reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

kupiłam dziś kaszkę ryżową Bobovita i jutro dam Antkowi.... na stronie czytałam, że można ją podawać od pierwszych miesięcy i moja mama mi też poradziła bo mi dawała taką już jak miałam miesiąc a że już nie mam laktacji to będę zaczynała coś wprowadzać, narazie kaszkę a co dalej wypytam pediatrę za tydz na szczepieniu....
 
reklama
dziewczyny.. kolezanka karmila tylko piersia i pediatra kazala jej wprowadzac z koncem 4mies jablko, marchewe, kaszke itd.
ja wprowadzilam jak mlody mial niespelna 3mies (kilka dni mu brakowalo) teraz bawimy sie smakami- w zasadzie dostaje wszystko co jest od 4mies. a jak mu cos nie smakuje to mieszam to z jablkiem/marchewa. zero zaparc.biegunki/bólow brzuszka itd itp..
 
klaudoos mój jutro zaczyna 4 miesiąc,narazie dam kaszkę, potem myślalam by dać jabuszko, marcheweczkę a te inne jak skończy 4 msce ale jeszcze podpytam pediatrę...
 
U nas tak samo, jak u Klaudoos, Tośka je wszystko, co dostępne od 4 miesiąca. Jeszcze tylko spaghetti nie próbowała, ale wszystko przed nami :)
 
A od kiedy zamierzacie gotować zupki? Bo ja już dałam małej spróbować jabłuszka, bananka ze słoika - ale chciałam jej ugotować już zupkę na ziemniaku i marchewce z odrobiną jakiegoś ziółka, może koperku. Zapomniałam od kiedy wprowadza się żółtko. Na razie sam ziemniak z marchewką i zobaczymy :)
 
w 7 miesiącu podaje się pół żótka co 2 dni, w 10mcu całe żółtko co 2 dni, w 11 miesiącu całe jajko 3-4 razy w tygodniu. Oj a moja dostaje kropek jak ja zjem jajko więc nie wiadomo czy jak sama zje to jej będzie służyć zobaczymy.

Ja mojej Miśce zagęszczam jedną łyżeczką kaszki ryżowej bananowej mleko które dostaje na noc, flacha musi być ;)
 
w 7 miesiącu podaje się pół żótka co 2 dni, w 10mcu całe żółtko co 2 dni, w 11 miesiącu całe jajko 3-4 razy w tygodniu. Oj a moja dostaje kropek jak ja zjem jajko więc nie wiadomo czy jak sama zje to jej będzie służyć zobaczymy.

Ja mojej Miśce zagęszczam jedną łyżeczką kaszki ryżowej bananowej mleko które dostaje na noc, flacha musi być ;)

i co smakuje jej??
ja odciągam na noc mleko i daje małemu jak się budzi cyca i potem doprawiam butlą
 
A ja mojemu malemu daje juz zupke z marchewki i slodkiego ziemniaka a predzej byl tylko na piersi i jak tak czytam to nie wiem czy nie zawczesnie ale mu bardzo smakuje i brzuszek go nie boli.
 
reklama
Do góry