reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszczep podniebienia i wargi

Aldo, tak jak obiecałam udało mi się co nieco dowiedzieć i wygląda na to, że jesteście pod najlepszą opieką.
Podobno jeśli o rozszczepy chodzi to najlepsza jest w tym fachu prof. Zofia Dudkiewicz właśnie z Instytutu Matki i Dziecka.
Namiary zapewne już masz:
Klinika Chirurgii Dzieci i Młodzieży
Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki
Kierownik kliniki: prof. dr hab. med. Zofia Dudkiewicz
01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 17A
tel. (022) 327-70-00 - centrala
tel. (022) 327-73-86 - klinika
tel. (022) 327-72-61 - poradnia

Plus do tego pani profesor przyjmuje też prywatnie w tej klinice, tyle, że koszt zabiegu wynosi około 10 tys. zł.
:szok:
Formmed - Strona główna

Edit: Czekam jeszcze na namiary do Polanicy Zdroju i do mamy 3-letniego chłopca, który miał już tam dwa zabiegi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kacha wielkie dzieki:-) tydzien temu bylam w Warszawie na wizycie u prof. Dudkiewicz, tez uwazam ze jest absolutnie numerem 1 w Polsce. Niestety juz nie pracuje w instytucie, tylko w formmedzie, tam bylismy na odplatnej konsultacji, koszt rzczywiscie wynosi 10tys. :-( Ale bylismy tez w Instytucie, tam Maja jest juz zapisana na operacje 8 stycznia, beda operowac asystenci prof. Dudkiewicz.
Bylismy tez na konsultacjach w CZD w katowicach, ale nie prekonali mnie.
 
Aldo mam te namiary na Polanicę i na mamę tego trzylatka, więc jakbyś chciała to daj mi znać na priva, ponieważ prosiła o niepodawanie informacji na forum otwartym.
 
Witam ja kilka dni temu dowiedziałam sie z USG ze moje dziecko ma rozczep wargi na dalsze diagnozy muszę czekac do rozwiązania.Na leczenie mamy w planie również udać się do warszawy do prof,Dutkiewicz.
Maya bardzo podbudowało mnie twoje podejście do tego problemu mi na razie jest ciężko bo nie wiem co mnie czeka i boje się że nie poradze sobie z opieką nad moim dzieckiem.
 
Majuska, ja nie mam dziecka z rozszczepem, ale wiem, że sobie Kochana poradzisz :tak:
Życzę Ci Kochana duuuużo sił i życzę pomyślnego, gładkiego i bezbolesnego rozwiązania :tak:
 
Dziewczyny a znacie jakies opinie o docencie Piwowarze z IMiDz? U mojej Olki padlo podejrzenie podsluzowkowego rozszczepu podniebienia i wlasnie doc Piwowara mi polecono, kieruje mnie do niego pani Łada, neurologopedka...
 
Marta dr Piwowar jest obecnie najlepszym lekarzem chirurgiem operującym w IMiD, POLECAM:)
Majuska dobrze ze sie odezwałaś:-) nic się nie bój, dobrze, że już wiesz i możesz się przygotować, kupić potrzebne rzeczy itd. Rozszczep to "tylko" operacja kosmetyczna - jeżeli chodzi o buźkę, szyją wtedy wargę i naprawiają nosek (nosek będzie korygowany w trakcie operacji rekonstrukcji dziąsełka, która będzie miała miejsce w wieku ok 2 lat dziecka). Bardzo polecam Ci udać się do prof. Dudkiewicz, my właśnie tam konsultowaliśmy Maję. Na operację w jej klinice nas nie stać, ale uwaząm, że jest t niepotrzebne, gdyż zespół doświadczonych i wyszkolonych przez nią chirurgów operuje w IMiD jej metodą (czyli warga i podniebienie za jedną operacją).
Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania, to pisz na moje gg: 2537210 :-)
z przydatnych rzeczy warto poczytać o karmieniu, które na początku będzie trudne, ale nauczysz się:) zakup sobie smoczek NUK rozszczepowySmoczek NUK dla dzieci z rozszczepem podniebienia (2491897951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Dziecko karmi się w pozycji półsiedzącej, żeby się nie zakrztusiło. W smoczku sama robisz dziurkę w zależności od tego po której stronie jest rozszczep (robisz po stronie zdrowego podniebienia). Ale moze to będzie jedynie warga, bez podniebienia. Pisz co i jak! trzymajmy sie razem:)
 
Witaj,
Mój najstarszy synek urodził się także z jednostronnym rozszczepem wargi i podniebienia. W tej chwili ma już 9 lat. Oprócz tego mam drugiego synka i córeczkę, obydwoje urodzili się całkiem zdrowi. My trafiliśmy niestety do Polanicy, gdzie mały miał robioną wargę, ale podniebienie już robiłam u Pani Prof. Dudkiewicz w wieku 11 mies. Piszę niestety, bo jednak jakbyśmy trafili od razu do Warszawy, miałby jedną operację mniej. Operację podniebienia robiliśmy prywatnie w klinice na Koziej, kolejną operację miał w wieku ok 3 lat, tj przeszczep kości z biodra do wyrostka zębodołowego. Jeśli chodzi o płytkę, nie dostaliśmy jej, ale to z jednej strony dobrze, używałam do karmienia tego szerokiego smoczka NUK i po 6 miesiącach szpara między dziąsełkami zsunęła się o ponad pół cm. Gdyby mały miał płytkę nie byłoby to możliwe. Jednak nie wszystkie dzieci dają radę jeść i połykać bez płytki i jest ona niestety czasem niezbędna. Mieliśmy dość szeroki rozszczep. Na szczęście synek poprawnie mówi, podniebienie po operacji było na tyle "długie", że nie były konieczne wizyty u logopedy. Jeśli chodzi o wygląd fizyczny, z noska i wargi zrobionego w Polanicy nie jestem super zadowolona... Ale w zasadzie blizna jest mało widoczna. Jedynie skrzydełko noska wg mnie wymagać będzie korekty. Prawdopodobnie będziemy chcieli go poprawić po 15 roku życia, kiedy nosek przestanie rosnąć... Poza tym syn jest całkiem zdrowy i jest normalnym 9 letnim łobuziakiem. Poniżej jego zdjęcie z siostrzyczką.
dzieci.jpg
Jeśli któraś z Was ma pytania chętnie odpowiem :))
Pozdrowienia i trzymajcie się...
 
reklama
Witaj Hania:-) dzięki że się odezwałaś, na pewno będziemy potrzebować wsparcia i info:-) a w jakim wieku Twoj synek miał robioną wargę? Nasz plan jest taki, Maja będzie operowana w IMiD w wieku 7 mcy, operacja 2w1. Potem wyrostek zębodołowy w wieku 2 lat i podczas tej operacji pierwsza korekta noska i ścieranie blizny. Prof Dudkiewicz rzeczywiście ma ogromną wiedzę i jest dużą pomocą. Juz nie przyjmuje na Koziej tylko w Babicach Nowych w swojej prywatnej klinice Formmed.
Twój synek to bedzie niezły przystojniak:)) nasze dzieci kiedy wejdą w dorosłość nie beda miały sladu po tej wadzie:)
 
Do góry