reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Witajcie dziewczyny. Wczoraj podałam mojej Karoli kleik ryżowy. Jest wszystko ok:) Nie marudzi. Tylko że zastanawiam sie czy dawać jej butelką czy z miseczki bo butelką trochę się wymęczyła:p

Justysia ja podaję kleik ryżowy łyżeczką :tak:, lepiej nie uczyć pić słodkich rzeczy przez smoczek, bo mogą byc potem kłopoty z ząbkami :tak:
 
reklama
Koncia jesli ziemniak uczulił to moze byc skrobia bo przeciez ona jest w ziemniakach wiec jesli skrobia jest we wszystkich obiadkach (nie wiem nie sprawdzałam) to masz problem:(
 
hehe wiem, ze nie jest słodki, ale kaszki z dodatkami czasem są, a ja wolę od początku uczyć małego, tak samo robiłam z córcią, mleko z butelki tak, ale wszelkie inne herbatki, soczki itp to już nie:no: dzięki temu moja mała bardzo szybko nauczyła się pić z kubeczka i jeść łyzeczką :tak:
 
Koncia- daj Maxowi jeszcze z 7 dni bez słoików- do całkowitego wygojenia skóry i zacznij od poczatku wprowadzanie nawych produktów ale nie 1 produkt na 3 dni tylko 1 na tydzień by zaobserwować po czym dostał wysypkę. Byc może już mu się to nie powtórzy wogóle, a może uda się znaleźdź winowajcę. u nas krosty na czole bledna, przestały się rozłazić mimo podawania (symbolicznego ze względu na strajk glodowy) słoiczków. Chyba nie znajde przyczyny tej wysypki
 
U nas dzisiaj też chyba szpinak z Bobovity, choć jeszcze zastanawiam się nad marchewkową z ryżem...
Dziewczyny czy jak podajecie obiadek w słoiczku lub warzywo to w ciagu tego samego dnia dajecie owoc lub jakis desrek typu mus jabłkowo-bananowy? Czy juz tylko samo mleko?
Też się nad tym ostatnio zastanawiałam. Jak na razie nie podawałam Gabie owoców (oprócz jabłka, które jest dodatkiem). Nie chcę podawać deserku zamiast obiadu, więc tak sobie wykombinowałam, że w 5mż daję warzywa, a w 6mż wprowadzimy do harmonogramu dnia dodatkowo podwieczorek :-)A niedługo jeszcze zaczynamy przygodę z glutenem..
 
u nas przez miesiąc podawałam same warzywa, zaczynaliśmy od pół słoika, teraz jemy już cały. Od jakiegoś czasu wprowadziłam małemu owoce. Też zaczynaliśmy od połowy słoiczka, a od kilku dni jemy cały. Niby karmienia mlekiem wypadają, ale po tych owocach i warzywach mały nie wytrzymuje 3-4 godzin, a już po max 2 godzinach krzyczy o butlę.
 
Pabella u nas marchewkowa z ryzem wciagnieta w pare minut :) Rewelka dobrze ze wiecej kupiłam :)
Polecam tez musy z bobovity jabłkowo-bananowe są w plastikowych pojemniczkach w 4-paku. Fajna sprawa :)
No to ja tez narazie odpuszcze sobie te owoce. Bede dawac co którys dzien...
Scarlettka u nas tez Zuza nie wytrzymuje długo po tym obiadku...Po ok godzinie krzyczy za mlekiem :)
 
Dziś na obiadek mama zaserwowała zupkę jarzynową z BV ... póki co nie przekonała się do niej ... zjadła kilka łyżeczek ale patrzyła przy tym na mnie takim wzrokiem jakby chciała powiedzieć "weź żesz mi już tą łyżeczkę sprzed buzi" albo "sama sobie zjedz to dziadostwo" :-) Zobaczymy jutro jaka będzie reakcja.
 
reklama
Do góry