reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszków

aina spróbuj dynię, teraz jest sezon i pełno jej wszędzie, ja gotowałam Mani dynię, ziemniaka i pietruszkę zieloną i jej smakowało.
Ja za każdym razem robię inne zupki, nie mam stałej bazy, dodaję koperek , zieloną pietruszkę, bazylię lub inne zioła, odrobinę dla smaku. Możesz spróbować ziemniaka z brokułem i odrobiną pietruszki, ja czasami dodaję płatki ryżowe lub kaszkę jaglaną, ale zwykle gotuję osobno dla nas i dla Marysi, bo jej robie taką zupkę w 15min w małym rondelku. Aha moja Mania spróbowała też już pomidorów, nie było żadnej sensacji, więc pomidorówkę też jej robię:) Przejdź się na targ warzywny, zobacz co jest ( a jest duuuużo) i tam szukaj inspiracji:)
 
reklama
u nas jest ubogo :-D inspiruję się trochę tym co kindzia tu napisała na pierwszej stronie ale zazwyczaj dostaje ziemniak, marchew, pietruszka (baza) i do tego albo burak albo cukinia dlatego że to mamy w swoim ogródku, nie kupuję na targu, zrobiłabym mu coś innego ale tak za bardzo to nie wiem co :eek: przymierzam się do mięsa, królik zabity ale jak to zrobić? czy ugotować osobno (tak wszędzie piszą) czy razem? bo chyba dużo osób tak robi.. już sama nie wiem
 

jablko-300x279.jpg
DESEREK Z JABŁKIEM ...


Pół dużego jabłka trzemy na tarce na małych oczkach, dosypujemy 3łyżki kleiku ryżowego i zalewamy 50ml ciepłego mleka modyfikowanego ...
SMACZNEGO
 
o proszę jaki prosty deserek, Mania wcina jabłuszka całe - trzyma je sobie w łapkach przy mojej pomocy, szczególnie upodobała sobie odmianę Lobo, a z uwagi na fakt, że jej jedzenie to raczej skrobanie zębami to wymyśliłam pewien patent, moja mama kupiła nam szklaną tarkę , taką co robi z owoców papkę i ja pocieram jabłko o tę tarkę i taką papę na jabłku daje Mani do skrobania i tak dziecko mi caaaaałe jabłko wtrąbi
a tu szklana tarka, którą mam:
 
Amandla mamy bardzo podobną tarkę, tyle że plastikową. Dobra rzecz :tak: U nas też idzie na niej gruszka i jabłko (szkoda, że sezon na brzoskwinie dawno za nami)

Mini ja robię jabłuszko nieco inaczej - od końca :-D - czyli kleik ryżowy na mleku (akurat swoim) i dodaję jabłuszko - świeżo start albo przyrządzony wcześniej mus jabłkowy. I wcina aż się uszy trzęsą, bo ani do kaszek, ani do samego jabłka jakoś entuzjazmem nie pałał...
 
reklama
Do góry