reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

reklama
Nikuss, w prawym dolnym rogu ekranu, na końcu szarego paska, masz napisane 100%. Kliknij tam i zmień sobie na 200% (już po otworzeniu zdjęcia w nowym oknie oczywiście). Może będzie łatwiej :)
 
dziewczyny pamietajcie o jednej zasadzie jak zaczynacie wprowadzac pokarmy to np. w przypadku słoiczkow na poczatek kupujcie 1 lub max 2 składnikowe bo w razie uczulen latwo wylapiecie od czego moglo sie pojawic, poza tym nie dajemy codziennie innego sloiczka tylko przez kilka dni jeden rodzaj, i obserwujemy potem wprowadzamy kolejne, albo ten sam smak poseerzony o kolejny skladnik. I tak nq poczatku dzieciatko z reguly nei zjada calych sloiczkow, rzadko nawet pol, u nas zaczelo sie od kilku lyzeczek jabluszka, potem bylo jablko z marchewka. Podobna zasada obowiazuje przy jedzeniu robionym przez nas. A jesli chodzi o tolerancje na gluten to poprostu wybiera sie odpowiednia kaszkę i dosypuje do mleka lub do np. jabluszka itp. Oczywiscie na poczatku sa to male ilosci przyznam ze akurat tego nie pamietam:) tez musze sobie odswiezyc ale widze ze mamcia fajna tabelke wkleila:)
 
Zapytalam sie dzis pediatry kiedy moge cos poza mlekiem podac Alankowi (karmiony piersia) i powiedzial ze dzieci karmione piersią do 6 miesiecy wystarczy tylko cyc, bo ma tam wszystkie witaminy, ktore ja zjadam i dlatego nie ma potrzeby podawac mu nic wczesniej. Ale jesli mam zyczenie to takie papki od 4 miesiąca mozna dac mu wczesniej bo nie zaszkodzą. Mowil tez ze wiele zalezy od dziecka bo jak jest takie wyrosniete jak Alan to śmialo mogę po tych 4 miesiącach juz cos włączyć.
 
My dzisiaj na wizycie sie dowiedziałysmy, ze mozemy malej podawac soczki i marchewke oraz jabluszko. najpiew po 1 skladniku czyli z 3 dni marchew, pozniej z 3 dni jablko, a potem pomieszane:)
poczekam jeszcze z tydzien- dwa tygodnie i zaczynamy wprowadzac papki:)
 
Nasza pani doktor przekazała nam schemat rozszerzania diety dla Emilki :)
Nie wcześniej niż po 16tyg i nie później niż do 20tyg mamy zacząć podawać gluten - kaszkę manną najlepiej na moim mleku.
Jak skończy 4 miesiące możemy też zacząć podawać do picia soczek (marchewkowy lub jabłkowy) i potem po 5 m-cu włączamy marchewkę --> marchewkę z ziemniakiem --> marchewkę z ziemniakiem i mięskiem. Później możemy przygotowywać w domu wszystko ale podobno przyzwyczajać taki żołądeczek lepiej na słoiczkach przygotowanych z myślą o takich maluchach.
 
U nas przy Marice bylo tak ze zaczelam wprawdzac jej po 4 miesiacu nowe jedzonko ( karmienie mieszane) na poczatku mrchewka przez 3 dni, potem marchewka + ziemniak kolejne 3 dni i tak kazde nowe warzywko/owoc/miesko przez trzy dni i cale szczescie obylo sie bez wysypek. Dostala tylko dwa razy po szpinaku i moreli ale juz jej przeszlo :) Lekarz powiedzial ze nie byla poprostu jeszcze gotowa.

Z Fabiankiem musimy poczekac niestety jeszcze na wprowadzanie nowych posilków.
 
Dziewczyny a jak z soczkami u Was? wprowadzacie soczki wtedy co przecierki czy moze wczesniej? Bo moja jest na mm i musze ja przepajac a herbatki chyba jej sie znudzily, bo wypluwa..i nie wiem co jej podawac.
 
reklama
Chyba niedobrze przyzwyczajać dziecko do soków, bo potem tylko słodkie będzie chciało, ale może mogłabys podać taki bardzo rozcieńczony soczek jabłkowy.
 
Do góry