reklama

rozszerzanie diety ponad 4 miesięcznego dziecka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez lavista, 7 Październik 2013.

1. lavista

lavista Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jeśli powielam temat- wybaczcie. Mam pytanie do Was mamuśki :) syn ma ponad 4 miesiące,od kilku dni staram się mu rozszerzyć dietę. Powoli zaczyna lepiej łykać ale czego bym nie podała, mam wrażenie, że mu nie smakuje. Robi taką minę obrzydzoną :D. Zje trochę i nie ma opcji by zjadł więcej. Piszę o kaszce (różnych rodzajach), obiadkach, marchewce, jabłuszku. Jabłko chyba mu najbardziej smakuje ale co z innymi pokarmami?powinnam w takim razie trzymać się póki co tylko jabłka? czy mimo wszystko codziennie, chociaż po trochu przyzwyczajać do innych smaków? Proszę o poradę co zrobić :)

2. Gatto

Gatto Mama Gattinki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    lavista to co piszesz jest calkowicie normalne. Nalezy wprowdzac male ilosci. Brzuszek musi sie przyzwyczaic, zoladek musi sie nauczyc produkowac enzymy do strawienia nowosci, ktore podajesz synkowi. Jak w takim wieku zje lyzeczke lub dwie jabluszka to bardzo dobrze. Rozszerzanie diety to nie wyscigi, nalezy to robic stopniowo i powoli:tak:

3. reklama
  4. Katkax

Katkax Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zgadzam się, całkiem normalne mojemu Filipowi też zaczęłam podawać nowe smaki od 4mies. teraz ma ponad 6 i dalej grymasi sa dni że zje cały słoiczek ze smakiem.
    Marchewki zupek i obiadkow nigdy nie chcial wiec wszyscy mi poradzili zeby mu troszeczke dosolila ijakos tak bardziej mu posmakowalo ;) .

5. styna26

styna26 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pierwsze miesiące to nauka smaków i połykania więc się tym nie martw. Taki posiłek nie ma zastapić mleczka a tylko urozmaicić i przygotowac bazę na przyszłość.

6. lavista

lavista Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuję za odpowiedzi ;)dziś pierwszy sukces, 50ml zupki warzywnej z domieszką kleiku, podane łyżeczką. Jesteśmy na dobrej drodze :)

Poleć forum