reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszków

a mam cukinię :happy2: to później mu dodam za parę dni do tej zupki :) Mini ja tak samo skupiam się na warzywach i na pewno masz rację ale i tak zrobię, banany mają mnóstwo witamin można zagotować ze 2 razy słoiczki i schować na zimę
 
reklama
u mnie bunt, tylko cyc i nic, nawet marchewkowa z ryżem jest na NIE! więc chyba zrobię kilka dni przerwy i zaczniemy się dokarmiać za jakiś czas znowu, jak nie to NIE!:angry:
 
u nas zupki posmakowały jemy zupkę na obiadek ok 12-13 (potem domaga się cyca ok 1godz po zupce) i jabłuszko na podwieczorek ok 17-18 (tu trochę cyca albo podaję albo nie zależy ile czasu zostaje do kąpieli i kolacji) więc niedługo trzeba będzie myślę wprowadzić jakieś kaszki.. tylko co? kaszkę mannę co by gluten wprowadzić czy najpierw jakąś inną ryżową chyba skoro jest na piersi tak? ale jaką? kupiłam jedną bobowity ale nie chcę mu jej podawać na początek wolę coś bardziej naturalnego i dodać przecier z owoców.. wiem tylko że dostanie ją na śniadanie i tak śpi całą noc więc myślę że na kolację jeszcze sam cyc wystarczy
i powiedzcie jak to jest u was przy karmieniu z podawaniem mleka? też tak dopajacie po posiłku czy wtedy już nie?
 
vil bo ziemniak sam jest niedobry :-D u nas też takie puree z moim mlekiem nie poszło (jak na na razie tylko to nie smakowało) ale już zupa z ziemniaka i marchewki na drugi dzień znikła migiem :happy2: podobno ziemniak z jabłuszkiem też dobre danie od znajomej słyszałam można by spróbować zrobić takie puree
 
Hejka

Mi się marzy taki wątek gdzie będa same przepisy i wyszczególnione co podajecie swoim maluchom.

Np. Na obiad zupka jarzynowa. Ugotowana samemu według poniższego przepisu. (i w tym miejscu podajemy przepis, bo to niby oczywiste, no ale.... lepiej przepis miec pod ręką) na kolacje kaszka taka i taka....
i w takim wątku były by same przepisy na dania do gotowania dla dzieci, na przetwory dla dzieci na zimę....

Co??? Bez żądnych nnych komentarzy typu :"Mojemu dziecku smakowało" "Ugotuje to jutro" itp... Wiecie o co mi chodzi??

Co wy na to??

Bo aj jak narazie tylko zupke jarzynową gotuje, ale ileż można ją jeśc??? Znudzi się Jasiowi wnet.... :(
 
no przydałby się taki wątek z przepisami pełno fajnych na necie widziałam by je tak zebrać w jednym miejscu to będą tak jak napisałaś pod ręką zawsze
 
reklama
Mini nie mam pojęcia bo nic nie czuć pod palcem i nie widać żeby jakieś zęby planowały wyjście, z dnia na dzień przestała tolerować jedzenie po tym jak wciągnęła cały słoik jarzynowej z indykiem i się rozglądała za dalszym ciągiem... mam tylko nadzieję, że się ten bunt nie utrwali, może moje dziecko czeka na BLW:D ale do siedzenia to u niej jeszcze trochę. Nie chce jej na siłę karmić czy bez sensu zabawiać i odwracać uwagę żeby jadła bo to nie ma sensu na tak wczesnym etapie ( na późniejszym zresztą też), zwłaszcza, że pije mleko więc z głodu nie umrze:) no ale szkoda, że tak krótko się dała pokarmić, jej wybór. Poczekamy na rozwój sytuacji:)
 
Do góry