reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych Maleństw

to ja się wypowiem, że moja pediatra powiedziała, że można dzieciom podawać Danonki, Bakusie i inne twarożki owocowe, ale te dla dzieci i należy je podawać stopniowo, a jeżeli dziecko nie ma alergii i kłopotów z przyswajaniem, to następnym krokiem są np. Danio owocowe, ale nie sam twarożek, ani innej takie. Można podawać też jogurty owocowe, ale tez rozsądnie i najlepiej z przeznaczeniem dla dzieci. No i paróweczki- ale ja parówek nie zamierzam dawać w ogóle...

aha, co do obiadów dwudaniowych, to można (tak jak proponowała moniq), ale nie trzeba... no chyba,. że dziecko jest wyjątkowe wymagające i poradzi sobie z dwoma daniami,
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przypomniało mi się coś.
To tak apropo tego, że Lili kończy dziś 10 m-c.
Jola mówiła mi, że ich HV kazała im od 10 miesiąca podawać dziewczynkom jajeczniczkę na masełku. Z jednego jajka i z dobrze ściętym białkiem.
Założenie jest takie, żeby robić ekspozycję na białko zwierzęce 2 miesiące przed szczepionką w 13 mż
 
Przypomniało mi się coś.
To tak apropo tego, że Lili kończy dziś 10 m-c.
Jola mówiła mi, że ich HV kazała im od 10 miesiąca podawać dziewczynkom jajeczniczkę na masełku. Z jednego jajka i z dobrze ściętym białkiem.
Założenie jest takie, żeby robić ekspozycję na białko zwierzęce 2 miesiące przed szczepionką w 13 mż
Poważnie:szok: Można:confused::confused::confused:
Ja dałam małej skosztować w zeszłym tygodniu jajecznicy i bardzo jej smakowała...chętnie bym jej zrobiła:tak:
 
Poważnie:szok: Można:confused::confused::confused:
Ja dałam małej skosztować w zeszłym tygodniu jajecznicy i bardzo jej smakowała...chętnie bym jej zrobiła:tak:

Z mojego punktu widzenia na pewno z tą ekspozycją to dobry pomysł.
Z tego co mnie wiadomo, te szczepionki preparowane są napodłożach właśnie z białkiem kurzym.
Zawsze taka ekspozycja przygotowawcza ma znaczenie.
A takie szczepionki, poza tym spektakularnym tematem autyzmu, wywołują przede wszystkim silne i przykre w skutkach reakcje alergiczne na białko zwierzęce właśnie.

Jak już ktoś tu kiedyś powiedział. Przecież dzieci w Anglii nie różnią się od naszych. Ja będę dawać. Szczególnie że mam na targu pod domem wiejskie jajeczka od mojej pani :tak:
 
To dzisiaj Nadina zje jajeczniczke:tak:
Dzięki Moniq...nie wiedziałam o tym:zawstydzona/y:

A co do wspomnianej szczepionki to nie ukrywam że boje sie jej jak "diabeł wody święconej":baffled:
 
Jakby co, to my już mamy jajeczniczkę za sobą ...
Lili się zajadała :tak:
 

Załączniki

  • IMG_3989..jpg
    IMG_3989..jpg
    34,7 KB · Wyświetleń: 124
  • IMG_3984..jpg
    IMG_3984..jpg
    31,7 KB · Wyświetleń: 119
  • IMG_3988..jpg
    IMG_3988..jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 124
roxy, patrzyłaś skład tych Flipsów?

tsarina, ja nie daje obiadków dwudaniowych... młody by tego nie zjadł (chodzi mi o ilość).

mamstud, ojj kurcze :-:)-( wychodzi na to że Twoja Gaba jest chyba najbardziej uczulona ze wszystkich majowych skazańców :-:)-( strasznie mi przykro, bo wiem przez co przechodzisz.... mi też się serce kraje jak widze że inne dzieci jedzą jogurciki, jajecznice i inne frykasy :zawstydzona/y:

moniq, super że Liliance smakuje jajecznica. Pozytywnie zazdroszczę wam kolejnego dania w jadłospisie :tak:
 
Moniqsan...my już też po jajecznicy...smakowała:tak: tylko za wolno łyżeczką machałam i troche krzyków było:tak::-D

Barmanko...nie byłam w sklepie spożywczym także flipsów nie sprawdzałam:sorry2:
Ale mam w domu inne chrupki Mr Snaki...na opakowaniu mają pieska...i patrze a one bez soli 100% kukurydzy bez dodatków:tak:
Także tych długich już nie będe kupowała bo sól mają...zostane przy tamtych:tak:
 
reklama
oto moja seria pytań:
1. od kiedy kawa Inka (zbożowa)- oczywiście na mleku mod...
2. kakao i czekoladę podaje się po roku, ale jest z hippa kaszka czekoladowa manna na dobranoc, więc jak to z tym jest?
3. ale to z serii pytań mnie intrygujących... od kiedy wieprzowina?
 
Do góry