reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy...

Kinia

sierpień 2009
Dołączył(a)
7 Luty 2007
Postów
539
Miasto
zachodniopomorskie
Witam:-)

Czy używacie już może kremów i innych specyfików na rozstępy? Mam dylemat, bo kupiłam krem Gerbera dla kobiet w ciąży i jest na nim napisane, że można go stosować dopiero w 4 miesiącu. Czy to nie za późno? Stosuję więc nadal to co przed ciążą - mleczko ujędrniające L'Oreala i krem Avonu do piersi. Mam tendencję do rozstępów i nie chciałabym wyglądać w ciąży i po niej jak potwór :-D A może znacie jakieś konkretne kremy, które można bezpiecznie stosować od początku ciąży?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Najlepsza ponoc jest zwykla oliwka dla niemowlat, ja akurat nie stosowalam czego place skutki w postaci ogromnych rozstepow ale moje kolezanki tak i nie maja po dzieciach ani jednego rozstepu.:tak:
 
no coz rozstepy to chyba sprawa indywidualna moja skora akurat ma tendencje niestety i rozstepy mam:)w kazdej ciazy smarowalam brzuch roznymi specyfikami ale niestety nie pomogly:) ja sie jakos tym nie przejmuje a mam ich na brzuchu duzo az do ponad pepka:):):)
 
W pierwszej ciazy na rozstepy od poczatku uzywalam specjalnego olejku dla ciezarnych firmy Rossman oraz Ziajki na rozstepy, ale to dopiero od 4 m-ca. Efekt-ani jednego rozstępu. :-)

I w tej ciazy bede stosowac taka kuracje mam nadzieje, ze z takim samym skutkiem.
naprawde polecam te kosmetyki-mnie pomogly ;-)
 
andzia widac nie masz tendencji do roztepow.....ja mialam rozstepy jeszcze przed ciazami i niestety moj brzuszek nie wyglada za ladnie:) ale ja jakos kompleksow z tego powodu nie mam:)
w pierwszej ciazy nie mialam roztepow az do 2 tygodni przed porodem...jak mi sie brzuch obnizyl to masakra...skora mi niestety popekala:)
 
generalnie to zalezy od sklonnosci...
kremy moga jednak troche pomoc.
ja nie mialam w pierwszej ciazy rozstepow, smarowalam sie jakos od 3 miesiaca.
teraz tez mam zamiar!!
stosowalam mustelle na noc i galenica na dzien.

acha wazne jest zeby po porodzie tez sie smarowac bo wtedy sie szybko chudnie i tez moga sie zrobic.
tak miala moja kolezanka!
 
Z tymi rozstępami to chyba faktycznie najbardziej zależy od skłonności oraz od tego jak szybko tyjemy lub chudniemy :)
Też się smarowałam, na brzuchu mi rozstępy nie wyszły za to na biodrach i piersiach a i owszem (je też smarowałam). Po tym co tutaj napisałyście to wydaje mi się, że na brzuchu mi nie wyszły, bo miałam poród wywoływany przed terminem z powodu zbyt wysokiego ciśnienia i jakoś z tego co pamiętam to brzuch mi jakoś specjalnie nie zdążył się obniżyć... (mam nadzieję, że bzdur nie napisałam :zawstydzona/y:)
 
reklama
Ja w pierwszej ciązy uzywałam od 4 miesiaca balsamu BIOTHERM na rozstepy - i polecam baardzo - zmniejszył mi nawet takie drobniutkie co to mi się porobiły w okresie dojrzewania. Wczesniej mialam mustele ale nie dałam rady jej stosować bo strasznie, strasznie nie odpowiadał mi jej zapach.
Niestety po karmieniu zostały mi rozstepy na biuście :-(
 
Do góry