reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych krasnoludków

Właśnie, gdzie są te zaginione mamusie i ich pociechy? :-(

Mariola ja staram się oglądać ten program, ale powiem szczerze, że ostatnio jakoś mi to nie wychodzi, a poza tym po zmianach mniej on mi się podoba niż przedtem :no: A jeśli chodzi o podany sposób przestawienia na butlę, to faktycznie jest on drastyczny, ale sama wiem jak dziecko reaguje wtedy na butlę. Nie ma innego wyboru i pije z niej. Gorzej jest tylko z tym, że czasem już później nie chce wcale cyca :no: U nas tak było :-( Przede wszystkim butlę musi podawać ktoś inny niż mama, bo dziecko wyczuję na węch, że ma do wyboru albo butlę albo maminego cycka. A wiadomo, że jak się będzie buntowało to w końcu mamusia poda mu ukochanego cycuszka. A jak nie ma mamusi w pobliżu, to nie będzie miało innego wyboru jak pociągnąć z flaszki.
 
reklama
Mam pytanie do mamuś "butelkowych". Jak zaczęłyście podawać mleko modyfikowane to następne, to mieszałyście na początku to z tym pierwszym czy też dawałyście co któreś karmienie, żeby się dziecko przyzwyczaiło do nowego smaku?
 
Monika ja wlasnie Laure przestawiam na mleko nastepne 2 i to calkiem innej firmy bo predzej podawalam Humane a teraz daje BebiVita 2,i zaczelam w poniedzialek od jednej butelki rano o 9tej zeby zobaczyc czy jej brzuszek nie bedzie bolal i tak daje dziennie jedna butle wiecej tzn,we wtorek o 9tej i 12stej ,w srode znowu jedna wiecej itd.i dzis jest 4ty dzien i widze ze ma kupy normalne i jej nic nie ma to daje jej juz caly dzien nowe mleczko a na noc jeszcze humane,a jutro chyba juz tylko to nowe.
 
ja daje nan1 zmieszany z bebiko omneo 1. mysle ze na 1 pociagne 1 tydzień po ukończeniu 4 miesiaca (przedewszystkim dlatego, ze na tyle mam zapasu). w miedzyczasaie spróbuje nanu2 - zobaczymy jaki ma smak. jak podobny, to od razu przejde na 2, tzn bez mieszania w jednej porcji 1 z 2. do nanu2 kupiłam bebiko omneo 2 (mieszam, bo po samym nanie troche ulewa, a nan ar jest drogi i jakos trudno dostepny)
 
Czesc wam.Ja takze mam problem z butla,mianowicie za zadne skarby nie wezmie smoka do buzi.Troche sie dziwie,bo wczesniej dawalam mu herbatke z kopru i pil,a teraz mu sie odwidzialo.Narazie daje mu wieczorem jak spi i nie ma problemow(moze czasami).Za miesiac wracam do pracy i zastanawiam sie jak go namowic do butli,lekarce powiedzialam o tym problemie to powiedziala aby dac mu z niekapka,ale chyba jest jeszcze za maly:confused: .Co wy o tym sadzicie:confused: .

s6001222mh8.th.jpg
 
Kama u mnie tez maly poczatkowo pil z butelki, wiec tez nie rozumiem skad taka niechec teraz, a co do niekapka to ja bym sie wstrzymala bo mysle ze nasze dzieci nie chca buteli bo im to mleczko nie smakuje wiec jak damy je z niekapka to biedna moga sie krztusic zamiast polykac, ja mam butelke z takim jakby smoczkiem jak niekapek ale jakos sie boje ja uzyc .. :-)
 
aha mi pediatra poradzila stopniowo wprowadzac lasnie inne produkty zeby maly poznal ine smaki, i np na poczatek zastapic jeden posilek zupka, potem podawac ja coraz czesciej, probowac dawac kaszke i mleko modyfikowane, az calkowicie maly odzwyczai sie od piersi, nie wiem na ile jest to suteczne ale warto sprobowac :-)
 
Dziewczyny mój Filippo też nie chciał pić z butelki (karmiliśmy go strzykawką jak nie było innego wyjścia) ale to dlatego,że smoczki mu nie pasowały. Te najbardziej polecane o anatomicznym kształcie wogóle mu do buziaka nie pasowały, nie wiedział jak je złapać. Wypróbowaliśmy kilka rodzai i w końcu trafiliśmy na takie, które mały zaakceptował.

A jeżeli chodzi o mleczko to nie mieszałam następnego z początkowym tylko od razu dałam nowe. Zaakceptował je od razu i nie było żadnych problemów. Filip je Nutramigen.
hK8ip2.png
 
reklama
Czesc.Musze sie wam pochwalic,ze moj Dominik zjadl dzisiaj cale 150ml. mleka z butli:szok: .Niewiem co mu sie stalo,ale poprostu po kapieli zamiast dac mu cyca dalam mu butle i pil:-) .Mam nadzieje ze to sie bedzie powtarzac coraz czesciej:-) .

s6001222mh8.th.jpg
 
Do góry