reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych Maleństw

Moniko M-Na początek podaje się kleik ryżowy lub kaszkę ryżową przygotowywane na wodzie lub mleku mamy.Jeśli karmisz butelka to możesz spróbować kaszek mleczno-ryżowych do których dodajesz tylko ciepłą wodę(polecam Bobo Vita Smaczny Sen kaszka mleczno-ryzowa z bananami po 4 miesiącu .Filip śpi po niej ok 8 godz:-)).
My dostaliśmy zielone światło na wprowadzenie zupek z króliczkiem.Ale poczekam i podam dopiero za dwa tygodnie(będzie prawie 5 miesięcy)
 
reklama
W tym okresie to tylko kukurydzianną albo ryżową.Ryżowa może powodowac zaparcia.Ja karmie bebikiem i jak bym miała kupic to taką bezmleczną,żebym mogła dosypac do swojego mleka.
 
hej, hej
nam zostaly niecale 2 tygodnie do wprowadzenia zmian z jadlospisie ;)
poki co zaczelam kolekcjonowac sloiczki, no i oczywiscie kaszka tez już jest :) ciekawa jestem jak to bedzie z tym nowym menu ;)
 
Moniko M-Na początek podaje się kleik ryżowy lub kaszkę ryżową przygotowywane na wodzie lub mleku mamy.Jeśli karmisz butelka to możesz spróbować kaszek mleczno-ryżowych do których dodajesz tylko ciepłą wodę(polecam Bobo Vita Smaczny Sen kaszka mleczno-ryzowa z bananami po 4 miesiącu .Filip śpi po niej ok 8 godz:-)).
My dostaliśmy zielone światło na wprowadzenie zupek z króliczkiem.Ale poczekam i podam dopiero za dwa tygodnie(będzie prawie 5 miesięcy)
A no kupiłam małemu kaszkę mleczno-ryżową Bobovity z bananami i ona jest strasznie gęsta i trzeba ją podawać łyżeczką. Ale jak tylko dałam Filipowi na łyżeczce to zaczął pluć, nawet nie starał się połknąć i zaczął płakać. Są może jakieś kaszki które można podać z butelki? I tu nie chodzi o łyżeczkę bo już jadł jabłuszka i łabłko z marchewką i było ok.
 
my mamy już za sobą kleik ryżowy z łyżeczki i zjadł jak by tą umiejętność od urodzenia
a także marchewke i wszystko mniam :-)
 
MonikoM-Ja podaje te kaszkę z butelki(Lovi wielofunkcyjna-silikonowa plus smoczek trójprzepływowy) tylko nie daje tak jak w przepisie na opakowaniu pięciu łyżek kaszki a trzy i pół maksymalnie i Fifi zjada.
 
MonikoM-Ja podaje te kaszkę z butelki(Lovi wielofunkcyjna-silikonowa plus smoczek trójprzepływowy) tylko nie daje tak jak w przepisie na opakowaniu pięciu łyżek kaszki a trzy i pół maksymalnie i Fifi zjada.
ok dzięki też mam taką butelkę i taki smoczek :tak: dzisiaj spróbuję tak jak mówisz z 3i pół łyżki kaszki ;-)
 
Kochane znowu mam pare pytan :zawstydzona/y:
- czy to prawda ze deserek podaje sie dopiero wtedy jak warzywa zastapia jeden posilek ?
- mamy przetestowana marchewke a teraz chce sprobowac jakies nowe warzywko co polecacie ? Pytam o opinie co waszym maluchom smakuje :tak:( wiem ze kazde dziecko inne ale pytam tak z ciekawosci :tak:)
- a i jeszcze jedno- czy jestescie wierne jednej firmie? czy kupujecie rozne sloiczki ?
 
Kochane znowu mam pare pytan :zawstydzona/y:
- czy to prawda ze deserek podaje sie dopiero wtedy jak warzywa zastapia jeden posilek ?
- mamy przetestowana marchewke a teraz chce sprobowac jakies nowe warzywko co polecacie ? Pytam o opinie co waszym maluchom smakuje :tak:( wiem ze kazde dziecko inne ale pytam tak z ciekawosci :tak:)
- a i jeszcze jedno- czy jestescie wierne jednej firmie? czy kupujecie rozne sloiczki ?

Malinka, ja po marchewce podam marchewke z ziemniaczkami potem dynie z ziemniczkami.. Na koniec będzie to juz zupa warzywna.Z deserow -jabłko, a potem jabłko ze słodką marchewka.Soczek jabłkowy z jakims nowym owocem. Będę sie starała do kazdego wypróbowanego jedzonka dodawac jakis nowy składnik. Kupiłam już parę słoiczków z różnych firm ale najwięcej HIPP bo jakos one najbardziej przemawiaja.Co do deserkow to nie słyszałam takiej opini a jak wprowadze to wyjdzie w trakcie bo jeszcze nie zaczełam dokarmiac.Szczerze mówiąc to jak maluch nie będze chciał jesc jakiegos warzywa to to czy na końcu wprowadzisz deserki nic nie pomoze. Mój Mikołaj nie lubił marchewki i z czym mu bym nie zmieszała to i tak ja wyczuł . Marchewka zostawała wypluta po pierwszej łyżce . Buzie tak zaciskał,że następnej łyżeczki za nic mu nie wcisnełam.
 
reklama
Dopiero tu do was zajrzałam :-( i odkryłam taki temat

Roksana od skończonych trzech zaczeła jeść więcej i tak mamy za sobą:
- jabłko
- marchewke
- jabłko z marchewką
- zupe marchewkową z jarzynkami
- marchewke z ziemniakiem
- sok jabłkowy
- sok jabłkowy z herbatką koperkową
- sok marchewkowy
- sok marchewkowo - jabłkowy

Najbardziej jej smakuje sok jabłkowy z herbatką, zupa marchewkowa z jarzynkami (zjada cały słoiczek) no i dziś jadła pierwszy raz marcheke z ziemniakiem i bardzo jej smakował zjadła cały słoiczek Jutro w planach dynia z ziemniakiem a po niedzieli jabłko z bananem bo z marchewką nie zabardzo jej smakuje, choć na początku się zajadała

Ja kupuje różnych firm i chyba po tyle sama każdej, np. zupka jarzynowa Hipp jej nie smakowała, ale Gerberem się zajada

Ja wprowadzałam w takiej kolejności:
1 dzień pół łyżeczki
2 dzień cała łyżeczka
3 dzień półtorej łyżeczki
4 dzień dwie łyżeczki
Jak nie było reakcji uczuleniowej to już pół a nawet cały słoiczek jak jej zasmakowało. Teraz już się w to nie bawie ;-)

Z kaszkami wszelkiego rodzaju wstrzymuje się do 6 miesiąca uważam że ja za zamulacz i na razie unikam
 
Do góry