reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstep mięśni prostych brzucha i przepuklina

Dołączył(a)
2 Sierpień 2020
Postów
2
Witam wszystkich . Chcialabym zasięgnąć opinii , porad innych mam . Otóż mam rozstep mięśni prostych brzucha , na 4,5 cm , chirurg powiedział, ze pomoże już tylko operacja , jednak jest ona ryzykowna ze względu na moje płuca , gdyż mam z nimi problem. Dodatkowo nam przepuklinę pępkowa i mój brzuch wyglada tragicznie . Jestem bardzo szczupła , a brzuch wyglada jak bym była co najmniej w 6 albo lepiej miesięcu ciąży . Ludzie co chwila pytają mnie czy to chłopiec czy dziewczynka , ale dochodzi tez do sytuacji , ze pani w aptece nie chce mi sprzedać leków , bo jestem w ciąży . Takich różnych sytuacji jest mnóstwo . Mam tego serdecznie dość , chciałabym wyglądać jeszcze kiedyś atrakcyjnie , bo nie mam nawet 30 lat , a wstydzę się pokazać gdziekolwiek , bo wyglada to tragicznie . Czy są tu jakieś mamy , które miały podobną sytuacje a może tez poleciłyby , gdzie , u jakiego lekarza najlepiej wykonać taka operacje ( wiem , ze jest ona płatna , ale to nie istotne ) . Chciałabym się po prostu pozbyć problemu . Z góry dzięki . Pozdrawiam
 
reklama
Ja słyszałam że rozstęp miesnia prostego najlepiej najpierw ćwiczeniami spróbować zamknąć, a jeśli już jest potrzebna operacja to ćwiczenia również są potrzebne żeby wzmocnić te głębokie mięśnie bo samo rozejście jest tylko powodem a nie głównym problemem. Nie wiem tylko jak to się ma do przepukliny dodatkowo. Warto się skonsultować z kilkoma specjalistami

Tu jest dużo informacji
 
Moja koleżanka po ciąży bliźniaczej miała rozstęp mięśni brzucha tak że wchodziły jej 4 palce i nie miała żadnej operacji tylko rehabilitacja u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Ja bym na Twoim miejscu poszukała innego polecanego fizjoterapeuty i poszła do niego.
 
Witam ja również mam rozstęp mięśnia prostego i przepuklinę pępkową, jestem 8 i 5 lat po porodach, rozstęp mam na 3 cm, lekarz poinformował mnie, że za dużo czasu minęło od porodu i operacja jest niezbędna, każda przepuklinę się operuje. Do szpitala idę już we wtorek
 
Do góry