reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

reklama
Ja też słoiczków nie wykluczam. Nie uważam ich za zło. Ale od siebie też coś mogę Bąblowi dorzucić, a co! :-p Wszystkiego musi spróbować. Słoiczków też.
 
dynia zamrożona:)

DSC01882.jpgDSC01883.jpgDSC01884.jpg
 
Dziewczyny, niedawno zetknęłam się z teorią "blw", słyszałyście może o niej?

"Baby-led weaning (BLW) to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalająca na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.Omijamy etap papek i karmienia łyżeczką. Pozwalamy dziecku jeść palcami i stopniowo przyzwyczajamy do używania sztućców. “Samokarmienie” rozpoczynamy ok. 6. miesiąca życia dziecka, a ściślej - kiedy potrafi ono samodzielnie usiąść. Wtedy umie też już chwytać palcami i prowadzić rękę do buzi. To także dobry moment na rozszerzenie diety - organizm dziecka jest gotowy na przyjęcie innego pokarmu niż mleko."

http://dziecisawazne.pl/rozszerzanie-diety-dziecka-pierwsze-potrawy-blw/

Ciekawa jestem Waszego zdania na ten temat.
 
Ostatnia edycja:
malinka, z tego co się orientuję to niektóre tutejsze mamy "testowały" na swoich dzieciach BLW. Ja czytałam o tym, oglądałam programy w tv i wszystko wyglądało mi super fajnie, nie licząc wszystkiego wokół upapranego :-D. Ale jednak zacznę standardowo, z łyżeczką i papką. Nie uważam - tak jak to mówią zwolennicy BLW - że etap papek to nienaturalne i niepotrzebne. Mój Tymek karmiony jest teraz tylko mlekiem modyfikowanym, niedługo zaczniemy więc rozszerzać dietę. Na kawałki do ciamkania i gryzienia przyjdzie czas trochę później.
 
Ja już kiedyś pisałam, że dla mnie blw to przerost formy nad treścią. Mam zamiar rozszerzać dietę po 4 miesiącu, a 4-miesięczniak jest na to za mały. Dziecko samo przejdzie etapy karmienia łyżeczką, widelcem, jedzenia SAM SAM, jedzenia rękami i wreszcie samodzielnego jedzenia sztućcami.
Karmienie łyżeczką jest wygodne i trzeba z tej wygody korzystać póki dziecko nie zacznie się drzeć, że chce jeść samo czy rękami. Ja nie mam zamiaru utrudniać sobie życia ;) Bo nie wszystko da się zjeść rękami. W jadłospisie roczniaka est mnóstwo potraw, które wymagają sztućców. A ileż można gotować osobno dla dziecka?
 
reklama
Ja uważam tak jak Ewa. Bla bla bla kazda z nas będzie stosować BLW bo to po prostu zdrowy rozsądek :)) Maks jadł sam może nie od 5 miesiące ale od 7 już na pewno.
Dzag polecam rozkładać ceratę pod krzesełko. Ja gdzieś poszukam filmików jak Maks je cobyś wiedziała na co się przygotować :))
 
Do góry