reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstęp mięśnia prostego i przepuklina

Mam też ten problem i wiem że wiele kobiet to ma A znaczna część o tym nie wie. To czego zdecydowanie nie wolno to ćwiczyć brzuszków. Wiele form aktywności też nie jest wskazana- jogging aerobik , podskoki, trampolina itp. Generalnie większość ćwiczeń zorganizowanych odpada. Można robić tylko takie które są zalecane przez fizjoterapeute. Dobrze też wiedzieć że w okresie połogu gdy działają hormony można rozejscie zlikwidować w bardzo krótkim czasie z pomocą terapeuty. Więc gdy pojawia się po pierwszej ciąży a planuje się kolejna to warto tuż po drugim porodzie zgłosić się do fachowca który manualnie naprawi problem. Ja żałuję że o tym nie wiedziałam wcześniej bo kolejnego dziecka nie planuje A po kilku miesiącach ćwiczeń poprawa jest ale nie calkowita
 
reklama
u kogo szukać pomocy, jesłi podejrzewam przepuchlinę?na nfz...ciągnie mnie tylko lewa strona, do pachwiny

Jeśli podejrzewasz u siebie rozejście lub przepuklinę najlepiej będzie udać się na usg powłok brzusznych. Zwróć uwagę żeby to nie było usg narządów wewnętrznych, to może być zbadane przy okazji. Jeśli przepuklina jest mała i dodatkowo masz rozejście kresy i na razie operacja to nie opcja, najlepiej byłoby zgłosić się do fizjoterapeuty urginekologicznego, który pokaże jak odpowiednio wykonywać: czynności dnia codzienne, czego unikać, jaką postawę przyjmować na codzień oraz dobierze ćwiczenia. Rozejście mn. prostego to fizjologia, z doświadczenia mogę powiedzieć, że im szybciej po porodzie wprowadzi się trening tym szybciej wraca się do płaskiego brzucha i funkcji. Trwa to trochę - przynajmniej 3 miesiące, dodatkowo unika się błędów, których naprawa zazwyczaj wydłuża czas powrotu do formy
 
Jeśli podejrzewasz u siebie rozejście lub przepuklinę najlepiej będzie udać się na usg powłok brzusznych. Zwróć uwagę żeby to nie było usg narządów wewnętrznych, to może być zbadane przy okazji. Jeśli przepuklina jest mała i dodatkowo masz rozejście kresy i na razie operacja to nie opcja, najlepiej byłoby zgłosić się do fizjoterapeuty urginekologicznego, który pokaże jak odpowiednio wykonywać: czynności dnia codzienne, czego unikać, jaką postawę przyjmować na codzień oraz dobierze ćwiczenia. Rozejście mn. prostego to fizjologia, z doświadczenia mogę powiedzieć, że im szybciej po porodzie wprowadzi się trening tym szybciej wraca się do płaskiego brzucha i funkcji. Trwa to trochę - przynajmniej 3 miesiące, dodatkowo unika się błędów, których naprawa zazwyczaj wydłuża czas powrotu do formy
Ćwiczę pod okiem fizjoterapeuty. Jestem 9 miesięcy po cc. Rozejscie zeszło się, wszystko pod tym katem jest ok ale mimo to brzuszek jeszcze troszke wystaje, dlaczego?
 
Ćwiczę pod okiem fizjoterapeuty. Jestem 9 miesięcy po cc. Rozejscie zeszło się, wszystko pod tym katem jest ok ale mimo to brzuszek jeszcze troszke wystaje, dlaczego?
nie pomogę, bo w życiu nie miałam płaskiego brzucha, rozejście, rozejściem ale skóra też się trochę naciąga, może tkanka tłuszczowa w tym miejscu. Po cc jest jednak inny wzorzec ruchu. Podejrzewam, że jesteś szczupła i fit laseczka, ale daj sobie chociaż rok na powrót do formy. Ciało też musi się zregenerować. U mnie super działał masaż icoone i zabiegi ilipoo, nie wiem czy już można. Fane też są zastrzyki z kofeiny, albo mezoterapia.
 
Ćwiczę pod okiem fizjoterapeuty. Jestem 9 miesięcy po cc. Rozejscie zeszło się, wszystko pod tym katem jest ok ale mimo to brzuszek jeszcze troszke wystaje, dlaczego?

Może to być kwestia osłabionego mn. poprzecznego, postawy, diety, może potrzeba jeszcze czasu po porodzie. Powodów może być wiele. Najlepiej jeśli odniesie się do tego fizjoterapeuta, który zna Ciebie najlepiej
 
reklama
Do góry