reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2011' rozpoczęty przez nikuss, 1 Marzec 2012.

1. nikuss

nikuss Fanka BB :)

Z racji, że niedługo bedzie można rozszerzyć dietę naszym maluchom ( i bedą wkońcu mogły poznać nowe smaki :D)- postanowiłam założyc nowy wątek w którym bedziemy mogły dzielic sie doświadczeniami oraz przepisami na dania dla dzieciaczków.

Ostatnia edycja: 1 Marzec 2012
  2. firanka

firanka Fanka BB :)

Pierwszym posiłkiem przygotowywanym prze ze mnie to było:

ziemniaczek z marchewką i kalarepką z niewielka ilością masełka,podusiłam tak jak purre i Nicole wcinała jak szalona ;-D

3. reklama
  4. xxasienkaxx2

xxasienkaxx2 MamusiaMichasia:*

mi położna mówiła że od 4 miesiąca na MM można wprowadzać nowe smaki więc to już niedługo i sądze, że na początek będziemy próbować z czymś lekkostrawnym żeby brzuszek nie miał problemów:)

5. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

No wlasnie, jak to jest, dziecią karmionym MM po 4 miesiacu mozna juz cos podawac. A dziecią na piersi do pol roku tylko piers??? A moze tez juz jakąś kaszkę czy marchewkę z ziemniakiem?

6. Freiya

Freiya Lelkowa mama

Z tego co wiem na piersi do 6 mca tylko omleko. Mam znajomą która dziecko na piersi w 4 mcu zaczęła dokarmiac warzywkami i dziecko za którymś razem zaczęło rzygac dalej niż widziało , nie wiem czy to wina wczesnego wieku ale jest to możliwe, lekarz potem powiedział jej że to zdecydowanie za wcześnie było. Ja zamierzam Emilce rozszerzać w czerwcu.

7. xxasienkaxx2

Sosnowiczanka dzieci na MM od 4 a na piersi od 6 nie potrafię wytłumaczyć dlaczego bo nigdy się w to nie zagłebiałam ale poruszę ten temat u lekarza we wtorek:)

8. maxwell80

maxwell80 Mamusia cukiereczków M&M

Tak i do tego skończonego 4 miesiąca (tak są przygotowane różne słoiczki i kaszki dla maluszków)..

9. kota-behemota

kota-behemota Q & H team

nasza pediatra wspominała, że od 4 miesiąca dzieciom na piersi można powolutku podawać 1 łyżeczkę kaszki na dobę.

10. reklama
  11. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

Asienka my w środę idziemy do lekarza, na szczepienia, tez sie zapytam dlaczego tak. Bo to w końcu 2 miesiące różnicy.

12. xxasienkaxx2

Sosnowiczanka to daj znać co Ci powiedziano, ja też napisze i zweryfikujemy informacje;p

Poleć forum