reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

Tomola - Zuzia juz dawno pije zwykłą tylko słabszą i obowiązkowo z cytrynką, pije taką do posiłków i innej nie chce, jak jej sie da owocowej to mowi "Niee" i pokazuje na naszą zeby jej dać:-D

Aniulka - ja słyszałam właśnie dużo "złego" na temat tych herbatek granulowanych, ze niby duzo cukru itd. A te owocowe Herbapolu czy Vitaxu to maja w składzie tylko susz owocowy wiec mysle ze nie powinny być szkodliwe. Moze inne dziewczyny cos wiedzą wiecej na ten temat. Ja szczerze daje juz dawno tylko te własnie owocowe co sie parzy (herbapolu albo vitaxu) bo duzo taniej wychodzi a te granulowane to tylko jak sie Zuzi pic chce a nie ma herbatki zrobionej no i na lato bo szybko sie robi:tak:
 
reklama
Aneta rozumie ze ta herbatke robisz taka troche slabsza, tak? Bo ja dotychczas dawalam Szymciowi tylko herbatki owocwoe dla dzieci te z hippa, no i sie tak wlasnie zastanawialam dzis nad taka normalna. :-)
Tak robię taką słabszą.Ja tych z Hippa nie daję bo są bardzo słodkie i z pewnością niezdrowe.Ala pije zwykłą bez cukru,soki rozcieńczane i samą wodę.
 
Aniulka - ja słyszałam właśnie dużo "złego" na temat tych herbatek granulowanych, ze niby duzo cukru itd. A te owocowe Herbapolu czy Vitaxu to maja w składzie tylko susz owocowy wiec mysle ze nie powinny być szkodliwe. Moze inne dziewczyny cos wiedzą wiecej na ten temat. Ja szczerze daje juz dawno tylko te własnie owocowe co sie parzy (herbapolu albo vitaxu) bo duzo taniej wychodzi a te granulowane to tylko jak sie Zuzi pic chce a nie ma herbatki zrobionej no i na lato bo szybko sie robi:tak:
dokładnie, granulowane zwykłe mają dużo cukru i jakichś wzmacniaczy smaku.
Wiki pije herbatki Bobovity, soki, zwykłą herbatkę (trochę słabszą od naszej) czasem z cytrynka, czasem beż, soki owoceowe i wode mineralną. :tak:
Kiedyś podalam jej kakao, ale jej nie przypasiło:dry::baffled:
 
Adas herbatki pije juz od dawna-owocowe,miete,rumianek,tych granulowanych tez nie lubie:no:sam cukier:baffled:
Antylopka-Adas lubi kakao:tak:czasem na sniadanko do kanapki z dzemem dostaje:tak:
 
no ja tez nie daje małemu zwykłych owocowych granulowanych herbatek tylko takie w torebkach do zaparzania :tak::tak:
kira no a co do kakaa to musimy wypróbować no ale jak to ze zwykłym mlekiem czy modyfikowanym?? kaszkę kakaowa już dostawał także myslę, że z kakaem sobie poradzi:-)
 
Ostatnia edycja:
Antylopka-mam wrazenie ze Ewelii chodzilo o te granulowane herbatki wlasnie dla dzieci:confused:chyba ze zle zrozumialam:sorry2:W tych granulowanych dla dzieci tez jest cukier:dry:wiec wlasciwie na jedno wychodzi:tak:
Aniulka-daje mu raz z modyfikowanym raz z krowim,na zmiane:-)czasem dostaje tez takie waniliowe,czekoladowe lub truskawkowe "mleczka" w kartoniku ze słomką-ale to naprawde baaaardzo zadko:tak:soki-marchewkowy,jabłkowy,porzeczkowy-czasem,ale dodaje wody:-)
Ciesze sie bo w koncu polubil inne smaki jogurtów:cool2:do tej pory to tylko truskawkowy,malinowy i biszkoptowy:dry:ostatnio zjadł jagodowy i brzoskwiniowy-sukces:blink:
A dzis mnie zdziwil-mama przyniosła wczoraj faszerkę i dzis zjadł z 2 ziemniaczkami w sosie pomidorowym:szok:wsunął cały talerz-znaczy smakowało:-D
 
