reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszków

No a co jest powodem tego, że jest nie wyspany? Pusty brzuszek :p

Nie wiem, poczekam do konca 3 msc i zaczne po lyzeczce probowac. Napewno nie bede takiego smoka na cyckach trzymac do pol roku zajechalby mnie na smierc chyba :no:

Mini on od poczatkow nie mial problemow ze snem- wrecz to taki typ , ze jak juz zasnie to my gadamy, ogladamy tv smiejemy sie i go nic nie ruszy.. przez cala przeprowadzke spal a tu raban na calego byl :sorry2: Ostatnio stopniowo zaczelo sie jedzenie co chwile i gorszy sen przez to, dlatego zaczelam sie zastanawiac nad tym, czy mu aby to mleko nie starcza.
Kazde dziecko inne, a on od poczatku i wiekszy i szybciej rosl, rozwijal sie.. wiec jakos to dla mnie naturalne, ze i szybciej troszke sprobowac go dokarmiac..
 
reklama
Angel na początku życia każde dziecko jest raczej nie wrażliwe na dzwięki . Dopiero z czasem zaczyna do niego coraz więcej docierać . Dlatego zaczyna się częściej budzić nie tylko z powodu głodu ....
 
Angel uważam ze masz racje , u nas to rozwiązało problem.
Mój Alex tez wielki , rozwija sie rosnie dużo szybciej jak rówieśnicy co A tym idzie szybciej potrzebuje niektórych rzeczy. Np w tej chwili noszony pionowo sztywno trzyma sam głowę i kontroluje szyje .ppdciaga sie do siadu , jak ma sie czego złapać , bawi sie zabawkami, ogląda grzechotki itd.
 
wlasnie chcialam powiedziec, ze od 3 dni Ignas zażera marchewe i jestem mile zaskoczona, poniewaz otwiera pyszczka, fajnie polyka, oblizuje sie,dzis juz nawet wierzgal nozkami, zeby mu dac :szok::-D
niby tam pisza, ze po 4 lyzeczkach stopniowo zwiekszac, a on juz dzisiaj zjadl caly sloiczek, szok normalnie!

po mojej Julce, ktora sie dlawila, krztusila, zaciskala usteczka i przez baaaaaaaardzo dlugi czas nigdy nie zjadla na jedno posiedzenie calego malego sloiczka, Tak sie czestowala po polowie i czesto musialam wyrzucac te sloiczki pootwierane.

nooo jednak co chlop to chlop :-D

a laski teraz pytanie; czy to mozliwe, ze ta marchewa sie tak dlugo trawi?? wczoraj zjadl pol sloiczka o 13, a dzis przed 13 dopiero zrobil marchewkowa kupke.

wieczorem troche problemow mial, stekal troszke, boje sie o dzis po tym calym sloiku :baffled:

Angel- a Twoj to na serio jest kawal chlopiska i ja bym sie dlugo nie zastanawiala i tez bym mu dala za niedlugo cos do pojedzenia.
 
Ajako brawo dla chłopa ;) co do kupy tak u nas tez tak jest ;) a dziś serwowalismy puding ryzowy z bananami ;) puchota . Ja daje po pól sloiczka bo mimo ze chłopiec pewnie zjadł by cały to boje sie mu za dużo dać . Za niedługo będę dokarmiac 2 razy na dobę ;) dziś pięknie dziecko spalo , jadlo i bawiło sie .

Angel zgadzam sie z Ajako nie powinnas zwlekać ;) właśnie usypiamy ... Przy cycu
 
Agusia widać strzał w dziesiątkę!
No ja myśle, że u nas nie bedzie problemu z podawaniem tez- jak podaje na lyzeczce sab simplex to slodko jezyczkiem mlaska i połyka :tak:
Zobaczymy..od czego aga tu zaczynalas? Mozesz podac dokladne nazwy sloiczkow itp? :zawstydzona/y:
 
Angel jasne moge nawet zrobic zdjecia - dzis dokupilam ;-)
pierwszy podalam rice pure z Hipp Organic 4+ , po tym tender carrots & patatoes Hipp Organic 4+
po za tym ( czesc juz jadl czesc dopiero bedzie ) wszystko organiczne z Hipp 4+

vegetables with rice&chicken
sweet parsnip&patato puree
sweet squash&chicken
mixed vegetable midey
tasty vegetable risotto
oraz babana risotto
banana & mango melba

specjalnie poszlam do kuchni aby spisac :)
dzis tez zakupilam Cow&gate -fruity porridge - do rozrabiania z woda
i babcia wiezie kaszki z polski - beda w czwartek :p
karmie łyzeczkami z Tommiee tippiee - my first spoons
a podgrzewam po pol sloiczka w miseczce w mikrofali :)
 
ajako u nas jest tak, że jak ja zjem marchewkę, to się mały męczy z kupą. Położna mi mówiła, że ta "bezpieczna" marchew, od której sie zazwyczaj zaczyna, może powodować u niektórych problemy z zaparciami. No i my mamy przykaz, że skoro teraz bywają kłopoty z marchewką, to przy wprowadzaniu tym bardziej mamy zwrócić baczną uwagę na to, żeby Rafał się nie męczył z trawieniem marchewki. Więc na Twoje pytanie odpowiadam: możliwe :tak:
No i ma Ignaś apetyt - trzeba przyznać. Niech zjada na zdrowie :-)

Angel myślę, że czasami warto słuchać intuicji ;-) Ja u nas na razie obstawiam ksiązkowe zalecenia, ale kto tam wie, co tam dziecko wymyśli :rolleyes2:
 
reklama
AAdka u mnie też alergia i krew w kupce była ale odpukać po tygodniu mojej diety i 3 paczce dicofloru już sa kupy żółte i bez krwi, ale odstawiłam i nabiał i jajka i czeko i cytrusy.
aha w czerwcowym Dziecku jest artykuł o rozszerzaniu diety malucha przystępnie napisany, warto przeczytać

Ja ostatnio na próbę zjadłem pól jogurtu i odrazu kupa z pasemkami krwii :no:, więc dieta i już, mówi sie trudno, ale numer czerwcowy dziecka sobie kupię przyda sie na wrzesień ;-)
 
Do góry