowalam.
 
reklama
Dziewczyny ostatnio w ddtvn był temat zabaw z maluszkami. Najfajniejszą zabawką były małe białe buteleczki wypełnione różnymi rzeczami które można znaleźć w każdej kuchni. To takie domowe grzechotki:-)
 
Do góry