Antylopka-mam wrazenie ze Ewelii chodzilo o te granulowane herbatki wlasnie dla dzieci:confused:chyba ze zle zrozumialam:sorry2:W tych granulowanych dla dzieci tez jest cukier:dry:wiec wlasciwie na jedno wychodzi:tak:

A dzis mnie zdziwil-mama przyniosła wczoraj faszerkę i dzis zjadł z 2 ziemniaczkami w sosie pomidorowym:szok:wsunął cały talerz-znaczy smakowało:-D

Wiem, że jest cukier ale wydają mi się naturalniejsze niz te 'zwykjłe". Wiki je lubi, więc mam w domu zawsze jakis smak. Pije je ok jednek na 2-3 dni.

Co to jest faszerka?
 
Pewnie ze naturalniejsze-te granulowane "dorosłe"to nawet nie pachną jak herbata:dry:czasem w lato ja kupuje-na dzialce z zimna wodą-idealna:-pale Adasiowi nie daje
Faszerka:-D:-D-kapusta faszerowana-takie gołąbki bez ryżu:tak:
 
A u nas z jedzonkiem jest już całkiem nieźle, z czego bardzo się cieszę, bo jeszcze niedawno mieliśmy z posiłakmi niezłe przeboje...teraz Kuba wcina prawie wszystko, oczywiscie z mlekiem, wołowinką czy jajkiem nadal uważamy, ale zdarzyło się kilka razy, ze skubnął czegoś co zawierało śladowe ilości tych zakazanych produktów, na szczęście kończyło sie tylko kilkoma krostkami, więc chyba jelitka powoli się regenerują i w końcu alergia pójdzie sobie precz ;-)
Mały uwielbia frytki, naleśniki (na wodzie i z samym żóltkiem),za rybkę dałby się pokroić, mięsko pod każdą postacią, warzywka (szczególnie paprykę, marchew, fasolkę szparagową, cukinię, którą nazywa "ogórem",szpinak( o dziwooo ), no i buraczki)ostatnio polubił pyry z sosem i wcina, aż mu się uszy trzęsą :-) Na śniadanka zjada płatki-kukurydziane, czekoladowe i wielozbożowe, zależy od nastroju, cieszę się, ponieważ tylko tak dostaje swoje mleczko, na kolację najczęściej chlebek z sałatą i szyneczką, czasami kiełbaskę, kotleciki mielone, naleśniki...zależy czego sobie szkrab zażyczy, bo oczywiście muszę mu zawsze wszystkie opcje wymienić, a on mówi "tak" lub "nie"...no i co tu z małym skubańcem zrobić :-D
Jeśli chodzi o picie, to zrezygnowalismy z Kubusiów, dostaje herbatki rozpuszczalne, wodę mineralną i jego ulubione soczki pomarańczowy, porzeczkowy i jabłkowy. Czasami popije kompociku, ale woli wyjadać z niego owoce, a z herbat parzonych upodobał sobie Rooibos o smaku waniliowym. Jak widzicie całkiem nieźle u nas z tym jedzonkiem, no szkoda tylko, ze jogurcików i serków za bardzo nie może, ale spoko... myślę, ze niedługo będzie ok ;-)
A jak u Was z jedzonkiem ???
 
reklama
Nasz maly je juz prawie wszystko,nie daje mu jedynie smazonych,tlustych potraw,cebuli, i napojow gazowanych,pewnie jeszcze tam czegos,ale nie zwracam zabardzo uwagi na to co moze a co nie.Daje mu duzo owocow i warzyw,kocha zelki haribo,oczywiscie w ograniczonych ilosciach,a jablko to moglby jesc puki nie peknie.Nie lubi zup,kiedy ma ja w buzi udaje ze wymiotuje i mowi "beee":baffled:,wiec odnosnie obiadow nie jest mi latwo:no:.
Duzo pije,wody zabarwionej herbatka granulowana bo samej wody sie nie napije,soki lubi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry