reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy po ciąży jak zwalczyć?

Po pierwszej ciąży to nie miałam tak widocznych rozstępów, wystarczyło smarowanie krem w trakcie ciąży. Problem pojawił się przy drugiej ciąży bliźniaczej. Mój brzuch był wielki, a rozstępy niestety pozostały. Moja lekarka prowadząca powiedziała, że po ciąży mogę sprobować usunąć rozstępy za pomocą lasera. Po porodzie odczekałam odpowiedni czas i umówiłam się na serię zabiegów w krakowskiej klinice Vesuna. Nie pamiętam dokładnie nazwy zabiegu, ale wydaje mi się, że raczej każda dobra klinika dysponuje takim sprzętem. Po kilku zabiegach widać efekt i rozstępy są praktycznie nie widoczne.
 
reklama
A ile kosztował taki zabieg? Bo nie wiem z jakim kosztem się liczyć. Czuje się okropnie w swoim ciele i najchętniej chodziłabym w worku :(
 
Trudno powiedzieć bo na jednym zabiegu się zwykle nie kończy i koszt jest praktycznie za każdy razem inny, na pewno trzeba liczyć się z kosztem powyżej 500zł dlatego ja na początek wykorzystuję to co dostałam w aptece i smaruję brzuch bio oilem codziennie, pierwsze efekty już nawet widać
 
mi moja kuzynka poleciła olejek bio oil i faktycznie te rozstępy po upływie czasu są mniej widoczne, a skóra ujędrniona. stosowałam go codziennie po 2-3 razy. rezultaty niezłe
 
Hej, czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się rozstępów po ciąży? Kurcze mi w ostatnim trymestrze tak brzuch urósł, że po porodzie mi zostały spore rozstępy.
W pierwszej ciąży smarowałam się olejkiem rossmanna i bio oil ale niestety rozstępy były. Teraz jestem na początku 6 miesiąca, postawiłam na masełko Palmers- na razie jestem zadowolona, dobrze nawilża skórę.. ale jestem podatna na rozstępy więc nie wiem jak to będzie :(
 
smarowałam się olejem kokosowym i niestety mi nic nie dał :( rozstępy i tak mam, ale może to też dlatego, że miałam duży brzuch, który rósł bardzo szybko.
 
smarowałam się olejem kokosowym i niestety mi nic nie dał :( rozstępy i tak mam, ale może to też dlatego, że miałam duży brzuch, który rósł bardzo szybko.
To czy będziesz miała rozstępy czy nie to nie zależy od tego czy się smarujesz czy nie. Rozstępy są uzależnione od genów a to że smarujesz spowoduje że będą bledsze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry