reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety po 7 miesiącu

Mercedesss

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Lipiec 2011
Postów
297
Witam Panią!

Mój synek ma 7 miesięcy.
Karmię go jeszcze piersią. W nocy, rano przed wyjściem do pracy i pod wieczór.
Synek je już owoce, warzywa.
Kupuj gotowe słoiczki i gotuję na przemian.
Synek je też kaszki mleczno-ryżowe z Nastle na wodzie, pij herbatki HIPP, podaję mu też mlecznną mannę z Nestle.

Chciałabym przygotowywać jakieś kaszki na mleku albo jogurciki z Nestle czy są one zdrowe, odżywcze.
Ale, nie wiem na jakie?
Nigdy nie podawałam mu samego mleka modyfikowanego.
Czy powinna udać się do pediatry żeby razem z nim wybrać?
Ile i jakie posiłki powinno jeść dziecko po 7 miesiącu.

I o co powinnam zwiększać dietę po 8, 9 10 m-cu.
Kiedy podać jakiś chlebek i produkty stale.
Synek ma już 4 ząbki, jedynki na górze i na dole już mu wychodzą.

I jeszcze chciałabym wiedzieć ile wartości odżywczych ( wartości energetycznych, białko, tłuszczu, roszę o podane w liczbach ) powinny mieć kaszki, deserki, itp. żeby uznać że są faktycznie odżywcze a nie że tylko zapychają?

Jak przygotować zwykła manną na czym ją gotować, co do niej dodać owoce? Może byłaby lepsza niż ta błyskawiczna.
Pozdrawiam Maja
 
reklama
Witam.
Jeśli dziecko jest zdrowe to nie musi Pani konsultować wyboru mieszanki mlecznej z lekarzem, ważne żeby wybrać tą oznaczoną symbolem 2, czyli dla dzieci po 6 m.ż. Myślę że kaszka manna, o której Pani pisze jest wygodniejszą formą niż gotowanie kaszy na wodzie i dodawanie jej do mleka, bo Pani nadal karmi piersią, można też gotować na mleku modyfikowanym. Produkty stałe wprowadza się już po 7 m.ż, zaczynając od różnej konsystencji najczęściej są to grudki w gotowych słoiczkach a w robionych własnoręcznie rozgniecione widelcem warzywa, a nie zmiksowane.Dziecko może też dostać do rączki chrupki kukurydziane, miękkie są banany i dzieci dobrze sobie rdzą z ich gryzieniem nawet bez ząbków.
Chlebek - skórka ok. 10 m.ż. Co do rozszerzania diety muszę Panią odesłać do wcześniejszych postów wiele na ten temat już pisałam. Dzieciom karmionym piersią zasadniczo powinno się podawać kaszki na wodzie, jednak Pani pisze że już podaje manną na mleku, więc może Pani również podawać inne rodzaje kaszek np. ryżowe kaszki mleczne.Odnośnie wartości odżywczej produktów, produkty dla dzieci do 3 rż. należą do tzw. środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i ich skład jest ściśle określony w rozporządzeniu, a producent nie może zamieścić mniej ani więcej składników odżywczych niż jest to uregulowane prawem, dlatego proszę być spokojną produkty dla dzieci do 3 rż.są pod szczególnym nadzorem a ich wartość odżywcza odpowiada potrzebom dziecka w różnym wieku.
 
Do góry