reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

Ten post z BellyBandit wygląda mi na spam, dopiero 4 posty a już 2 o tym samym produkcie w 7 dni i to raz że znajoma poradziła a wcześniej że na forum znalazła wpisy. Tania reklama a produkt dość drogi, bo koło 300zł, ehhh chyba nie o to chodzi na tym forum

Edit
Właśnie poszperałam na necie korzystając z niektórych linków i znalazłam sposoby na rozstępy poza sklepowymi kremami. Trzeba też trzymać odpowiednią dietę (awokado, orzechy, ziarna), dużo pić, masować się. Wstawiam link: http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/naturalne-sposoby-zapobiegania-ciazowym-rozstepom.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja miałam taki sam brzuch w pierwszej ciąży. Przytyłam 16 kg i wszystko mi w brzuch poszło, a nie no 2 cm więcej miałam w biodrach ;-) Po porodzie miałam dosłownie 3 małe białe rozstępy pod samym pępkiem. Teraz jestem w ciąży bliźniaczej i już wiem że mój brzuch to będzie tragedia. Smaruje go kilka razy dziennie a naokoło pępka już mam kupe rozstępów i skórę tak cienką, ze boję się żeby mi nie pękła w tym miejscu.
Niewiele przytyłam ale brzuch jest duży i coraz więcej na nim czerwonych kresek. zajmuje to prawie połowę brzucha :wściekła/y:
Czuje że tej walki nie wygram :wściekła/y:

To teraz pytanie...jak tego się pozbyć...? :(
 
Ten post z BellyBandit wygląda mi na spam, dopiero 4 posty a już 2 o tym samym produkcie w 7 dni i to raz że znajoma poradziła a wcześniej że na forum znalazła wpisy. Tania reklama a produkt dość drogi, bo koło 300zł, ehhh chyba nie o to chodzi na tym forum

Edit
Właśnie poszperałam na necie korzystając z niektórych linków i znalazłam sposoby na rozstępy poza sklepowymi kremami. Trzeba też trzymać odpowiednią dietę (awokado, orzechy, ziarna), dużo pić, masować się. Wstawiam link: Rozstępy w ciąży - Naturalne sposoby zapobiegania

Dzięki za link :)
A odnosnie pasa poporodowego... ja stosowałam po prostu majtki wyszczuplajace. Na rozstępy oczywiście nic nie pomogło, ale za to brzuch szybko się wciągnął z powrotem ;)
 
a co myślicie o stosowaniu kolagenu podczas ciąży tak by przygotować i ochronić zarazem skórę? W końcu to z kolagenu jesteśmy zbudowani i to on odpowiada za stan naszej tkanki łącznej. Znacie jakiś kolagen bez dodatku chemicznych składników?
 
Ja smaruję się oliwką i linomagiem (apteka bez recepty, ok 8zl ). Dodatkowo noszę pas ciążowy bieliźniany, elastyczny...yy nie pamiętam firmy. Codziennie ok 2 razy smaruję brzuchol. Jestem w 33tc i nie mam żadnych rozstępów, ale wiem, że to również zależy od urody kobiety :tak: Mam atopowe zapalenie skóry od urodzenia i linomag mi bardzo w swędzeniu skóry pomaga, bo odstawiłam sterydy. Brzuch, biust i uda mam baardzo gładkie...w życiu przy moim schorzeniu takiej skóry nie miałam, więc POLECAM!!:tak:
 
Ja całą ciąże smarowałam sie różnymi kremami,oliwkami i co tylko było ...i do dnia porodu nie maiałam ani jednego rozstepu...powtarzam do dnia porodu.Potem jak mi zaczęły pękać to szok:szok::szok::szok:na brzuchu ,piersiach,i wewnętrznej części ud.Nawet smarowanie nie pomogło .Używałam kremu Revitol!!!Podobno miał byc taki dobry.Teraz jak się już zabliznily to ich nie widać.Jedynie 2 większe na brzuchu a tak to juz poznikały.Jak ktoś ma mieć rozstępy to i tak je będzie mieć.A zresztą z rozstepami da się żyć uwierzcie mi:p
 
Niesttey niektóre z nas mają predyspozycje genetyczne do rozstępów i wtedy na to nic się nie poradzi, będą i koniec.
Ale tak to polecam smarowanie, smarowanie i jeszcze raz smarowanie. Nie ważne czym - nie wierzę w kremy cud. Wystarczy zwykłym nawilżającym balsamem albo oliwką. Byle skóre non stop nawilżać!!

Masz rację kremy-cuda nie istnieją dlatego dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po jakieś naturalne preparaty. Szukam cały czas jakiegoś kolagenu, tak by nie wmieszali tam niepotrzebnie jakiejś chemii i wy-googlowałam Colifine. W składzie ma tylko wodę, kwas mlekowy, kolagen i glikol kaprylowy. Więc zapowiada się dobrze, jutro zamierzam skoczyć do drogerii.
 
Rozstępów i tak się nie uniknie, można co jedynie opóźnić ich pojawienie się i sprawić, że będą bledsze. Ale trzeba smarować się od samego początku ciąży i aż do rozwiązania i to najlepiej dwa razy dziennie.
 
reklama
Do góry