reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstepy...jak zapobiec powstawaniu.

reklama
Ja przez pierwsze miesiące używałam krem z zaji a później angielski mum to be, jak narazie działa :)
 

Załączniki

  • 3b6caba0ad1fe463343e214deff1a211.jpg
    3b6caba0ad1fe463343e214deff1a211.jpg
    10,5 KB · Wyświetleń: 69
Oliwka u mnie doprowadziła do okropnego wysuszenia, swędzenia i brązowych plamek (po odstawieniu już ich nie mam). Skóra się luszczyla. Kupiłam wtedy Ziaje. Nawilzala na bardzo krótko, więc zaczęłam smarować balsamem Emolium. Gdy naprawilam skórę przeszłam na 2 balsamy (ponoć dobrze stosować raz jeden, raz jakiś inny):
Pharmaceris i Palmers. Oba są super. Jestem w 38 tc. Przytyłam 20 kg, mój obwód brzucha to 111 cm, a rozstępów brak (tfu, tfu).
Warto też nawilżać skórę od wewnątrz i dużo pić. W naszym stanie ok. 3 l płynów.
 
Mnie palmers uczulil, dostalam probke i mimo ze konsystencja mi sie podoba nie jest dla mnie. A co do Ziaji, fakt nie jest trwala ja smarowalam sie kilka razy dziennie. Nadal potrafie 3 razy dziennie sie smarowac bo inaczej bym sie zadrapala;) Zgadzam sie co do oliwek, wysuszaja zamiast nawilzac.
 
Dziewczyny ja jestem zachwycona kremem Efektima Pharmacare - Mama-Care kuracja przeciw rozstępom w ciąży.
Kupuje go w Rosmanie. Smaruję się tylko raz dziennie ale efekt utrzymuje się nawet po kąpieli następnego dnia.
Ponadto teraz kupiłam też kurację do biustu - jest zupełnie inny bo bardzo lekki więc jak się wchłonie to także nakładam warstwę poprzedniego.
Na razie brzuszek przybrał mi o jakieś 22 cm i na razie nic nie mam.
 
reklama
A ja na rozstępy polecam Naturalny olejek pielęgnacyjny firmy Eucerin.Na początku pomyślałam,że to za pewne jakiś badziew bo wielu producentów obiecuje cuda,a w rzeczywistości jest inaczej...Ale kupiłam i używam :-) skóra po posmarowaniu jest napięta,gładka i miła w dotyku:tak: Mam też "stare"rozstępy na pośladkach,które po regularnym smarowaniu tym olejkiem trochę zbladły:-) Ja używam i jestem zadowolona :) Pozdrawiam.
 
Do góry