reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

Kludi ja daje obiad, czyli papke jarzynowa, ok 12.30 - 13.00 po spacerze. A drugi inny posilek, jesli dostaje to ok 17.30, i wtedy jest to ostatnio jakis kelik polaczony z owocami ze sloiczka. Szymon najczesciej spi od 14 do 16.30, zaraz jak sie obudzi dostaje herbatke i ewentualnei 2-3 flipsy do pociumciania, a je za jakis czas, tak jak napisalam wyzej.

Kira a czy Ty czasami nie dawalas Adasiowi "kaszki na dobranoc" czyjak to sie tam zwie :-) Bo cos mi swita ze to Ty wlasnie ja dawalas. A ona jest przeciez na melku, i co malemu nic po niej nei bylo?
 
reklama
Kludi, ja dałam żółtko z ugotowanego jajka, sama nie wiedziałam jak ale pokruszyłam i tak powolutku po troszeczku ma dałam na łyżeczce i sobie zjadł ładnie. Nie dałam całego, tylko poł a resztę sama zjadłam:-). Czy surowe można dać to nie wiem. Na pewno można też dodać do czegoś, np. do zupki. Acha i można jeszcze ugotować jajo na miękko chyba.
 
Wlasnie z tymi lekarzami to tak dziwnie bywa, moj chrzesniak "mial" skaze bialkowa a na nic innego nie byl uczulony a jak mial ok.7 miesiecy wcinal kaszki na mleku i teraz popija mleko modyfikowane i zero alergi, za to dostawal czesto wysypki od proszkow, mydel, plynow itp. wystaczy ze raz cos zmienili i caly wysypany.

My jemy oprucz cycusia:

rano ok 10 kaszka na moim mleku ryzowa z jablkiem lub bananem lub ryzowo kukurydziana i 1 lyzeczka kaszki pszennej z bananami.

ok 14 objad : czasem sama gotuje albo ze sloiczkow, a jemy : marchewka, ziemniak, buraki, pietruszka, dynia, no i w malych ilosciach tyle co w sloiczkach jest por, seler, a wczoraj jedlismy szpinak. Narazie nie za dobrze Zuzia zareagowala na marchewkowa z ryzem, taka jakas niewyrazna kupka byla ale niebawem sprobujemy znowu.

Miesa i zoltka narazie nie daje ale wkrotcew zaczniemy

18 deser : jablko, marchew, dynia, jagody, banan, winogrona

Zuzia pije herbatke jablko z melisa, uspokajajaca, na suchy nosek, koperkowa,i czasem malina z dzika roza.
 
A jajko to ja czytalam chyba tak cos bylo, ze po 6 miesiacu 1/2 zoltka co drugi dzien, i koniecznie ugotowane albo surowe do zupki ale trzeba ta zupke przegotowac wtedy.
 
Wiki póki co je wszystko co jej podaję bez problemów - czy też wynikających z jej upodobań, czy też zdrówka.
Mięsko: pierś z indyka, pierś z kurczaka, cielęcina, królik, dziś jagnięcina będzie pierwszy raz
Warzywa: marchew, pietruszka, seler, por, kalarepka.....brrr... nie pamiętam więcej
Owoce: jabłko, sliwki (w tym suszone), brzoskwinie, banany, winogrona, jagody, maliny
Herbatka: jabłko z melisą
Kupiłam teraz słoiczki HIPP z produktami średnio popularnymi: Owoce z jogurtem(od 6-go m), a drugi to kasza manna na mleku z czekoladą (od 5-go m), jeszcze nie podałam, bo dzis kasza jaglana z jagnięcinką wchowi. Dam znać, jaka reakcja
 
Tomola-dawalam,ale w miedzyczasie dawalam caly czas maliny i rumianek-i nie wiem po czym mial alergie:baffled:mamy czaekac z mlecznymi rzeczami na razie-tak nam kazala lekarka.Ale czasem mam ochote dac mu cos mlecznego i sprawdzic:-p
Kludi-ja dawalam najpierw owocki,potem obiadek:tak:
 
tomola a czy Szymon nie dostał tej wysypki po witaminach???? bo ja miałam to samo jak Kuba był mały i mnie się wydaje że to witaminy ale teraz i tak jesteśmy na Nutramigenie.... do 2 roku życia!!!!!!
 
Ja dziś pierwszy raz ugotowałam warzywa(marchewke i ziemniak) i zmiksowałam to na papke(bez wywaru)i te warzywa miały jakąś dziwną konsystencje tzn.wyglądało to jak jakiś kleik, niezbyt apetycznie:baffled: zupełnie inaczej niż warzywa w słoiczkach np.Hipp.(więc nie zdecydowałam się tego dać Filipkowi tylko dałam mu owoce a obiadek Hipp po południu)A może ja powinnam była dodać coś do tych warzyw:confused: A jak wy dziewczyny robicie warzywa,zupki itp.?
 
Hej kurcze super pomysł z tym watkiem, mozna podpatrzec i porównac co nasze szkraby jedza i co mozna im jesczze zaproponować:-)
U nas wyglada to tak:
obiadki (czasem gotuje, czasem ze słoiczka):marchew,pietruszke(korzeń),ziemniaki,por, seler(tyle co w słoiczkach),buraczki,dynia
kaszki: kleik ryżowy,kleik kukurydziany
deserki:jabłko,śliwka suszona, morele, gruszki,winogrona
herbatki:koperkowa,woda z glukoza,ułatwiajaca trawienie i jabłkowa z melisą
soczki:na razie nie próbowaliśmy za wiele raz jabłkowy a teraz przymierzamy sie do jabłkowego z malinami (nektar bobo fruta)

do zupek dodaje w zaleznosci od ilosci zupki 2-3 łyzeczki kleiku kukurydzianego,łyżeczke oliwy z oliwek i ciutke soli, gotuje zupki na wodzie Żywiec
 
reklama
Super wątek można podpatrzeć co dajecie maluszką niestety jeszcze nie nadrobiłam u nas to było już:
obiadki raczej ze słoiczka bo małemu ciężko wchodzą: zupki jarzynowe, marchewkowe, zupki z mięskiem, ziemniaczki z mięskiem, warzywka z mięskiem itd
kaszki: kleik ryżowy, kaszka z bobovity szczególnie lubi bananową
deserki: jabłbko z marchewką, banany winaogrona, ze słoiczka hipp szczególnie mu smakuje,
soczki: marchewka z jabłkiem, malina z jabłkiem, winogron z jabłkiem
herbatka: na trawienie, rumiankowa, malinowa z owocami róży bardzo lubi, jabłkowa z melisą
chrupki kukurydziane flipsy
 
Do góry