reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

Ja też wiem, że to sprawa genów itd... ale co? Jak będę smarować to przynajmniej powiem, że zrobiłam wszystko co w mej mocy ;-) No, co innego jakbym nie wyrabiala do pierwszego, ale też pewnie bym kupiła najtańszą oliwkę z możliwych...
 
reklama
Olcia najlepiej smarować się oliwką dla dzieci. To słowa pani ginekolog z jakiegoś mądrego programu. Mówiła że oczywiście są różne preparaty ale nie warto na nie wydawać majątku. Rzeczywiście że podobno niektóre kobiety mają skołonności a inne nie. Jednak oliwką zawsze przyjemnie się pomasować :tak: Ja się smaruję narazie balsamem i zamierzam też oliwką tak jak w pierwszej ciąży. Także masujmy się i wcierajmy nie uszczuplając portfela :cool::yes::yes::yes::yes:
 
Ja też wiem, że to sprawa genów itd...

ale myśle ze nawiekszy procent tego zalezy od tego jak bardzo przytyjesz i jak duzy masz brzuch bo naciaga ci sie skora i pęka......a jak masz niewielki to mysle ze krem w jakims mniejszym czy wiekszym stopniu pomaga....a geny..to jest takie u mnie 50/50.....bardziej wierze w to ze duzo moge przytyc i skora nie wytrzyma poprostu....
 
A ja smarowałam oliwką i przez całą ciąże było suuuper...cieszyłam sie że rozstepow nie bedzie a jak urodziłam masz Ci los...pojawiły sie na brzyszku i na piersiach...w prawdzie nie sa takie straszne ale są...:(
 
najlepsza metoda to masowac przy kapieli brzuszek takimi rękawicami do masażu ciała albo szorstką gąbką i potem na to jakis kremik co wzmacnia kolagen....i najepiej smarowac sie po peelingu bo skora jest oczyszczona i krem głębiej wnika ;)
 
Olcia najlepiej smarować się oliwką dla dzieci. To słowa pani ginekolog z jakiegoś mądrego programu. Mówiła że oczywiście są różne preparaty ale nie warto na nie wydawać majątku. Rzeczywiście że podobno niektóre kobiety mają skołonności a inne nie. Jednak oliwką zawsze przyjemnie się pomasować :tak: Ja się smaruję narazie balsamem i zamierzam też oliwką tak jak w pierwszej ciąży. Także masujmy się i wcierajmy nie uszczuplając portfela :cool::yes::yes::yes::yes:
Super! Rozumiem, że po 1 ciąży nie masz rozstępów. Ja właściwie na początku smarowałam się kosmetykiem naturalnym - oliwką właśnie. Ale jak to na początku ciąży bywa zapach mnie zemdlił i się zniechęciłam. Może jednak wrócę?
 
olcia7 to zależy od tego ile przytyjesz i jak wielki bd mieć brzuch...sama oliwka nie bardzo....powinnac rozmasowywac skóre w miejscach podatnych na rozstepy po to by troche ją rozciągac...używac peelingu albo takich rekawiczek czy gąbki i na to krem.....ziajki ci wystarczy...on natłuszcza dobrze i w dodatku dodaje kolagenu którego brakuje
 
ale myśle ze nawiekszy procent tego zalezy od tego jak bardzo przytyjesz i jak duzy masz brzuch bo naciaga ci sie skora i pęka......a jak masz niewielki to mysle ze krem w jakims mniejszym czy wiekszym stopniu pomaga....a geny..to jest takie u mnie 50/50.....bardziej wierze w to ze duzo moge przytyc i skora nie wytrzyma poprostu....

Z tym sie nie zgodze. Mysle ze wszystko zalezy od skory i genow. Mam 2 kolezanki z ktorych jedna przytyla ponad 20kg i ma tylko kilka rozstepow na "boczkach" a druga przytyla 11 i ma caly brzuch, nogi w rozstepach :szok: Powiem jeszcze ze obydwie przed ciaza mialy podobna wage.
 
reklama
To jest kwestia jaką kto ma elastyczną skórę i tyle, co zresztą i w genach powinno być zapisane. Patrzałyście na "Milczenie owiec"? Pielęgnacji nigdy za wiele kochane.
Mam propozycję: wieczorem smarujemy oliwką a rano kremem, który ma tam jakieś mikromolekuły inteligentnie przenikające przez wierzchnia warstwę i wnikające w struktury międzykomórkowe z niebywalą wręcz skutecznością podnosząc elastyczność skóry......:cool2: Będzie fifty-fifty
 
Do góry