reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

Ja przestudiowalam książkę Giny Ford o rozszerzaniu diety i jak na razie zdecydowałam się tylko na gluten (dziś mieliśmy debiut - zmieszałam kaszkę mannę ugotowaną z moim mlekiem). Na razie nie będę podawała nowości, bo autorka straszy nietolerancją pokarmową, a Wojtek jak pamiętacie bardzo poważnie odchorował szczepionkę na rotawirusy, więc nie chcąc podrażniać jego jelitek wolę poczekać. Zacznę mu podawać nowości za miesiąc;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
mój tez miał kleik kukurydziany w moim mleku czyli to mu smakuje i nie szkodzi
ale nie daję mu go często bo i tak cycem karmię
a mleka mi się grzać nie chce :-)
 
a ja sobie poczekam do 6 m-ca bo na razie ladnie przybiera na cycu wic nie bede szalec z jedzeniem
 
i ja poczekam do 4 mca z tym dokarmianiem...póki jeszcze mogę to z wygody karmię piersią. Zagęszczania mleka jeszcze nie testowałam...
 
a my zageszczamy mleczko kleikami od poltora tygodnia... od dzisiaj jestesmy na kleiku kukurydzianym bo ryzowy juz sie maluchowi znudzil...
 
A my zagęszczamy mleko nutritionem, bo Mała wymiotowała kwasem żołądkowym ok2 po jedzonku i tak zaleciła nasza lekarka i bardzo pomogło, ale je dalej tak jak jadła i przerwy też takie same
 
Ja tez jak Ribi czy Malutka wstrzymuje sie poki co z dokarmianiem.. Madzia ładnie rosnie na cycu wiec nie widze potrzeby takiej. No jedynie co to dawałam jej do picia hebatke ułatwiajaca trawienie jak miala problemy z kupcia ale ze juz nie ma to czasem daje jej wode przegotowana do picia zwłaszcza jak jest na dworze ciepło
 
reklama
Do góry