reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluchów

emzetka ja bym sie bała. na właśnie zakrztuszenia. ja pamiętam jak Marcelek jadł na początku to on nie umiał nawet połknąć tej papki. ale jestem zwolenniczka szybkiego wprowadzania kawałków i Marcel jak miał 8 miesiecy to jadł zupy z kawałkami.

No wlasnie podobno dziecko bardziej dlawi sie papkami niz takimi wiekszymi kawalkami. Na pewno trzeba z dzieckiem byc i zachowac ostroznosc. Tu fragment ksiazki dla ciekawych
www.babyledweaning.pl/images/do_pobrania/fragment.pdf

Z tym podowjeniem wagi to chyba jest tak ze do 6 miesiaca ma dziecko ta wage podwoic - to takie minimum. Nam na szczescie jeszcze troche brakuje, nie chce miec jeszcze 9 kg bobasa :D
 
reklama
Ja staram się dawać Radkowi herbatkę do picia bądź wodę.. tylko sama dokładnie nie wiem kiedy powinnam, bo w porach jedzenia nie chce mu dawać bo boję się że nie będzie potem chciał jeść, a po między karmieniami nie zawsze mały chce wypić - jak ma czkawkę to daję herbatkę właśnie albo wodę (cyca az tak nie chce wtedy) ale w sumie dobrze przybiera na wadzę więc nie martwię się że nie pije nic po za mleczkiem ;)
 
właśnie zaczełam mojej Niuni dodawać kleik kukurydziany i przy tej okazji ze 120 przeszła na 150, i w końcu je co 4 godz a nie jak wcześniej co 2 nawet ze spacerku musiałam lecieć do domu bo jak zaczeła płakać to tylko flaszka ją uspokoiła, a kleik zaczełam dawać bo strasznie ulewała
 
Ja staram się dawać Radkowi herbatkę do picia bądź wodę.. tylko sama dokładnie nie wiem kiedy powinnam, bo w porach jedzenia nie chce mu dawać bo boję się że nie będzie potem chciał jeść, a po między karmieniami nie zawsze mały chce wypić - jak ma czkawkę to daję herbatkę właśnie albo wodę (cyca az tak nie chce wtedy) ale w sumie dobrze przybiera na wadzę więc nie martwię się że nie pije nic po za mleczkiem ;)

on ma picie w cycku przeciez, najpierw gasi pragnienie (I-sza faza mleczka, to wlasnie do napicia), a potem zaspokaja głód. Takze na cycu dopajać nie nalezy.
 
on ma picie w cycku przeciez, najpierw gasi pragnienie (I-sza faza mleczka, to wlasnie do napicia), a potem zaspokaja głód. Takze na cycu dopajać nie nalezy.

No właśnie Bakalia, miałam dopytać, czy Ty go karmisz piersią czy mm. Jak piersią, to tak jak pisze Krupka, nie ma potrzeby dopajać.
 
Pamiętam, że Mateusz nie pił nic poza cycem. Ale Olkowi czasem próbuję podać wodę, mimo tego, że jest na samym cycu. On czasem ssie nawet co godzinę, piersi mnie bolą więc od czasu do czasu daję wodę.
Pozdrawiam
 
No właśnie Bakalia, miałam dopytać, czy Ty go karmisz piersią czy mm. Jak piersią, to tak jak pisze Krupka, nie ma potrzeby dopajać.

karmię tylko cycem, ale na początku karmiłam cycem i mm.. bo on nie dojadał z cycka, ale jak laktacja mi się rozbujała to tylko cyc został ;) daję mu czasem wody jak ma czkawkę, bo on nie chce cycem popijać.. a wiem że go to denerwuje, bo zaczyna krzyczeć XD
 
daję mu czasem wody jak ma czkawkę, bo on nie chce cycem popijać.. a wiem że go to denerwuje, bo zaczyna krzyczeć XD
a niech se krzyczy. właśnie jak se pokrzyczy to czkawka mu przejdzie. ja bym dam tej wody nie dawała jak na cycu

a ja pije sama herbatkę cały czas z kopru, a jak widzę ze Daniel sie pręży to czasem dam mu espumissan ale tak ok 8 kropli.

ale zauważyłam jad jakiegoś czasu Daniel ma straszna chęć i ciekawość jedzenia :)
jak zaobserwuje ze ktoś cos je to zagląda, wygina sie by sie tam dostać :) i wyciąga raczki np. jak usiądę kolo niego i jej jabłko czy coś innego.
ale ja go potrzymam jeszcze :)
 
reklama
Do góry