reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy w 12 tygodniu ciąży, rosnący brzuszek

Juliaf20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2023
Postów
39
Dziewczyny, jestem w 12 tygodniu ciąży, brzuszek jest delikatnie zaokrąglony. Wczoraj zauważyłam u siebie rozstępy na brzuchu. Nigdy ich nie miałam, są świeże. Jak to możliwe, że stało się to tak szybko. Dzidzia tak szybko rośnie? Już pobiegłam po olejki na rozstępy
 

Załączniki

  • 20240110_230247.jpg
    20240110_230247.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 340
reklama
Rozstępy podobno są kwestią bardzo indywidualną, niektórzy mają tendencję a inni nie. Można smarować olejkami, robić takie specjalne masaże z podszczypywaniem, ale czasami nie da się ich uniknąć. Po ciąży są różne zabiegi kosmetyczne, które sprawiają, że są mniej widoczne jak coś :)
 
Dokładnie zgadzam się z Piq rozstępy są bardzo indywidualną sprawą
Nie ma co się martwić taki urok ciąży 😉
 
Dziewczyny, jestem w 12 tygodniu ciąży, brzuszek jest delikatnie zaokrąglony. Wczoraj zauważyłam u siebie rozstępy na brzuchu. Nigdy ich nie miałam, są świeże. Jak to możliwe, że stało się to tak szybko. Dzidzia tak szybko rośnie? Już pobiegłam po olejki na rozstępy
Rozstępy to genetyka skóry i nie masz niestety na to wpływu. Póki są czerwone dobrze kupić coś na świeże rozstępy i smarować. Całą ciążę od początku stosować natłuszczanie całego ciała, jeśli nie robiłaś tego wcześniej, bo to wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i poprawia elastyczność.
 
Dziewczyny, jestem w 12 tygodniu ciąży, brzuszek jest delikatnie zaokrąglony. Wczoraj zauważyłam u siebie rozstępy na brzuchu. Nigdy ich nie miałam, są świeże. Jak to możliwe, że stało się to tak szybko. Dzidzia tak szybko rośnie? Już pobiegłam po olejki na rozstępy
Życzę powodzenia w walce z rozstępami 😉😊
Ja bardzo dużo przybrałam bo 30kg, od początku smarowałam się BioOil'em i byłam naprawdę taka zadowolona, że rozstępy się nie pojawiały.
A na sam koniec ciąży, niemal tuż przed porodem wyskoczyło mi ich tyle na udach, biodrach, brzuchu i piersiach ...
Półtora roku od porodu, a ja dalej z nimi walczę bez żadnych efektów 😔

Jedne je mają, inne w ogóle, jedne lekko, drugie na masową skalę, jednej się stracąz druga będzie już je miała niemal na całe życie.
Takie życie.
 
Rozstępy to genetyka skóry i nie masz niestety na to wpływu. Póki są czerwone dobrze kupić coś na świeże rozstępy i smarować. Całą ciążę od początku stosować natłuszczanie całego ciała, jeśli nie robiłaś tego wcześniej, bo to wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i poprawia elastyczność.
Dokładnie. Dodam jeszcze, że turboważne jest żeby pić dużo wody 🙂
 
Do góry