reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

maćku

Moderatorka
Dołączył(a)
6 Październik 2009
Postów
5 546
Miasto
wlkp
Na początek, jak proponowałyście, dwa osobne wątki, choć myślę, że za jakiś czas się je połączy, bo już różnicy nie będzie, prawda?
 
reklama
Na początek, jak proponowałyście, dwa osobne wątki, choć myślę, że za jakiś czas się je połączy, bo już różnicy nie będzie, prawda?
 
Jasne, że się połączy.

Ja już zaczynam myśleć o rozszerzeniu diety Julkowi, bo za tydz kończy 5 miesięcy. Na początek dostanie jakieś warzywko:tak:. Kupiłam już dużo słoiczków i zaczęłam degustację:-D bo chodziło za mną coś słodkiego a w domu nic nie było, pogoda brzydka więc na spacer z młodym nie wyjdę... zaczęłam od banana z gerbera i jest paskudny:-(, nie wyobrażam sobie, że jakiemuś dziecku to smakuje:no:
Nie bardzo wiem jak z kaszkami, kiedy podawać itd. Help?
 
Zaczęłam od kaszki ryżowej jabłkowej,którą dodawałam do mleka.
Potem jabłuszko najpierw posmakować po 2 dniach kilka łyżeczek.
Następnie pierwsza zupka do wrzątku wrzuciłam marchewkę i ziemniaczka gotowałam 20 min i zmiksowałam.
Do następnej zupki dodałam brokuł i masełko.
Do jabłuszka dodałam banana.
Od wczoraj zjada też kaszkę mleczno ryżową bananową na gęsto.
Zjadł też jedną zupkę ze sloiczka:)
Po żadnym z tych posiłków nic mu nie było, a dziś się rozpłakał jak się jabłuszko skończyło:)
 
No to Antoś już pełną parą je rózne rzeczy;-)
ja mojemu wprowadzę inne rzeczy jak skończy 5 miesięcy, Kuba też był na butelce i tak zrobiłam, w Polsce zalecają od 4 msc a w UK od 6 msc więc zrobiłam to pośrodku:tak: i wszystko było ok. Chociaż nie wiem czy jednak Wojtkowi nie dam wcześniej bo jak Biedaczek patrzy na nas jak jemy obiad to aż mi Go żal
 
No to Antoś już pełną parą je rózne rzeczy;-)
ja mojemu wprowadzę inne rzeczy jak skończy 5 miesięcy, Kuba też był na butelce i tak zrobiłam, w Polsce zalecają od 4 msc a w UK od 6 msc więc zrobiłam to pośrodku:tak: i wszystko było ok. Chociaż nie wiem czy jednak Wojtkowi nie dam wcześniej bo jak Biedaczek patrzy na nas jak jemy obiad to aż mi Go żal

No u nas to samo, aż się oblizuje i mało co z rąk nie wyskoczy. A oczy robi takie wielkie że szok.
Jutro chyba kupię dynię na rynku i spróbuję zrobić zupkę.

Viola a jedną zupkę to w jakich ilościach i przez jaki czas dawałaś? I czy jak zaczęłaś nowy "produkt" podawać to czy z kaszki zrezygnowałaś czy po prostu do innej porcji jedzonka dajesz? Kurna taka głupia się czuję jak takie pytania zadaję ale naprawdę nie wiem co i jak. A w tej kwestii to raczej trudno zdać się na instynkt.
Ja teraz dodaję 2 miarki kleiku do wieczornej porcji mleka. Zwiększać ilość czy np. zrobić gęsty i podawać łyżeczką zanim zacznę z zupkami?
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas Jachu wcina zupkę jarzynową:ziemniak,marchewka,pietruszka-zmiksowane,czasem dodaję brokuła a dzisiaj ugotowałam to z mięsem z cycka kurczakowego.Dynię ugotowałam raz,ale jakoś mu nie podeszła.
Z owoców je jabłko,banana,brzoskwinie,gruszkę-rozdrabniam blenderem.
Ale próbował już pomidorówki,lecza,klusek i galaretki;-)
Do mleka dodaję mu kaszkę ryżowo-bananową(do każdej porcji),a taką kaszkę na gęsto lubi malinową.

Pierwszą zupkę zjadł 60 ml i 60 ml mleka-przez 2 dni a potem już samą zupkę.
mniej więcej tak mi wychodzi:
8-mleko
11-zupka
14-mleko
17-owoce+kaszka
20-mleko
23-mleko
 
Ostatnia edycja:
Do góry