reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

reklama
Pieszczoszka wsyp na początek mniej niż miarkę, może pół. Musisz sama wyczuć czy będzie szło przez smoka, dlatego że kaszka zagęści mleko i jakaś grudka może zatkać dziurkę ;-) chyba że masz smoka do kaszek z szybkim przepływem. Tylko wtedy jak będzie za rzadkie to się zachłyśnie :-S kwestia wyczucia.

Ja z racji że karmię cycem (oby tak dalej) nie będę sypała do butli tylko rozrobię w misce i podam łyżeczką.:tak::-) Wtedy nie ma problemu z zatkanym smokiem :-D


Powiem wam, że będę się starała butelkę ograniczyć do minimum. Julka do 3-ech lat piła kaszę z butelki :zawstydzona/y: aż mi wstyd ( i budziła mi się 3 razy w nocy :szok: jak zaprogramowana). Butelek celowo "zapomniałam" zabrać na ferie do Zakopca i problem się skończył. Tak to nie wiem ile by to trwało bo w domu nie dało się tego przerwać... :no: Całe szczęście ząbki na tym nie ucierpiały jakoś mocno ale tym razem sie nie dam :-p a i picie będę się starała szybko z niekapka podawać.
 
paula no wlasnie bedzie problem bo Laura juz ma geste mleko bo ja daje zageszczacz na ulewanie:baffled: a co dopiero jak do tego jeszcze kaszke dam:confused: mam smoczek specjalny jak jest takie geste ale Laura z niego i tak nie chce pic bojej za szybko leci i woli sie przez mała dziurkę meczyc
 
pieszczoszka jak będziesz dawać kaszke to nie dawaj zagęszczacza bo mleko będzie gęste a mam też do ciebie pytanie bo widze że laura ma też alergie czy pediatra mówił ci jak wprowadzac produkty nowe czy masz to robić tak jak dla dziecka bez alergi bo ja się własnie zastanawiam jak to będzie u nas?
 
kingutek dobrze pisze :tak: jak kaszka to raczej bez zagęszczacza :tak:

a najłatwiej to właśnie łyżeczką z miski. Na początek może tak z 30ml mleka+ kaszka ;-) ewentualnie można też ryżową na samej wodzie zrobić ;-):-)
 
Ollena zapewnę będę podawać ale sporadycznie... Strasznie się boję alergii pokarmowej u dziecka, bo sama coś takiego przechodzę. Po prostu wiem jak to jest móc jeść dosłownie cztery rzeczy a żeby zjeść coś innego najpierw musieć robić bardzo drogą kurację osłonową na żołądek. a jajko to jest składnik który szkodzi na przyszłość a przez jakiś czas można z niego zrezygnować. Ja jajko pierwszy raz jadłam mając 15 lat :p gdy moja alergia trochę się ustabilizowała :D
 
Paula moj Patryk tez kaszke z butelki pil do 3 lat na noc, przed myciem zebow. Ale w nocy sie nie budzil odkad skonczyl rok (tzn ja w sumie mu do roku dawalam raz o 4 rano butle ale z przyzwyczajenia bo jak raz nie wstalam to on tez sie nie obudzil i tak zostalo). Mia juz teraz budzi sie tylko raz o 4-5 rano.
Aaa i wstyd mi nie jest bo wiem, ze zeby myl po butli a sama wiem, ze to przyjemnoisc taka butla bo uwaga, uwaga pilam grysik na mleku do 7 lat chyba albo i dluzej przed snem;-)

Mysio rozumiem i wspolczuje alergii ale Twoj synek wcale jej miec nie musi wiec spokojnie mozesz sprobowac podac jajko i moze akurat bedzie tolerowal.

Co do smoczkow to przy Patryku raz kupilam specjaly do kaszek a i tak dziurka byla za mala, wiec teraz nie bede kombinowac tylko powieksze dziurke i tyle.
 
reklama
Do góry