reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

Dzień dobry, Mam pytanko.
Jak I jak długo gotować cielęcinę?
Dotychczas robiłam zupki z indykiem, kurczakiem i rybą, a te z kolei gotowałam na parze. Wydaje mi sie ze cielęcinę jednak powinno się gotować w wodzie, ale pojęcia nie mam jak długo.
 
reklama
Help. Zaczynam się zastanawiać czy nie przekarmiam dziecka. Wcześniej byłam przeciwna kaszkom, aż w końcu się do nich przekonałam. Robię kaszki (ryżowa, kukurydziana, jaglana) na wodzie. Z owocami. Robię je wyłącznie na gęsto. Mały zjada 140-200 g. No i podaje dwa razy dzieje bo mu wyjątkowo smakują. Czy to nie za często? Boję się że rozciągnęłam mu żołądek i dlatego się budzi w nocy na jedzenie.
Jak w ogóle powinien wyglądać jadłospis dziecka 7-8 miesięcznego?
 
Pola a tak to cyc?
Ja daję raz dziennie ale nie widzę przeciwskazań czemu miałoby nie być dwa razy dziennie.
Na jakim jesteście centylu?
 
Elifit, wagowo byliśmy dotychczas chyba na 25 centylu. Sprawdzę.

No właśnie ja mam problem z określeniem czy ten nasz jadłospis jest ok. A wygląda to tak:

Śniadanie KP
Drugie śniadanie: kaszka na wodzie z owocami
KP
obiad
KP
kaszka na wodzie z owocami
KP
KP
No i w nocy od dwóch do pięciu KP
 
Pola, ja daje raz lub 2 razy dziennie pol porcji kaszki mlecznej. Adas wiecej nie chce, a potem zapija cycem.

Pewnie owoce Tymkowi smakuja ;) dlatego tyle zjada.

Czy ja wiem, czy mozna na tym etapie przekarmic dziecko...?
 
Pola hmm przy kp to ciężko określić czy jest w porządku czy nie. Z drugiej strony myślę, że dziecko na tym etapie ma indywidualne potrzeby i je tyle ile potrzebuje. A kaszka na wodzie plus owoce nie jest jakoś specjalnie kaloryczna.
 
Makota a te pół porcji to ile?
Ja robię na oko. Do niewielkiej ilości wody dodaje ok 4-6 łyżek kaszy. Wychodzi gęsta. Tymkowi smakuje nawet sama kasza ale nie mam sumienia mu tego samego dawać dlatego dodaję owoce [emoji5]
 
reklama
To u nas tak jest
9 kp
10:30-11 kp
12:30 kp
13 kp....
13:30-14 obiadek i za pół godz kp...( obiadek czyli czasem pół sloiczka...)
16 kp potem np kawałek owoca
17:30 kp
18:30 kasza
20 kp
22:30-23 kp
1 kp
I do rana od 3 do miliona kp...
W międzyczasie wafelki ryżowe, rano obowiązkowo kawałek bułki, bo inaczej śniadania nie mogę zjeść, dziś biszkopt był...
 
Do góry