reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety a nietolerancja laktozy

Dołączył(a)
3 Grudzień 2013
Postów
6
Witam serdecznie,

prośba o pomoc.
Moja 4,5 miesięczna córeczka ma problemy brzuszkowe, w wieku 3 tygodni trafiła do szpitala gdzie stwierdzono nietolerancję laktozy. Od tygodnia jest na mleku Enfamil 0-lac w związku z biegunką. Pediatra zaleciła podawanie marchewki, jednak wstrzymałam się do teraz żeby zołądeczek mógł się przyzwyczaić do nowości. Dziś byłam na wizycie kontrolnej u innego lekarza i On wypowiedział się, że zacząłby od kleiku ryżowego by wyleczył jelitka, podobno dobrze działa na brzuszek po rewolucjach żołądkowych...
Jestem już zmęczona tym, że każdy lekarz mówi coś innego. Może któraś mama miała podobny problem i podpowie..?
Z góry dziękuję :)
 
reklama
Posłuchałabym tego drugiego lekarza, od kleiku :tak:.
Marchewka bardzo często uczula- własnie moja niunia tak miała i bardzo długo nie mogłam dojść, że to marchewka...
 
A nietolerancję potwierdzono chociaż testami, czy rzucono tym terminem w ciemno, jak to często się robi?
Rozszerzanie zacznij od glutenu. Z warzyw lepiej wybierz dynię, albo ziemniaczka. Marchewka przy problemach z brzuszkiem nie jest dobrym pomysłem.
 
Nietolerancję stwierdzono bez żadnych testów jak Mała trafiła do szpitala w wieku 3 tygodni. Nie przybywała na wadze i miała zielone strzelające kupki. Pomógł Nutramigen i Delicol...tylko czy to na pewno nietolerancja...
Nie wiem...od kilku dni podaję Enfamil 0-lac a wzdęcia ma takie biedna, że aż się zachłystuje płaczem :/
 
Nie zaczynałabym rozszerzania diety od wprowadzania glutenu! Jest to jednak spore obciążenie, szczególnie dla jelit "po przejściach". Na dodatek bardzo często ostatnio występują nietolerancje glutenu. Poczekałabym z nim na pewno do wyjaśnienia wątpliwości.

Nadal podajesz Delicol? Dlaczego zmieniliście mleczko, skoro pomogło?
 
Ostatnia edycja:
Historia jest b.długa. Mała dostawała takich zatwardzeń po Nutramigenie a potem nagle biegunki. Mleko zmieniliśmy na Hipp Comfort Combiotic i było ok około 2 miesiecy po czym znów biegunki i teraz dostała całkowicie mleko bezlaktozowe, inne, bo po Nutramigenie ona czuła się fatalnie. Delicolu już nie podaję bo nie karmię piersią, więc Delicol nie ma czego rozkładać jako laktaza.
 
Ciężka sprawa. Może ma jakieś poważniejsze problemy z żołądkiem lub jelitami? A może coś innego w mleku jej przeszkadza? Może białka serwatkowe? Ale to by nie tłumaczyło problemów po Nutramigenie. Mam nadzieję, że małą szybko zdiagnozują!


Delicol nie tylko podczas karmienia piersią, bo większość mm zawiera laktozę! Ale Wy już na bezlaktozowym więc pewnie nie ma co rozkładać.
 
Ostatnia edycja:
u mnie było podonie, małemu w 5tyg zrobili w szpitalu testy wyszła b. silna nietolerancja laktozy, z piersi przeszliśmy na nutramigen, mały nie chciał go pić więc później również wprowadziłam enfamil bezlaktozowy ale mały miał straszne zaparcia i bardzo płakał jak robił kupę, więc znów zmiana mleka na bebilon pepti i delicol i nareszcie jest wporządku. Teraz już nawet zeszliśmy z delicolu. Od nowego roku też chce zacząc rozszerzać dietę i też mam ten problem. Idę 3 stycznia do alergologa i pogadam z nim o tym i dam znać co zalecił na początek. A Ty już coś podałaś ??
 
Ja bym zrobiła testy, bo oprócz laktozy może mała jest uczulona także na coś innego i stąd te sensacje. Oczywiście może jeszcze coś innego jest tego przyczyną.
My jesteśmy na Hipp bezlaktozowym. Te mleka apteczne są "obleśne" i młody nie chciał ich nawet tknąć. Na Hippie minęły nam wszystkie dolegliwości brzuszkowe.
 
reklama
Do góry