reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

Joasia 79 my robiliśmy testy z krwi i nic nie wyszło niby na nic nie uczulony:baffled:. Alergolog nam powiedziała, ze te zmiany na skórze to typowa alergia pokarmowa i nieraz tak jest, ze nic nie wyjdzie a dziecko jednak coś uczula i, ze to jest lepsza opcja bo większe szanse, ze z tego wyrośnie. Jedne co to ona własnie stwierdziła, ze nie możne pic tej mm (ale innego nie zaleciła) bo to i tak przerobione, ale zawsze to krowie. Dla mnie to dziwne, bo przecież ta mm już jest tak okrojona, ze bardziej się już chyba nie da. Filip tez miał stwierdzone azs ale po zmianie mleka na nutramingen po jakimś czasie wszystko zeszło i od dawna je wszystko. Ja bym spróbowała zmienić mleko na nutramingen może pepti uczula Twojego synka, tak było u nas jak u Filipa tak u Patryka, po zmianie z mleka ha na pepti było coraz gorzej cały był w czerwonych plackach. Pediatra się dziwił ale jak zaczął pic nutramingen z dnia na dzień było lepiej, jednak jest inny skład. Ja nie smaruje mu chleba masłem, przy azs raczej się nie powinno, z resztą i tak mu kruszę bo jeszcze nie ma zębów. Chociaż też alergolog nam powiedziała, że mamy dawać wszystko żeby organizm wytwarzał przeciwciała. Także już sama nie wiem, staram się coraz bardziej urozmaicać małemu dietei jak narazie jest cały czas bez zmian, czyli ani lepiej ani gorzej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
My mieliśmy epizod z nutramgenem,przez ok 2 tyg, miał wtedy 4 miesiące i chudł zamiast przybierać bo za cholerę nie chciał tego pić. A na pepti jak jeszcze pił tylko to,przed rozszerzaniem doety to były i dobre okresykiedy skóra ładna była,zaleczona więc u nas to na bank nie mleko.
Ja też za radą tutejszych znawców tematu daję Młodemu wszystko jak leci ale w rozsądnych ilościach,też słyszałam,że wtedy organizm sie uodparnia
 
Do góry