reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

wow, co ja widzę... pomidorki, twarożki, cynamon :szok::-)

u nas na razie też dobrze idzie, poza śliwką z resztą produktów jest ok, ale na razie jeszcze takich nowości jak powyżej nie serwowaliśmy :-p od dzisiaj próbujemy znowu z mlekiem z laktozą , z 2, bo bezlaktozowego 2 nie ma a mój mały głodomor zdecydowanie się już nim nie najada :-p wypija 190-220 i wyje ja się skończy :baffled:

A poza tym w dzień wygląda to u nas tak:
ok. 5 - 6 - ok. 200 ml mm
ok. 9-10 - kaszka owocowa na ok. 160 -180 ml mm lub kleik ryżowy z owocami
ok. 13-14 - obiadek - ok. 200 ml z kleikiem ryżowym, warzywka, 2 x w tyg mięsko, na razie indyk i królik
ok. 16 - deserek owocowy
ok. 18 - 180-200 ml mm
ok. 22 - 200-220 ml mm

Dużo cooo? To tak od jakiegoś czasu, wcześniej było mniej mleka i obiadku i kaszki jadł mniej.
 
reklama
My wprowadzamy bebilon pepti ze wzgledu na skaze. Niestety Junior nie chce tego mleka pic i musimy na razie mieszac z Hippem pol na pol, zeby go oszukac. Nasze rozszerzanie znow wrocilo do poczatku. Byla marchew, jablko, teraz zupka jarzynowa... Kaszka waniliowa bobovity z mm poszla w odstawke. Dzis moze ukrece kleik ryzowy na bebilonie pepti i dodam jabluszko. Zmiany skorne wciaz sa. Sama nie wiem czy to mleko czy nie. Na pewno nie gluten bo odstawilismy juz gluten na ok tydzien i na nic to nie wplynelo. Kurde, zagubilam sie w tym wszytskim! A tak dobrze szlo. Moze marchew lub jablko? Chyba bedziemy robic testy alergiczne...
 
u nas pomidorówka była hitem! Wczoraj i przedwczoraj była zupka z fasolką szparagową i też wmieciona w 5sek. Ilości dalej w granicach małego słoiczka, ale widocznie tyle mu wystarcza.
Dziś za to pierwszy raz był królik z warzywkami. Myślałam że mlody łyżkę zje, tak się rzucał. Jest na 2 dni porcja, potem zamierzam z cielęciną spróbowac, a potem z łososiem bo sobie będę robić na piątek to akurat młody się załapie:tak:

Fajnie z tymi jogurtami, ale ja jeszcze nie będę wprowadzać, jest czas. Niech jeszcze je tej piersi ile wlezie. I tak już daje mu na kolacje kaszke na mm i jakoś dziwnie się z tym czuję. A jutro zamierzam mu ugotować manne na śniadanko i chyba aż odciągnę mleko bo mnie sumienie gryzie że mu na mm mialabym dac, pokarmu mam dużo, siedzę w domu, więc co tam. A taki chłopak cycusiowy to niech ma ;-)

Ale nie wiem co z tym żółtkiem, boje się bo Majka jest STRASZNIE uczulona, nawet ustami jak dotknie to jej wysypka wyskakuje, opuchlizna wokół ust jej się robi.... ja też nie jem w ogóle jajek bo się boję że w pokarmie przejdą alergeny. Ale kiedyś trzeba będzie spr czy on też nie uczulony, ale sie boje i będę to odwlekać....
 
gosia, ja mam jak Ty, cyc jak najdłużej, nie śpieszy mi się, jeszcze nie skończyła 6 m - cy nawet, a tego co tam jest już w życiu nigdzie nie nałapie.

Poza tym osiągnęłam już w m - c to co chciałam do 15 dla niej cyc nie istnieje tym samym mogę spokojnie wychodzić do kancelarii do tej 14 w środy i nawet mleka nie ściągać. Ja sobie ustalam takie daty graniczne po miesiącu, 1 stycznia zaczęliśmy rozszerzanie, a 1 lutego mięso, na razie mam królika i ładną jagnięcinę. Z mięs planuje jeszcze dać indyka, no i zaraz muszę zrobić próbę z mm.

k8libby, do kaszki humany ryżowo - kukurydzianej z jabłkiem ile mm dajesz? bo chce dać na wieczór i nie wiem ile mleka ściągnąć, moja lubi gęstą.

karolina, napisałaś, że wszystkie oprócz z kapusty i grochu, a cebule i czosnek już dawałaś, jak tak to jak?
Ja z pomidorami czekam na sezon.
 
czosnek (każdy ząbek) ma w środku tę łodyszkę, którą się usówa, bo ona jest wzdymająca,więc jeśli dziecku smak intensywny przypasuje, to można podawać, my spróbujemy od jutra

wprowadziłam ekspozycję na gluten, od 20 stycznia, Zosia b. lubi kaszę maną
u nas o 12.30/12.oo jest obiadek (pół małego słoiczka), o 14.oo/14.30 ekspozycja glutenu i o 16.30 przecier owocowy, tylko musi być gęsty, więc dodaje kaszki, bo jak zrobie za żadki to z miejsca kup, taka trochę z wodą, tak to cycol często, dziś w nocy to chyba 6 razy dawałam, ale to dlatego, bo katar ją dopadł
 
Wiem i ja też korzystam nawet sezonie cirio, ale jej wolę swój przecier podać, szczególnie tak jak pisałam, nigdzie nam się nie śpieszy. Na razie uwielbia buraczka, dynie i marchewkę, resztę zje ale to widać, że lubi czyli słodkie:-) Jeszcze nie próbowałam brukselki, muszę jutro kupić.

bejbi, dzięki.

k8libby, to ile wody dajesz?
 
reklama
Do góry