reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszczep podniebienia i niedorozwój żuchwy -jak karmić butelką?

szara

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2008
Postów
57
mam problem. Mała ma 3 tygodnie urodziła sie z rozszczepem podniebienia miękkiego i niedorozwojem żuchwy. byliśmy juz na konsultacjach w IMiD i od tygodnia próbujemy ją karmić butelką. marnie idzie. zwykły smok sie nie sprawdził a przy specjalnym ( mamy Nuka) mniej się denerwuje ale też ssać nie chce a jak jej wyciskam kropelki to w większości wyciekają, po 10 minutach dziecko zasypia. póki co karmiona jest sondą ale co będzie potem? termin operacji mamy na koniec stycznia wtedy Michalina bedzie miała 7 miesięcy

czy ktoś z was jest w stanie mi udzielić jakiś wskazówek?
 
reklama
moja Natalka ma 3 miesiące, ma rozszczep podniebienia miękkiego i twardego całkowity i rozszczep wargi. od początku karmimy ją butelką, nawet w szpitalu, smoczkiem nuka właśnie. trzeba próbować, to kwestia nauki. pozostaje wam jeszcze karmienie łyżeczką, jeśli to się nie uda. powodzenia, i daj znać jak tam wam idzie ;)
 
wczoraj karmiłam małą zaczęłam eksperymentować ze smokami i najlepsze efekty jednak były tym smokiem nuka. po 15 minutach oporów i kłotni mała niby przysnęła i wtedy jej po kropli wyciskałam ze smoka. 1h 5 ml... potem 1,5h 7 ml i na koniec znów 1h 5 ml, cieszę sie tak, bo to pierwszy raz kiedy cokolwiek zjadła a w trakcie kilka razy sama pociągnęła i w czasie ssania połknęła spokojnie .może coś z tego bedzie :) na koniec powiększyłąm ciut dziurkę. bo była za mała. może problem jest bo smoka do buzi dostała dopiero jak miała 2 tygodnie. ale i ten niedorozwój żuchwy dużo tu przeszkadza. zobaczymy jak będzie dalej :D
 
Jest specjalna butelka do karmienia dla dzieci z rozszczepem podniebienia - tzw. butelka habermana z firmy medela ("zestaw smoczka" się nazywa). Nie wiem jednak czy rzeczywiście sprawdza się przy tym problemie, bo ja dokarmiałam nią zdrowe dziecko aby nie odrzuciło piersi (a 3 m-cach i tak odrzuciło). Problem to cena - ok 80 zł - w tym są 2 smoczki.
 
moja córka urodziła się z rozszczepem wargi , podniebienia i wyrostka zębodołowego. Już w szpitalu zaraz po porodzie dostaliśmy smoczek firmy NUK na rozszczep podniebienia. Na początku było ciężko bo Weronika nie umiała z niego ssać a ja też musiałam się nauczyć ją karmić.Teraz Weronika ma już 7 tyg i bardzo sprawnie jej idzie jedzenie z tego smoczka
 
Witajcie.Moja mała urodziła się z rozszczepem podniebienia miękiego i twardego.Aktualnie ma 6 miesięcy czeamy na termin operacji.Początki były spoko też jadała z Nuka ,kupowalismy specjalne medyczne smoczki ale z czasem NIC nie dawały..mała miala coraz większe problemy z jedzeniem aż trafiła do szpitala i 5 dni leżała pod kroplówka ;/ niewystarczyło same zakupienie butelki HAbermana ze specjalnym smoczkiem za 95zł....dopiero w szpitalu pielęgniarka znalazła sposób karmienia jej. to co przeszliśmy nikomu nie życzę :( jakby ktoś chciał pogadać lub może coś się poradzić zapraszam na gg 7592792.pozdrawiam
 
reklama
Do góry