reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety po kolei....

Na wodzie, mm czy krowim? Ja mam dylemat: mam dziwne opory przed podawaniem mm (jestem kp), krowiego raczej nie można takiemu małemu dziecku (tak?), a nie wiem czy na samej wodzie to będzie do zjedzenia 😏
Ja robiłam albo na wodzie albo na moim mleku. Ogólnie jogurty i inne produkty mleczne można, mleko krowie zalecają podawać dopiero po roku.
 
reklama
Tak właśnie czytałam, że krowie po skończonym roku i się zastanawiałam, czy jak mu babcia poda budyń to czy mu się nic nie stanie. Ja jestem przeciwna, ale ona wie swoje i ciągle o tym mówi, że budyń z soczkiem pewnie by zjadł 🤦‍♀️
 
Tak właśnie czytałam, że krowie po skończonym roku i się zastanawiałam, czy jak mu babcia poda budyń to czy mu się nic nie stanie. Ja jestem przeciwna, ale ona wie swoje i ciągle o tym mówi, że budyń z soczkiem pewnie by zjadł 🤦‍♀️
Wiesz co, wybacz... Ale co to znaczy "babcia poda". To jest Twoje dziecko i Ty decydujesz.
Przede wszystkim kupny budyń to cukier i często chemia, soczek to cukier. To jest dziecku z tym wieku zbędne. Melko w tym wszystkim to najmniejszy problem.
 
Tak właśnie czytałam, że krowie po skończonym roku i się zastanawiałam, czy jak mu babcia poda budyń to czy mu się nic nie stanie. Ja jestem przeciwna, ale ona wie swoje i ciągle o tym mówi, że budyń z soczkiem pewnie by zjadł 🤦‍♀️
Musisz karmić dziecko według własnych przekonań. Ja bym w życiu dziecku ni6w dala soku i budyniu, to ty jesteś matka, a nie ona .
 
Musisz karmić dziecko według własnych przekonań. Ja bym w życiu dziecku ni6w dala soku i budyniu, to ty jesteś matka, a nie ona .
@Sun flower35
Ja to wiem, ale boję się, że pod moją nieobecność to zrobi. Tu funkcjonuje ten sławny argument "kiedyś tak się robiło i było dobrze". Gotuję się jak to słyszę 😠
 
@Sun flower35
Ja to wiem, ale boję się, że pod moją nieobecność to zrobi. Tu funkcjonuje ten sławny argument "kiedyś tak się robiło i było dobrze". Gotuję się jak to słyszę 😠

To po co chcesz zostawiać dziecko z taką osobą?
Jeżeli by biła Twoje dziecko to też byś powiedziała, że spoko bo kiedyś się tak robiło?
 
Budyń czy Kisiel w parę minut można zrobić samemu nie trzeba kupować gotowca 😉 Moje dzieciaki lubiły serek wiejski, jogurty naturalne z owocami. Kaszki kupowałam z Helpa. Podawałam też płatki owsiane, jaglane i ryzowe. Wprowadzane posiłki początkowo stanowią namiastkę nowego smaku dopiero później stopniowo zastępują kp u starszego dziecka. Naturalnie sam ułoży ci się grafik posiłków 😉 dostosowany do wszego rytmu dnia.
 
reklama
Do góry