reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych krasnoludków

a powiedzcie mi, ile dajecie ml soczku jabłkowego dzieciaczkom??

bo ja dziś podałam 30ml i jak się skończył to tak mnie mała owrzeszczała że chce jeszcze że podałam jej jeszcze 30.... więc razem 60 :baffled: a nie wiem ile można.. i nie rozcieńczam go.
A mała go tak lubi że niedługo to całą butle będzie chciała wypić chyba ;-)
 
reklama
Robert wypija roznie, te 60ml to jest Jego minimium. Dzisiaj np. wypil 120 ml jablkowo-jagodowego bobofruta, z tym, ze soczku bylo 100 a 20 wody, ale to tylko dlatego, ze byl za gesty i ma pestki z jagod. Zatykal smoczek i byla awantura co chwile, bo nie lecialo. Rozcienczony juz jakos w miare lecial.
Ale smoczek zmienilam juz na 2. Normalnie w herbatce Robert ma jeszcze smoczek: mini, a w mleku 1. No ale chyba do tych gesciejszych soczkow to zostawie mu juz ta dwojke, bo nie krztusi sie, a na tych mniejszych to sie biedak musi tak nameczyc, ze az mi Go szkoda.
 
a to ja też zacznę podawać większą ilość soczków bez wyrzutów sumienia :-)

a ja już używam smoczków:
do herbatki i soczków "2"
a do mleka smoczka "3"
i chyba niedługo przejdę na większy bo mała mi się usypia przy tej trójce... a jak spróbowałam raz podać przez większy to zbyt dużych problemów nie było, tylko troche chyba za duże łyki bierze i się boje :confused:
 
cześć dziewczyny
dosyc szybko decydujecie sie na rozszerzenie diety Waszych maluszków. Nie boicie sie alergii?
 
nie boję się alergii:no:
Rochul dostaje najpier zawsze dawkę próbna i nie zaczynam podawac dwóch nowych rzeczy jednocześnie;-)
Chciałam poczeka,... ale jak już wczesniej pisałam Rochu jest głodny.
 
Ja choć podaję tylko soczek małej i to dość rzadko to nie boję się żadnej alergii :no:Moja Sandrunia miała 3,5 miesiąca jak jej zaczęłam zupki podawać bo się nie najadała moim mleczkiem:zawstydzona/y: A Julci póki co starcza mleczko z cycuszka więc nie wprowadzam nic innego :no:
 
Przyznaję się że skłamałam :zawstydzona/y: zapomniałam że wczoraj rozszerzyłam małej dietę o ciumanie kości z kurczaka po obiedzie :tak::-);-) A tak jej smakowała że cmokała że ją chyba sąsiedzi słyszeli :-D A kiedy usiłowałam jej zabrać to tak płakała że musiałam oddać jej z powrotem:laugh2:
 
Elfiko, a czemu mamy sie bac?? Sa jakies powody, dlaczego tak piszesz, masz jakies doswiadczenia na tym tle?? Jak tak to napisz nam. :tak:
Ja podaje Robertowi sloiczki i soczki odstosowane do Jego wieku. Tzn. teraz wszystko co jest po 4, albo od 5 miesiaca. WYdaje mi sie, ze ktos to dostosowal do wieku dzieci. :tak:
 
JA JAK NA RAZIE TO PODAJE MALEMU BANANA JABLKO I GRUSZKE :-) SOCZEK TO TYLKO RAZ PODALAM POMARANCZOWY A OD JUTRA WPROWADZAM JABLKOWY:tak: A CO DO ZUPEK TO JESZCZE NIC NIE PODAJEMY:-) I TAK WSZYSTKO JEST BE NIC MU NIE SMAKUJE :-p
 
reklama
ja wprowadzam wszystko pod okiem pediatry ;) więc się nie boje.. a zresztą najpierw i tak dziecku trzeba na początek dać tylko troszeczke żeby sprawdzić reakcje.. i jeśli się nic nie dzieje to czemu nie podawać??? ;-)
 
Do góry