reklama

Rozszerzanie diety matki karmiącej piersią.

Aguu

Fanka BB :)
Od
21 Listopad 2008
Odpowiedzi
5
Zauważ, że mowa tu o sytuacji odstawiania na zapas, tylko dlatego, że kp. Gdy u dziecka występują objawy sprawa wygląda inaczej (o tym również jest fragment ale już na stronie). Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy głównie w celu potwierdzenia/wykluczenia alergii lub w ciężkich stanach. Przy delikatnych objawach zaleca się najpierw zadbanie o jelita mamy (jeśli są w dobrym stanie to nie przepuszczają alergenów) i jelita dziecka - czyli probiotyki na pierwszy rzut.

Ostatnia edycja:
reklama

Zani2407

Od
26 Sierpień 2018
Odpowiedzi
0
Przepraszam że się wtrace, ale przy stwierdzonej alergii dziecka na bmk bądź jaja w zależności od tego jak alergia się objawia należy rozważyć odstawienie tyc pokarmów.
Jedząc produkty mleczne i jaja moje dziecko miało dramatyczne wyniki krwi, a dodatkowo bardzo ostrą reakcję skórną. Gastroenterolog polecił odstawić i problem po pewnym czasie zniknął (ok 4-6tyg). O ile się orientuję to te właśnie alergeny przenikają do mleka.
Zdecydowanie popieram że decyzje o odstawieniu danej grupy pokarmów należy konsultowac z lekarzem i nie eksperymentować samemu.
No tak inna sprawa jak dziecko ma stwierdzoną alergię, przenikanie białka mleka krowiego itd. jest wywołane nieszczelnościa jelit mamy karmiącej. Wartości odżywcze przenikają do mleka ale nie stricte to co jemy

Zani2407

Od
26 Sierpień 2018
Odpowiedzi
0
Zauważ, że mowa tu o sytuacji odstawiania na zapas, tylko dlatego, że kp. Gdy u dziecka występują objawy sprawa wygląda inaczej (o tym również jest fragment ale już na stronie). Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy głównie w celu potwierdzenia/wykluczenia alergii lub w ciężkich stanach. Przy delikatnych objawach zaleca się najpierw zadbanie o jelita mamy (jeśli są w dobrym stanie to nie przepuszczają alergenów) i jelita dziecka - czyli probiotyki na pierwszy rzut.
No właśnie!

Rocielle

Aktywna w BB
Od
1 Listopad 2018
Odpowiedzi
0
Dokladnie tak to nieszczelnosc jelit mamy. Moja corka kp nie miala zadnych objawow alergi a przy rozszerzaniu diety odrazu wyszla jej silna alergia na jajka. Przy malenkiej ilosci odrazu plamy czerwone na buzi a przy sprobowaniu ryby spuchla w oczach tak ze dzwonilam na pogotowie. Przy moim mleku nic sie nie dzialo i nawet po wystapieniu i stwierdzeniu alergi na jajka i ryby a ja te produkty jadlam dalej.

Zuz.a

Moderator
Członek załogi
Od
29 Sierpień 2017
Odpowiedzi
0
Ale też o tym napisałam że trzeba konsultowac z lekarzem.
Po prostu stwierdzenie z wykrzyknikiem, że silne alergeny nie przenikają na pewno do mleka nie przemawia do mnie i tyle. Same piszecie o nieszczelności jelita co już jest przykładem że przenikają w pewnych sytuacjach. Nie moim celem było czepianie się i tyle.
Każdy robi co uważa i powinien konsultowac jakiekolwiek alergie i odstawianie pokarmów z lekarzem któremu ufa, jedynie o to mi chodzi.

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test