reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

Dzięki dziewczyny,co do tych soków to pije te niby bez cukru a dodatkowo je rozcieńczam np. 30 ml soku i 70-90 wody ale podaje jej również wodę sok dla urozmaicenia. Kaszki tez zamierzam podawać łyżeczka bo jula lubi tak jesc. My jeszcze nie doszlysmy do zastąpienia mleka zupka ale myślę, ze juyz niedługo :) .
 
reklama
Chciałam tylko napisać, że jeszcze mnie tu nie było, a jak nie było to chciałam być. A jak chciałam być to muszę coś napisać.
No to piszę.
A w temacie zupełnie, to mam w planach zrobić niedzielę dniem marchewki.
Makota u mnie podobnie jeden produkt na tydzień. TY na piersi pewnie zaczniesz później więc będę relacjonować jak to się będzie sprawdzać w praktyce;)
 
My butelkowi, ale kaszkę tylko lyżeczką dawałam na kolację. Pamiętam moje zdziwienie jak koleżanka w butli dawała kaszkę - nawet nie wiedziałam, że tak można :-) Natce chyba na śniadanie będę kaszkę dawać - jej butla mleka na całą noc starcza :tak:
 
No to widzę,że łyżeczka jest normą. Wyobraźcie sobie moją minę jak od znajomej mamy słyszę taką opowieść.
Moja córka nie chciała jeść śniadań w przedszkolu i panie kazały nam odstawić butlę z kaszą rano:szok::szok::sorry2:
 
Mnie to jakoś specjalnie nie rusza, moja Ciocia do dziś się chwali że jej dzieci długo były na butli dlatego takie duże i zdrowe. A w rodzinie krąży historia, że kuzyn, teraz już grubo po trzydziestce, ciągnął na leżąco butlę w dzień swojej pierwszej komunii. :o
Jednak myślałam, że od tej pory Matki się trochę zmieniły:what:
 
reklama
A ja chyba wcześniej zacznę rozszerzać bo gdy zacznę pracować (planuje w styczniu) to Zola w żłobku/przedszkolu będzie dostawać tylko kupne jedzenie, a nie chcę tak nagle zmieniać jej diety. Nawet zmiana mleka z kp na modyfikowane to chyba dla niej Duża zmiana. Ile trwa calkowite przechodzenie z kp na tylko sloiczki tj kp tylko rano i wieczorem (+w nocy)??
 
Do góry