reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

niestety wiele tu zależy od genów :/ zazdroszczę tym z Was które nie mają rozstępów w rodzinie ;)

a u mnie w rodzinie kobiety nie mają rozstępów, moja siostra w ciąży niczm się nie smarowała i nie ma ani jednego rozstępu,:no: za to u mnie cały brzuch i piersi trochę.

ja smarowałam się Pharmacerisem, ale jak widać mi nie pomógł. Ale skórę warto natłuszczać jakimś kremem. Nie zaszkodzi, a może pomoże. teraz po porodzie zaczełam używać Lierac Centimetric, stosuje go dopiero 2 tyg. zobaczymy czy zadziała.;-)
 
reklama
Gdzieś czytałam o kremie na blizny. Jak znajdę dokładniejsze informacje to napiszę co to za krem, ale nie wiem czy mogłabyś go stosować jeszcze w ciąży.
Pharmaceris ma na rozstępy krem zapobiegający ich powstawaniu (Foliacti), jak i krem redukujący juz powstałe rozstępy(Tocoreduct) To dwa różne kremy, ten drugi droższy i połowę mniejsza pojemność. Choć ten pierwszy też redukuje rozstępy to na pewno jego dzialanie jest słabsze niż tego drugiego.
 
fifi trixibel- jeżeli smarowałaś ciało oliwką na bazie oleju parafinowego to taki mógł byc efekt. Słyszałam takie opinie, choć z dystansem do tego podchodzę, bo chyba wszystkie ogólnodostępne kosmetyki dla dzieci są na bazie tego oleju. Jest tani, łatwy w użyciu i rzadko uczula, pewnie dlatego sie go stosuje. Najlepsze są naturalne oleje roślinne (olej sojowy, oliwka z oliwek i wszelakie oleje roślinne), ale te są drogie oczywiście i często uczulają. Nie znam tego mechanizmu dlaczego uczulają, nie znam się, wiem że sa głębsze przyczyny, dlaczego cywilizacja do tego doprowadzila ;-)
Najlepsza w ogóle jest podobno normalna oliwa z oliwek....:sorry: tylko.. zapach ma specyficzny
 
Gdzieś czytałam o kremie na blizny. Jak znajdę dokładniejsze informacje to napiszę co to za krem, ale nie wiem czy mogłabyś go stosować jeszcze w ciąży.

No-Scar, ale on nie działa nawet na blizny po tradziku to gdzie ma działać na głebokie blizny po rozstępach ?
 
Na mnie nie podziałał, ale ładnie pachnie i jest tłustawy wiec może kosmetycznie do pielęgnacji sie komuś spodoba ;)
 
Ja też używałam całej serii Foliacti. I tak na brzuchu rozstępy się nie pojawiły, natomiast na piersiach tak. Jaki z tego wniosek - te kremy to raczej pic na wodę i tu decyduje genetyka i indywidualne właściwości skóry, wiadomo, ze na piersiach jest skóra delikatniejsza. Ale zawsze warto próbować.

Jeżeli chodzi o sport - uelastycznia skórę i poprawia krążenie. Ja ćwiczę od lat i może dlatego mój brzuch wrócił do normalnego wyglądu bardzo szybko, a miałam ogromny.

Generalnie raczej trzeba się pogodzić, że nasze ciało po ciąży się zmienia, nie chodzi tylko o rozstępy. Skóra nie jest już taka sama, z piersiami różne cuda się dzieją...Taka kolek rzeczy, ale warto choćby dla spokoju sumienia i własnego samopoczucia spróbować różnych rzeczy niż potem żałować, że może coś by jednak zadziałało.
 
O sobie moge powiedzieć, że używam wszelkiego rodzaju balsamów od kiedy sięgam pamięcią, nie tylko od momentu jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
I co stwierdzam: na pupie, co widać szczególnie kiedy światło pada wprost z góry (dlatego są lustra, których nie lubię;-);-) )mam szereg rozstępów, z tym, że są jasne i widoczne w określonych warunkach. Niespecjalnie sie nimi przejmuję. Nigdy nie towarzyszył mi jakis drastyczny wzrost ani spadek masy ciała...
Jeżeli teraz pojawią mi się jakieś rozstępy to będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że na pewno nie dlatego, że sprawę zaniedbałam, cóż, widocznie tak musi być. Chociaz jak zobaczę czerwone pręgi na brzuchu albo piersiach to się lekko załamię....
 
reklama
O sobie moge powiedzieć, że używam wszelkiego rodzaju balsamów od kiedy sięgam pamięcią, nie tylko od momentu jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
I co stwierdzam: na pupie, co widać szczególnie kiedy światło pada wprost z góry (dlatego są lustra, których nie lubię;-);-) )mam szereg rozstępów, z tym, że są jasne i widoczne w określonych warunkach. Niespecjalnie sie nimi przejmuję. Nigdy nie towarzyszył mi jakis drastyczny wzrost ani spadek masy ciała...
Jeżeli teraz pojawią mi się jakieś rozstępy to będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że na pewno nie dlatego, że sprawę zaniedbałam, cóż, widocznie tak musi być. Chociaz jak zobaczę czerwone pręgi na brzuchu albo piersiach to się lekko załamię....

chciałam napisac to samo...:-D
mam jeszcze 2 miesiące do rozwiązana i na razie zero rozstępów z okresu ciąży...ale boję się,ze się pojawią jak brzuch się obniży...podobno często tak się dzieje:-(
 
Do góry