reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety po 4 msc

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Witam. Jak wyglądalo u was rozszerzanie diety? Na słoiczkach jest napisane żeby podawać po parę łyżeczek przed mlekiem. Kiedy reszta? Inni znowu piszą żeby podawać słoiczki co drugi dzień np 🤷‍♀️ I już nie wiem ile czego i kiedy, co strona to inaczej 😂🙈
 
reklama
Witam. Jak wyglądalo u was rozszerzanie diety? Na słoiczkach jest napisane żeby podawać po parę łyżeczek przed mlekiem. Kiedy reszta? Inni znowu piszą żeby podawać słoiczki co drugi dzień np 🤷‍♀️ I już nie wiem ile czego i kiedy, co strona to inaczej  Dodam że mała jest bardzo chętna, jadła juz marcheweczke i bardzo jej smakowała
 
Dietę rozszerzamy pomiędzy 17 a 27 tygodniem życia przy czym zaleca się raczej poczekać do ukończenia przez dziecko 6 m.ż :) Jeśli chcesz rozszerzać wcześniej to warto sprawdzić czy dziecko wykazuje już oznaki gotowości np kontroluje głowę, potrafi utrzymać pozycję siedzącą, interesuje się jedzenie, nie wypycha wszystkiego językiem itd. Jeśli nie ma tych oznak to bez sensu wcześniej rozszerzać :)

Producenci raczej nie mają na uwadze dobra dzieci chociażby w mleku, kaszkach itd jest nieraz sporo cukru i innych rzeczy które nie powinny się tam znaleźć :)
 
Dietę rozszerzamy pomiędzy 17 a 27 tygodniem życia przy czym zaleca się raczej poczekać do ukończenia przez dziecko 6 m.ż :) Jeśli chcesz rozszerzać wcześniej to warto sprawdzić czy dziecko wykazuje już oznaki gotowości np kontroluje głowę, potrafi utrzymać pozycję siedzącą, interesuje się jedzenie, nie wypycha wszystkiego językiem itd. Jeśli nie ma tych oznak to bez sensu wcześniej rozszerzać :)

Producenci raczej nie mają na uwadze dobra dzieci chociażby w mleku, kaszkach itd jest nieraz sporo cukru i innych rzeczy które nie powinny się tam znaleźć :)
Pytałam o co innego a nie kiedy dziecku diete rozszerzać ale dziękuję 🙂
 
Witam. Jak wyglądalo u was rozszerzanie diety? Na słoiczkach jest napisane żeby podawać po parę łyżeczek przed mlekiem. Kiedy reszta? Inni znowu piszą żeby podawać słoiczki co drugi dzień np 🤷‍♀️ I już nie wiem ile czego i kiedy, co strona to inaczej 😂🙈

Jeśli chodzi o rozszerzanie diety masz na myśli podawanie dziecku jakich pokarmów? Wszędzie pisze wiadomo zalecenia WHO że się rozszerza dietę po 6 msc życia dziecka.
Ja nawet nie patrzę na takie rzeczy córeczka przed skończeniem 4 msc tydzień przed końcem już zajada zupki zaczęliśmy delikatnie od marcheweczka ziemniaczek później weszło to samo ale z jabłuszkiem a teraz córeczka ma 6msc je zupki z mięskiem pierś z indyka, mięsko z królika i pierś z kurczaka zajada zupki i jej bardzo smakują. Po 4 msc dostawała też musy jabłuszko, mango, banana nie chciała ale kaszkę z bananem już po 4 msc jadła, kaszkę mannę też. Herbatkę pije granulowana owocowa też już od 4 msc życia, na początku podawalam jej sama wodę teraz uwielbia herbatki. Oczywiście wszystko z głową. Ostatnio nawet jadła mus z borówek. Dziecko żyje ma się dobrze ładnie je nie boli brzuszek czy coś. Także jeśli chcesz możesz zacząć od zupek dla dziecka oczywiście sama gotuję mniej chemii zawsze to lepiej dla brzuszka maleństwa. I drogie mamusie możecie mnie hejtowac itd ale każda mama sama decyduje o swoim maleństwie. Ja swojej córeczce napewno krzywdy niczym nie robię. Z reszta moja mama wychowała nas sześcioro tak samo i każde z nas żyje. Dziecko to nie internet i jakieś WHO ☺️🙈
Pozdrawiam.
PS nasz pediatra który jest bardzo znany i ceniony nie widzi w tym nic złego.
Ooo super, dziękuje za odpowiedź 😍 Cieszę się że jest ktoś to myśli jak ja a nie wychowuję dziecko tak jak internet karze czy inne matki 😂🤦‍♀️ Pozdrawiam 😘
 
Lepiej na starcie rozwalić dziecku prawidłową pracę jelit.
Dlatego każde dziecko po 4msc które zaczęło jeść w tym dzieci w mojej rodzinie i wśród moich znajomych mają rozwalone jelita, faktycznie 😂😂😂 Nigdy nie przestaną mnie rozwalać madki które wiedzą ci jest najlepsze dla nie swojego dziecka 😂
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry