reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

u nas banany, jabłka, gruszki, mrożone przez babcię maliny, truskawki i jagody
czasem kiwi ale nie zawsze chce
a hitem są winogrona obrane ze skórki oczywiście, pochłania i tylko pestki wypluwa jak nie wyskubię
 
reklama
U nas winogron też idzie ale razem z pestkami:-D Nie przeszkadzają mu jak się jakaś znajdzie:-)
I ostatnio jest szał na gruszki i ananas.
I lubi jeszcze grapefruit i nie przeszkadza mu kwaśne
 
mam pytanie.Mlody obrazil sie na mleko...pije tylko 300 ml kachy jak zasypia a tak w dzien nie ma mowy.rzuca we mnie.krzyczy nie i wogole wesolo....ile on musi mleka dziennie pic/jesc?
oprocz tego jogurt 150 ml je.2 razy dziennie wystarczy?
w sumie jakby to wystarczylo to bym go oduczyla juz od butelki....bo i tak nauczyl sie juz z niekapa, a na noc moze jakos ta kaszke z lyzeczki by zjadl...by:-pprzymierzam sie do tego od jakiegos czasu i moze sie uda.

Aśka, ja się pytałam lekarki, bo u nas obraza już od 3 miesiecy.
I mówiła mi, że 3 posiłki mleczne wystarczą.
U nas jest 2 razy kaszka gęsta tak 120-130ml (więcej nie zje)
I do tego jakiś deser typu owoce z twarożkiem, albo jogurt.
No i pcham gdzie się da twarożek :tak:

a dajecie surowe jabłka, bo czasem trafie na twarde i zastanawiem sie czy poradzi sobie, ale jakoś wcina

Moja nie lubi, w sumie wogóle za owocami nie przepada tak jak ja i M.

A jakie kaszki podajesz Izie ze drogie?

Dorotka, myslę, że wszytskie są dosyć drogie ( Bobovita, Nestele, itp.)
Opakowanie 5-6zł w tanim sklepie a wystarcza raptem na 5 porcji.

A my ostatnio testowaliśmy pomarancze. Dałam jej kawałek w łapkę i była mega zadowolona:tak:

Ja próbowałam mandarynki, ale się krzywi.

A u nas po pomarańczach była wysypka :no:
Lenka je jablka, gruszki, kiwi. banany to narazie tyle próbowaliśmy,

Ja zauważyłam reakcję po kaszce pomarańczowej :-(
 
Ppatqa - Szymek wcina jabłka, nawet te twarde... tyle, że przy tartym marudzi, pokrojone w kawałki zje, ale bez rewelacji, za to najbardziej lubi norlamne jabłko w całości....skórkę tylko obieram, choć nie zawsze zdążą, bo Szymek potrafi sobie sam z koszyka w kuchni zabrać jabłko i wcinac... uwielbia...
Malena - u nas własnie na odwrót.. Szymek uwielbia owoce !! właściwie wszystkie!! ostatnio nawet cytrynę jadł!! Zaintrygowała go cytryna i ciągle chciał ją ściągać ze stołu, więc odkroiłam mu kawałek, żeby pokazać, że niedobre, a on zjadł i nawet się nie skrzywił..dałam drugi kawałek sparwdzić czy otworzy buźkę i..też zjadł....może to przez to, że w ciąży jadłam dużo owoców???? za to nie przepada za mięsem, ale ja też nie przepadam.,.... Nigdy nie wierzyłam w takie powiązania, a jednak coś w tym jest ...
 
moj tak nie bardzo za owocami.ale pomarancza zjadl ostatnio przez co w szoku bylam bo on na wszystko co kwasne sie krzywi:)
moze jesc jegurty w nieograniczonych ilosciach, i chleb ze skorka oczywiscie bo z tym najwiecej zabawy :)
 
reklama
Slyszalam ze nie mozna dawac duzo bananow :-(
GOSIU a jaka rybke podajesz?Smarzysz?

U nas owoce uwielbia wszystkie praktycznie
MALENA masz racje drogie sa te kaszki Nie liczylam na ile razy starcza a masz racje No co zrobic ?

Ja jej teraz coraz czesciej robie pierwszy posilek z normalnego mleka Tzn przed szpitalem zaczelam I do normalnego mleka mam takie inne platki :-) Zajada az sie jej uszy trzesa Lub manne na zwyklym I wtedy te kaszki bobvita czy nestle na dluzej starczaja :-)

W szpitalu co rano jadla normalne mleko :-)
 
Do góry