reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszczep wargi i podniebienia

Dołączył(a)
3 Lipiec 2017
Postów
1
Witam kobietki. Jestem w 31 tyg ciazy. Właśnie zarejestrowałem się na waszej stronie, ponieważ potrzebuje porady. Tydzień temu na badaniu usg 3d wyszło że nasz mały Piotruś będzie miał rozszczep wargi i podniebienia. Niestety nie wiemy jakieś wielkości dowiemy się w piątek na usg u naszego lekarza prowadzącego. Pisze do was po to aby się dowiedzieć czy ktoś może urodził dziecko z taką wada ? Pomoże mi w kwestii karmienia , opieki, pomoże wybrać dobrą klinikę po porodzie do operacji. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :).
 
reklama
Witam kobietki. Jestem w 31 tyg ciazy. Właśnie zarejestrowałem się na waszej stronie, ponieważ potrzebuje porady. Tydzień temu na badaniu usg 3d wyszło że nasz mały Piotruś będzie miał rozszczep wargi i podniebienia. Niestety nie wiemy jakieś wielkości dowiemy się w piątek na usg u naszego lekarza prowadzącego. Pisze do was po to aby się dowiedzieć czy ktoś może urodził dziecko z taką wada ? Pomoże mi w kwestii karmienia , opieki, pomoże wybrać dobrą klinikę po porodzie do operacji. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :).
Poproszę koleżankę która kiedyś tu zaglądała na forum by się do Ciebie odezwała. Ma dziecko właśnie z taką wadą, teraz już roczniaka. Z tymże oni mieszkają poza Pl ale na pewno więcej pomoże niż ktoś bez doświadczenia w temacie
 
Hej. Mam bratanka, który urodził się z obustronnym rozczepem wargi i podniebienia. W tej chwili ma prawie 3 lata jest wesołym i mądrym chłopcem. Przeszedł 3 operacje w IMiD w Warszawie i po rozczepie coraz mniejszy ślad.
Pamiętam, że bratowa miała dobry laktator, podwójny medela swing i odciągała młodemu mleko. Karmili go butelką Habermana bez większych problemów raczej. Mały spał na poduszce klinie. Jest pod stałą opieką logopedy i ortodonty i rozwija się jak inne dzieci w jego wieku, a od września idzie do przedszkola.
Wiem, że brat i bratowa należą do jakiejś grupy na fejsbuku o rozczepach i bardzo dużo stamtąd czerpali rad i wsparcia. Spróbuj poszukać tej grupy.
A, i mojego bratanka operował dr Surowiec. Zrobił naprawdę dobrą robotę.
Wszystko będzie dobrze, wiem, co mówię :)
 
Witam kobietki. Jestem w 31 tyg ciazy. Właśnie zarejestrowałem się na waszej stronie, ponieważ potrzebuje porady. Tydzień temu na badaniu usg 3d wyszło że nasz mały Piotruś będzie miał rozszczep wargi i podniebienia. Niestety nie wiemy jakieś wielkości dowiemy się w piątek na usg u naszego lekarza prowadzącego. Pisze do was po to aby się dowiedzieć czy ktoś może urodził dziecko z taką wada ? Pomoże mi w kwestii karmienia , opieki, pomoże wybrać dobrą klinikę po porodzie do operacji. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :).
Witam,
Tez dowiedziałam się ze moje dziecko bedzie ma rozszczep wargi i podniebienia, do porodu jeszcze zostało troche czasu,ale chciałam się dowiedziec jaką klinike wybraliście? Gdzie w Polsce? Gdzie najlepiej od razu po porodzie dzwonić i się pytac o pomoc?
 
Do góry